Се препорачува сигурна услуга

Опрема за автоматско удирање со дупки NPE 9A

7168

989449
 • Опрема за автоматско удирање со дупки
 • Закрпи лепенка
 • Опрема за автоматско удирање со дупки
 • Закрпи лепенка

Популарни пребарувања

39%

Гарантен период за опрема за пробивање дупки

37%

Упатство за машина за печат

13%

Совети за печат за технологија

единаесет%

Нови методи на печат во производствените капацитети во Русија

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Опрема за автоматско удирање со дупки NPE 9A

Опремата за автоматско дупчење NPE 9A е погодна за употреба со сите видови на опрема за наизменично пакување, машини за континуирано вертикално пакување, машини за хоризонтално пакување, итн. Ножот за брзо сечење на печат е изработен од силен и издржлив челик. Опремата е опремена со сензор за ротирање, автоматски ја следи брзината на печатот. Брзината на печат е синхрона со брзината на машината за пакување, точноста на позицијата и ефикасноста на печатот. Процесот го контролира интелигентен контролер преку копчињата, поставките се едноставни и удобни.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 3.645 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Опрема за автоматско удирање со дупки NPE 9A

 • Означено како: Вакуумско пакување Запечатена амбалажа Диспензерот Каталог на опрема Опрема од Кина Пакување Чајно пакување Линија за пакување Машина за пакување Опрема за пакување Крем за полнење Пакување во прав Чајно пакување Опрема за полнење

Популарни пребарувања

39%

Гарантен период за опрема за пробивање дупки

37%

Упатство за машина за печат

13%

Совети за печат за технологија

единаесет%

Нови методи на печат во производствените капацитети во Русија

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУКА СО машини за пробивање на дупки.
Ние обезбедиме литература за основите на дупчењето на дупките на сите наши клиенти кои купиле опрема. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на користени машини за дупки за печат.
2) САМО ја комплетираме ПРОИЗВОДОТ СО ОБВРСКИ ОПРЕМА.
Имаме широк спектар на додатоци за дупчење дупки. На барање на клиентот, ние ќе избереме модел на опрема за печат, пакување, напојување на најголемиот дел производи во машини за пакување и опрема за обележување.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на автоматски и полуавтоматски машини за печат, ангажирани сме во набавка на резервни делови за опрема купена во нашата компанија.

Спецификации

Опрема за автоматско удирање со дупки "NPE 9A"
Погон елемент: Stepper мотор
Напон: 220V, 50 Hz
Моќност: 80 W
Брзина на печат: 0-180 пати / мин
Опсег на печат:
Се користи за удирање дупки на надворешното пакување на влажни хартиени крпи
(големината на дупката може да се прилагоди)
Големина на пакет: 470 × 150 × 280 мм
Тежина: 11 кг
Тежина на испорака: 15 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки до клиентите кои помагаат да се забрза решението за вашиот проблем при избор на автоматска опрема за удирање со дупки NPE 9A.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Опремата за автоматско удирање со дупки може да биде независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Осврти на клиенти (4)

Многу производители започнаа со овој модел, вклучително и јас. Најкомпактната големина и мала тежина ви овозможува да доведете во која било просторија. Континуирано работење и минимален шум.

Петел Р. М., Смоленск

Плуси - целосен автоматски работен циклус, ниска цена, едноставно одржување, сигурност. Конс - ограничување на големината на пакетот.

Клукајдрвец В. Н., Нижни Тагил

Не можевме да решиме помеѓу купување автоматска опрема за дупчење дупки, се свртивме кон консултантот на MiniPress Роман Цибулски, тој многу лесно ги објасни сите добрите и лошите страни.

Фрост Р. С., град Ставропол

Пред неколку месеци тие започнаа со ново производство, а единствената работа што недостасува беше опремата за дупчење дупки, се сопна на вашата веб-страница и веднаш ја пронајдоа машината што ни требаше. Многу добра страница, особено за оние кои воспоставуваат фармацевтско производство.

Боровец С. М.Курск

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  опрема за автоматско удирање на дупки npe 9a.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: