Се препорачува сигурна услуга

Опрема за автоматско пакување за мулти-материјал XXM-4D

7160

989352
 • Автоматска мулти-материјална опрема за пакување
 • Повеќе материјали за пакување
 • Мулти пакување
 • Автоматска мулти-материјална опрема за пакување
 • Повеќе материјали за пакување
 • Мулти пакување

Популарни пребарувања

триесет%

Поволно е да се купат опрема за пакување мулти-материјал во Москва

55%

Методи на пакување мулти-материјал во современото фармацевтско производство

28%

Совети за повеќе материјали за технологија на пакување

36%

Упатства за употреба автоматска опрема за пакување мулти-материјал

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Опрема за автоматско пакување за мулти-материјал XXM-4D

XXM-4D мулти-материјална автоматска опрема за пакување се користи за пакување разни материјали како што се лековити растенија, сушен зеленчук, инстант тестенини, итн..

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: $ КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • На залиха
 • Гаранција: 1 година

Модел: Опрема за автоматско пакување за мулти-материјал XXM-4D

 • Означено како: Блистер со капсули Блистер со апчиња Машина за картонирање Опрема од Кина Пакување со кутии Опрема за пакување Фармацевтска опрема Целофанатор Целофан

Популарни пребарувања

триесет%

Поволно е да се купат опрема за пакување мулти-материјал во Москва

55%

Методи на пакување мулти-материјал во современото фармацевтско производство

28%

Совети за повеќе материјали за технологија на пакување

36%

Упатства за употреба автоматска опрема за пакување мулти-материјал

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Погледнете го видеото на Интернет

ПОВОДНУВАМЕ ДА ГО ГОДИМЕ ДРУГИ ВИДЕОИ НА ОВОЈ МОДЕЛ:

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУКА СО ОПРЕМА ЗА ПАКУВА ANDЕ И ПАРТИРАЕ СО ПРИКАЗНИЦИ СО ГРАНАЛИ
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние нудиме литература за основите на пакувањето и запечатувањето со гранули, со материјали за пакување. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на половна опрема.
2) СОВЕЕМЕ ПРОИЗВОДСТВО ОД машини за пакување и опрема за запечатување.
Willе понудиме неколку модели за избор на автоматска и полуавтоматска опрема за пакување и запечатување со гранули во разни материјали за пакување. На барање на клиентот, ќе го избереме оптималниот модел на опрема за изведба, големината на кутиите и квалитетот на филмот за запечатување.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на автоматска и полуавтоматска опрема за пакување во разни материјали за пакување и се занимаваме со снабдување на резервни делови за кој било модел на машини купени во нашата компанија.

Спецификации

Автоматска опрема за пакување мулти-материјал „XXM-4D“
Големина на пакет: Должина 55 ~ 110мм
ширина 30 ~ 80 мм
Продуктивност: 55 ~ 65 стр. / Мин
Опсег на полнење: 5 ~ 40 ml
Моќност: 220V, 50Hz, 1,9 KW
Димензии: 600 × 790 × 1740 мм
Тежина: 350 кг
Тежина на испорака: 430 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки до клиентите да помогнат во забрзување на решението за вашиот проблем при избор на автоматска опрема за пакување мулти-материјал XXM-4D.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Автоматската опрема за пакување мулти-материјал може да биде или независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Прегледи на клиенти (3)

Вредност за парите, одличниот персонал се компонентите на оваа компанија. Купив опрема за пакување мулти-материјал. Бев задоволен.

Окулова Лариса Ратмировна, Иваново

Итно потребна опрема за пакување мулти-материјал во картонски кутии. Само компанијата MiniPress успеа да испорача за кратко време, за што многу благодарам на нив.

Астафиев М.Л., Брјанск

Отвори ново производство. Во работилницата за пакување, беше потребен спакувач во разни материјали за пакување. Менаџерот помогна при претресот. Ви благодариме за вниманието.

Соколов Андреј, Градот Гомел

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  xxm-4d автоматска мулти-материјална опрема за пакување.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: