Се препорачува сигурна услуга

Каталог / Оценка опрема ТОП-10 / Опрема за автоматско дозирање и пакување за фармацевтски производи / Смалете ја линијата за пакување за долги производи во филмот БСП-12

Смалете ја линијата за пакување за долги производи во филмот БСП-12

7166

989432
 • Смалете ја линијата за пакување за долги производи во филмот
 • Смалете ја линијата за пакување за долги производи во филмот

Популарни пребарувања

50%

Смалување на линијата за пакување за долги производи во Русија

44%

Смалување на линијата за пакување за долги филмови во современото фармацевтско производство

34%

Купете линија на смалување на долгорочни производи во филм во Москва

40%

Упатства за употреба за намалување на линијата за пакување за долги производи во филмот

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Каталог / Оценка опрема ТОП-10 / Опрема за автоматско дозирање и пакување за фармацевтски производи / Смалете ја линијата за пакување за долги производи во филмот БСП-12

Смалете ја линијата за пакување за долги производи во филмот БСП-12

Линијата БСП-12 за намалување на амбалажа на долги производи во филм - права линија за смалување, е дизајнирана специјално за употреба во областа на градежни материјали, се користи за пакување на звучноизолирани плочки, цигли, дрвени подови и други дрвени подови, како и разни други систематски снабдени градежни материјали. Материјалите спакувани на овој начин се лесни за транспорт и складирање, амбалажата дава уреден изглед, хидроизолациони и својства на прав, а исто така спречува и магла. Се состои од неколку делови, од кои секоја има и обични нозе и валчести нозе, погодни за движење и испорака. Двоен кружен систем (внатрешен тунел на постојано загревање, нормална температура на надворешната обвивка) доведува до заштеда на ресурси и дава намалување на топлината со добар квалитет. Брзината на моторот може да се прилагоди за да одговара на различни големини на пакувањето. Линијата за запечатување е тесна и уредна.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 85.320 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • На залиха
 • Гаранција: 1 година

Модел: Смалете ја линијата за пакување за долги производи во филмот БСП-12

 • Означено како: Блистер со капсули Блистер со апчиња Машина за картонирање Опрема од Кина Пакување со кутии Опрема за пакување Фармацевтска опрема Целофанатор Целофан

Популарни пребарувања

50%

Смалување на линијата за пакување за долги производи во Русија

44%

Смалување на линијата за пакување за долги филмови во современото фармацевтско производство

34%

Купете линија на смалување на долгорочни производи во филм во Москва

40%

Упатства за употреба за намалување на линијата за пакување за долги производи во филмот

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУКИ СО ЛИНОТ НА ПАКУВАINGЕ НА ЛИЦЕ НА ШТЕТНИЦИ НА ПОГЛАВНИ ПРОИЗВОДИ ВО ФИЛМ
На сите наши клиенти кои купиле намалена линија на пакување за долги производи во филмови, ние нудиме литература за основите на пакувањето, со материјали за пакување. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на половна опрема.
2) САМО КОМПЛЕТНИ ПРОИЗВОДСТВО ОД МАШИНИ ЗА ЛИНИЈА НА ПАКУВАЕ НА ГОДИНИТЕ ПАКУВАЕ НА ДОЛГИ ПРОИЗВОДИ ВО ФИЛМ
Ние ќе понудиме неколку модели да изберат од автоматска и полуавтоматска опрема за пакување во разни материјали за пакување. На барање на клиентот, ќе го избереме оптималниот модел на опрема за изведба.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на автоматска и полуавтоматска опрема за пакување во разни материјали за пакување и се занимаваме со снабдување на резервни делови за кој било модел на машини купени во нашата компанија.

Спецификации

Линијата на термосибилитно пакување на долги производи во филмот „БСП-12“
Напон: 220 V, 50 HZ
Спецификација за пакување (дијаметар × должина) (100-150) × (2000-6300) мм
Максимална големина на пакетот: 6300 × 900 × 200 mm
Брзина на пакување: 140 пакувања / час
Притисок на снабдување со воздух: 0,5 - 0,7 MPa
Инфрацрвена рерна за рециркулација:
Напон: трофазен пет-жичен систем 380V
Моќност: 50 KW
Брзина на транспортер: 10-25 m / min
Димензии: 5500 × 1200 × 1600 мм
Големина на пакетот: 25500 × 1500 × 1400 мм
Тежина: 2000 кг
Тежина на испорака: 3000 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки до клиентите да помогнат во забрзување на решението за вашиот проблем при изборот на смалување на амбалажата за долги производи во филмот БСП-12.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Опремата за намалување на пакувањето на долгите производи во филм може да биде или независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Прегледи на клиенти (3)

Започнавме со работа на полуавтоматски пакувачи, но со текот на времето тоа бараше поголема брзина на работа. Изборот е направен во прилог на овој модел - автоматски. Задоволни сме од работата на опремата, реконфигурацијата во друга големина е потребно време, но нашата механика веќе ги совлада овие процеси.

Каскадерот П., град Ставропол

Вредност за парите, одличниот персонал се компонентите на оваа компанија. Купив опрема за пакување за смалување за пакување долги производи во филмот БСП-12. Бев задоволен.

Лама Р.Е., Алушта

Сакам да кажам дека спакувачот што го обезбедивте во процесот на работа се етаблира како сигурен и лесен за ракување. Леснотијата на користење и широките технолошки способности, заедно со минимални загуби за време на работењето, обезбедуваат најголема продуктивност и квалитет на производот. Имајќи ги предвид сите горенаведени предности на вашата опрема, во однос на слична опрема од други добавувачи, решивме да купиме уште една од вас.

V.еј В. М., Симферопол

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  намалете ја линијата за пакување за долги производи bsp-12.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: