Се препорачува сигурна услуга

Опрема за завиткување за завиткување BSP-11

7166

989410
 • Опрема за завиткување на завиткување
 • Опрема за завиткување на завиткување

Популарни пребарувања

53%

Смалување на опрема за запечатување филм во Русија

48%

Острижете ја опрема за завиткување за модерно фармацевтско производство

27%

Купете опрема за завиткување за смалување во Русија

45%

Упатства за употреба за опрема за завиткување на стегање

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Опрема за завиткување за завиткување BSP-11

Опремата за запечатување филм-затворање БСП-11 е дизајнирана специјално за употреба во областа на градежни материјали, а се користи за пакување на плочи за изолација на звук, тули, дрвени подови и други дрвени подови, како и разни други систематски снабдени градежни материјали. Материјалите спакувани на овој начин се лесни за транспорт и складирање, амбалажата дава уреден изглед, хидроизолациони и својства на прав, а исто така спречува и магла. Отстранлив нож со постојана форма со постојана температура. Постојаната температура се одржува благодарение на PID. Циркулацијата на ладен воздух одржува постојана температура на печката, што ви овозможува да постигнете убава и точна филмска обвивка по смалувањето. Куќиштето е изработено од ладно валани лимови од јаглероден челик со термичка пластика за прскање и плоча од не'рѓосувачки челик. Контрола и други важни елементи со добар квалитет произведени од ОМРОН, Јапонија. Разумна и стабилна структура, заштеда на енергија и високо ниво на безбедност.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 81.000 американски долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • На залиха
 • Гаранција: 1 година

Модел: Опрема за завиткување за завиткување BSP-11

 • Означено како: Блистер со капсули Блистер со апчиња Машина за картонирање Опрема од Кина Пакување со кутии Опрема за пакување Фармацевтска опрема Целофанатор Целофан

Популарни пребарувања

53%

Смалување на опрема за запечатување филм во Русија

48%

Острижете ја опрема за завиткување за модерно фармацевтско производство

27%

Купете опрема за завиткување за смалување во Русија

45%

Упатства за употреба за опрема за завиткување на стегање

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУКА НА ОПРЕМА НА ПАКЕГИНСКИ ОБРАЗОВАНИЕ НА ГОДИНА
На сите наши клиенти кои купиле опрема за смалување на пакување, ние нудиме литература за основите на пакувањето, со материјали за пакување. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на половна опрема.
2) САМО СОВЕТУВАМЕ ПРОИЗВОД ОД машини за опрема за пакува -е на топлина
Ние нудиме неколку модели да изберат од автоматска и полуавтоматска опрема за пакување со смалување во разни материјали за пакување. На барање на клиентот, ќе го избереме оптималниот модел на опрема за изведба, големината на кутиите и квалитетот на филмот за запечатување.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на автоматска и полуавтоматска опрема за пакување во разни пакувања и се занимаваме со снабдување со резервни делови за кој било модел на машини купени во нашата компанија.

Спецификации

Термомирибилна опрема за запечатување од филмот "БСП-11"
Напон: 380V, 50 HZ
Моќност: 2 KW
Максимална големина на пакетот: 2400 × 630 × 290 mm (обичај)
Брзина на пакување: 5-15 Пакет / мин
Притисок на снабдување со воздух: 0,4 - 0,6 MPa
Инфрацрвена рерна за рециркулација:
Напон: трофазен пет-жичен систем 380V
Моќност: 24 KW
Брзина на транспортер: 0-8 м / мин
Димензии: 5500 × 1200 × 1600 мм
Големина на пакет: 5000 × 1650 × 1650 мм
Тежина: 2000 кг
Тежина на испорака: 2200 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки до клиентите да помогнат во забрзување на решението за вашиот проблем при избор на опрема за смалување за запечатување со филмот BSP-11.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Опремата за смалување за запечатување со филм може да биде или независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Осврти на клиенти (4)

Започнавме со работа на полуавтоматски пакувачи, но со текот на времето тоа бараше поголема брзина на работа. Изборот е направен во прилог на овој модел - автоматски. Задоволни сме од работата на опремата, реконфигурацијата во друга големина е потребно време, но нашата механика веќе ги совлада овие процеси.

Дунин К., Лјубертсија

Вредност за парите, одличниот персонал се компонентите на оваа компанија. Купив опрема за пакување со смалување за запечатување со филм. Бев задоволен.

Mop R. A, Бијск

Итно потребна опрема за автоматско смалување за пакување. Само компанијата MiniPress успеа да испорача за кратко време, за што многу благодарам на нив.

Грмушка П. Н., град Прокопиевск

Отвори ново производство. Во работилницата за пакување, потребна беше смалување опрема за пакување за запечатување со филм. Менаџерот помогна при претресот. Ви благодариме за вниманието.

Гулаб О.Л., Град Кемерово

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  опрема за смалување за запечатување со филм БСП-11.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: