Се препорачува сигурна услуга

Опрема за автоматска амбалажа со бункер за дигање SZP-10

7167

989449
 • Опрема за автоматско пакување со бункер за кревање
 • Пакување на сушна храна
 • Опрема за автоматско пакување со бункер за кревање
 • Пакување на сушна храна

Популарни пребарувања

50%

Подигнете опрема за пакување бункери во Русија

58%

Методи за пакување со бункер за кревање во современото фармацевтско производство

35%

Купете опрема за пакување со бункер за кревање во Москва

41%

Упатства за работа за автоматска опрема со бункер за дигање

Нов бизнис за Русија и ЗНД

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Опрема за автоматска амбалажа со бункер за дигање SZP-10

Опрема за автоматска амбалажа со бункер за кревање SZP-10 главно се користи во прехранбената индустрија за пакување парчиња или парчиња цврста храна, како што се разни видови на ореви и суво овошје, сушени морски плодови и сл..

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 12.744 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • На залиха
 • Гаранција: 1 година

Модел: Опрема за автоматска амбалажа со бункер за дигање SZP-10

 • Означено како: Блистер со капсули Блистер со апчиња Машина за картонирање Опрема од Кина Пакување со кутии Опрема за пакување Фармацевтска опрема Целофанатор Целофан

Популарни пребарувања

50%

Подигнете опрема за пакување бункери во Русија

58%

Методи за пакување со бункер за кревање во современото фармацевтско производство

35%

Купете опрема за пакување со бункер за кревање во Москва

41%

Упатства за работа за автоматска опрема со бункер за дигање

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Сите ние одговорност и ризици за испорака, осигурување и царина дозвола за стока во Русија. Понатамошен транзит кон земјите на ЗНД.
 5. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 6. По пристигнувањето во Русија испорака на опрема до врати.
 7. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 или направете барање во табулаторот "Побарајте повик" и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање за клиенти од Русија и други земји на ЗНД.


Погледнете го видеото на Интернет

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУЧУВА WITHЕ СО ОПРЕМА СО ИВОТНИ БУНКЕР
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние нудиме литература за основите на пакувањето со бункер за кревање, со материјали за пакување. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на половна опрема.
2) САМО КОМПЛЕТНИ ПРОИЗВОДСТВО ОД МАШИНИ ЗА ПАКУВАЕ НА ОПРЕМА СО ИВЕРСКИ БУНКЕР
Ние нудиме неколку модели за избор на автоматска и полуавтоматска опрема за пакување со бункер за кревање во разни материјали за пакување. На барање на клиентот, ќе го избереме оптималниот модел на опрема за изведба, големината на кутиите и квалитетот на филмот за запечатување.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на автоматска и полуавтоматска опрема за пакување со бункер за кревање во разни материјали за пакување и се вклучени во снабдување на резервни делови за кој било модел на машини купени во нашата компанија.

Спецификации

Опрема за автоматско пакување на пелети „SZP-10“
Метод на мерење: Хопер волумен
Опсег на мерење: 0-350 ml
Брзина на пакување: 20-40 (ppm), 30-50 (ppm), 40-60 (ppm)
Големина на вреќа: (W) 30-140 mm, (L) 30-170 mm
Тип на запечатување: запечатување со три страни
Тип на секач: Сечкач на цик-цак
Моќност: 1600 W
Напон: 380V или 220V (или според барање на клиентот)
Големина на пакување: 930x1300x1700 mm
Тежина: 250 кг
Тежина на испорака: 320 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки до клиентите да помогнат во забрзување на решението за вашиот проблем при избор на опрема за автоматско пакување со бункер за кревање SZP-10.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Опремата за автоматско пакување со бункер за кревање може да биде независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Прегледи на клиенти (3)

Започнавме со работа на полуавтоматски пакувачи, но со текот на времето тоа бараше поголема брзина на работа. Изборот е направен во прилог на овој модел - автоматски. Задоволни сме од работата на опремата, реконфигурацијата во друга големина е потребно време, но нашата механика веќе ги совлада овие процеси.

Ничипиренко С. К., Каменск - Урал

Итно му требаше автоматски пакувач на пелети. Само компанијата MiniPress успеа да испорача за кратко време, за што многу благодарам на нив.

Буба В. Н., Златоуст

Отвори ново производство. На продавницата за пакување му беше потребен пакувач за пакување на пелети во разни материјали за пакување. Менаџерот помогна при претресот. Ви благодариме за вниманието.

Кузмин Р.С., Електростал

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  опрема за автоматско пакување со бункер за подигнување на szp-10.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: