Се препорачува сигурна услуга

Опрема за пакување со двојно смалување БСП-19

7166

989409
 • Опрема за пакување со двојно кликнување
 • Пакет за групно шише
 • Опрема за пакување со двојно кликнување
 • Пакет за групно шише

Популарни пребарувања

40%

Купете опрема за пакување со смалување со двојно кликнување во Русија

50%

Опрема за пакување во модерно фармацевтско производство

триесет%

Купете опрема за пакување на пакување за пакување во Украина

40%

Смалување на снабдувачите на пакување

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Опрема за пакување со двојно смалување БСП-19

Опрема за пакување со двојно смалување БСП-19 е дизајнирана специјално за пакување минерална вода, сокови, вино, пиво, лекови во пакувања со шишиња, има стабилни функции и цврсто и уредно ги пакува производите. Овој модел е најпогоден за претпријатија со висока продуктивност. Може да биде опремено со копче со двојно стартување доколку е потребна голема брзина. Специјалниот дизајн на одделни делови, уредите за автоматско запечатување и машината за намалување на топлината со цилиндри, се користат засебно или заедно со други делови. Уредот за сечење (без греење) е направен во Италија и го исполнува меѓународниот стандард. Квалитетот на завиткување е густ и стабилен. Машината за пакување е опремена со активатор, вклучувајќи конверзија на фреквенција и електронска обработка на податоци, што го проширува опсегот на користени пакувања. Двоен кружен систем (внатрешен тунел на постојано загревање, нормална температура на надворешната обвивка) доведува до заштеда на ресурси и дава намалување на топлината со добар квалитет. Подвижна лента со тефлон направена во Германија, поддржува бавен пренос на топлина, троши малку топлина, има термичка стабилност и отпорност на абење. Синхронизацијата на машината и контролата на PLC обезбедуваат безбедност. Сите видови на производи може да се пакуваат со промена на различни модели. Зачувувањето на ресурсите и зголемената ефикасност е поврзано со рационалноста и стабилноста на структурата на машината. По избор: не'рѓосувачки челик / јаглероден челик, контролни копчиња / компјутерска контрола, економични компоненти / напредни компоненти, пакување / пакување на еден производ / неколку пакети со шишиња.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 72.360 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • На залиха
 • Гаранција: 1 година

Модел: Опрема за пакување со двојно смалување БСП-19

 • Означено како: Блистер со капсули Блистер со апчиња Машина за картонирање Опрема од Кина Пакување со кутии Опрема за пакување Фармацевтска опрема Целофанатор Целофан

Популарни пребарувања

40%

Купете опрема за пакување со смалување со двојно кликнување во Русија

50%

Опрема за пакување во модерно фармацевтско производство

триесет%

Купете опрема за пакување на пакување за пакување во Украина

40%

Смалување на снабдувачите на пакување

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУКА НА ОПРЕМА НА ПАКЕГИНСКИ ОБРАЗОВАНИЕ НА ГОДИНА
На сите наши клиенти кои купиле опрема за намалување, ние нудиме литература за основите на пакувањето, со материјали за пакување. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на половна опрема.
2) Ние ја комплетираме ПРОИЗВОДСТВОТО ОД ОБЛАСТИ ЗА ПАКУВАINGЕ НА ГОЛЕМИРАЕ
Ние ќе понудиме неколку модели да изберат од автоматска и полуавтоматска опрема за пакување во разни материјали за пакување. На барање на клиентот, ќе го избереме оптималниот модел на опрема за изведба.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на автоматска и полуавтоматска опрема за пакување во разни материјали за пакување и се занимаваме со снабдување на резервни делови за кој било модел на машини купени во нашата компанија.

Спецификации

Опрема за пакување со двојно смалување БСП-19
Напон: 220V, 50HZ
Моќност: 2 KW
Максимална големина на една кутија: 450 300 × 350 mm (обичај)
Брзина на пакување: 20-42 Пакет / мин
Притисок на гас: 0,5-0,7 МПа
Номинална струја: 6 А
Соодветна инфрацрвена печка со термичка циркулација на воздухот:
Напон: Трифазен пет-жичен систем 380 V
Моќност: 24 KW
Брзина на транспортер: 0-15 м / мин
Максимална големина на тунел: 1815x600x400 mm
Димензии: 3100x1600x1500 mm
Големина на пакетот: 4700x4000x1700 mm
Тежина: 1600 кг
Тежина на испорака: 1800 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки до клиентите да помогнат во забрзување на решението за вашиот проблем при избор на опрема за пакување со смалување со двојно притискање на BSP-19.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Опремата за пакување со двојно смалување може да биде или независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Прегледи на клиенти (3)

Започнавме со работа на полуавтоматски пакувачи, но со текот на времето тоа бараше поголема брзина на работа. Изборот е направен во прилог на овој модел - автоматски. Задоволни сме од работата на опремата, реконфигурацијата во друга големина е потребно време, но нашата механика веќе ги совлада овие процеси.

Прокопенко М. Ин, Град Кострома

Вредност за парите, одличниот персонал се компонентите на оваа компанија. Купив опрема за смалување на пакување за пакување минерална вода. Бев задоволен.

Кулич В. К., Курск

Итно беше потребна автоматска опрема за пакување со смалување. Само компанијата MiniPress успеа да испорача за кратко време, за што многу благодарам на нив.

Баранов П. М., Магнитогорск

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  опрема за пакување со двојно смалување bsp-19.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: