Се препорачува сигурна услуга

Каталог / Оценка опрема ТОП-10 / Опрема за автоматско дозирање и пакување за фармацевтски производи / Автоматска машина за пакување на пелети со двојно дозир SZP-18

Автоматска машина за пакување на пелети со двојно дозир SZP-18

7159

989382
 • Автоматска машина за пакување со двојни пелети
 • Пакување со топчиња
 • Автоматска машина за пакување со двојни пелети
 • Пакување со топчиња

Популарни пребарувања

60%

Купете опрема за пакување на пелети со двојно диспензерот во Русија

35%

Пакување со топчиња во современото фармацевтско производство

40%

Пакување гранули во разни кеси

40%

Упатства за инсталирање опрема за пакување на пелети со двојно диспензерот

Нов бизнис за Русија и ЗНД

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Каталог / Оценка опрема ТОП-10 / Опрема за автоматско дозирање и пакување за фармацевтски производи / Автоматска машина за пакување на пелети со двојно дозир SZP-18

Автоматска машина за пакување на пелети со двојно дозир SZP-18

SZP-18 опрема за автоматско пакување со двојно распрскувач - нестандардна опрема за пакување за пакување на грануларни производи, како што се зачини, мононатриум глумат, шеќер, чај, кафе, бибер, десикант, семе, итн..

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 20.520 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • На залиха
 • Гаранција: 1 година

Модел: Автоматска машина за пакување на пелети со двојно дозир SZP-18

 • Означено како: Блистер со капсули Блистер со апчиња Машина за картонирање Опрема од Кина Пакување со кутии Опрема за пакување Фармацевтска опрема Целофанатор Целофан

Популарни пребарувања

60%

Купете опрема за пакување на пелети со двојно диспензерот во Русија

35%

Пакување со топчиња во современото фармацевтско производство

40%

Пакување гранули во разни кеси

40%

Упатства за инсталирање опрема за пакување на пелети со двојно диспензерот

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Сите ние одговорност и ризици за испорака, осигурување и царина дозвола за стока во Русија. Понатамошен транзит кон земјите на ЗНД.
 5. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 6. По пристигнувањето во Русија испорака на опрема до врати.
 7. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 или направете барање во табулаторот "Побарајте повик" и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање за клиенти од Русија и други земји на ЗНД.


Погледнете го видеото на Интернет

ПОВОДНУВАМЕ ДА ГО ГОДИМЕ ДРУГИ ВИДЕОИ НА ОВОЈ МОДЕЛ:

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУКА СО ОПРЕМА ЗА ГОДИНИ ЗА ПАКУВАЕ
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние нудиме литература за основите на пакувањето гранули во разни материјали за пакување, со материјали за пакување. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на половна опрема.
2) КОМПЛЕТНИ ПРОИЗВОД ОД машини за опрема за пакување.
Willе понудиме неколку модели за избор на автоматска и полуавтоматска опрема за пакување гранули во разни материјали за пакување. На барање на клиентот, ќе го избереме оптималниот модел на опрема за изведба, големината на кутиите и квалитетот на филмот за запечатување.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на автоматска и полуавтоматска опрема за пакување во разни материјали за пакување и се занимаваме со снабдување на резервни делови за кој било модел на машини купени во нашата компанија.

Спецификации

Автоматска опрема за пакување на пелети со двојно диспензерот "SZP-18"
Метод на мерење: инка, два хопер.
Опсег на мерење: 0-100 ml (еден уред).
Брзина на пакување: 20-40 пакет / мин, 30-50 пакет / мин, 40-60 пакет / мин.
Големина на кесичката: (Ш) 30-180 мм, (Д) 30-170 мм.
Тип на запечатување: запечатување со три страни.
Вид на секач: сечкач за цик-цак.
Моќност: 2400 W.
Големина со пакување: 950x740x1800 mm.
Тежина: 300 кг.
Тежина на испорака: 400 кг.

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки до клиентите да помогнат во забрзување на решението за вашиот проблем при избор на автоматска опрема за пакување на пелети со двојно диспензерот SZP-18.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Автоматската опрема за пакување на пелети со двојно диспензерот може да биде или независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Осврти на клиенти (4)

Ние произведуваме производи со пелети, почнавме да ја користиме оваа машина за пакување на пелети со двојно диспензерот SZP-18. На квалитетот влијаат многу фактори, имено, дебелината и квалитетот на материјалот за пакување, земјата на производство на овој материјал. Препорачувам да експериментирате со материјали за пакување.

Shurygina R.E.Стерлитамак

Вредност за парите, одличниот персонал се компонентите на оваа компанија. Купив опрема за пакување на пелети со двојно диспензерот SZP-18. Бев задоволен.

Шулгин Н. К., Тамбов

Итно му требало амбалажа за пакување на пелети со двојно диспензерот. Само компанијата MiniPress успеа да испорача за кратко време, за што многу благодарам на нив.

Пантелеев К., Петрозаводск

Отвори ново производство. Во работилницата за пакување, потребна беше амбалажа за пакување на пелети со двојно диспензерот SZP-18. Менаџерот помогна при претресот. Ви благодариме за вниманието.

Afanasy N. И, Сургут

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  опрема за автоматско пакување со двојно диспензерот szp-18.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: