Се препорачува сигурна услуга

Автоматска машина за пакување таблети и капсули WAN-65

7161

989383
 • Опрема за автоматско пакување на таблети и капсули
 • Пакувач за таблети
 • Опрема за автоматско пакување на таблети и капсули
 • Пакувач за таблети

Популарни пребарувања

55%

Опрема за пакување таблети и капсули во Русија

40%

Методи за пакување таблети и капсули во современото фармацевтско производство

37%

Производители на машини за пакување таблети и капсули

26%

Упатства за употреба автоматска опрема за пакување таблети и капсули

Нов бизнис за Русија и ЗНД

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Автоматска машина за пакување таблети и капсули WAN-65

Автоматската опрема за пакување таблети и капсули WAN-65 е опремена со напреден уред за вибрирање за броење таблети, вибрирајќи во различни насоки. Амплитудата може непречено да се прилагоди во зависност од големината на таблетите. Плочката на сметката има шест работни позиции. Опсегот на големина на таблетот е φ12 × 24. Специјално дизајнираната табличка за четири позиции може да биде вклучена според барањата на корисникот. Опсегот на големината на таблетите е φ8,5 × 100. Во системот за производство на торби, се користи степер мотор. Го контролира PLC контролер со табла за допир. Опремено е со четиринасочен контролиран механизам за запечатување на топлина и сигурен систем за фото-електронски следи. Автоматски ги печати серискиот број, датумот на производство и етикетата за да ја срушат торбата. Лесно за ракување и сигурна опрема.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 6,912 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • На залиха
 • Гаранција: 1 година

Модел: Автоматска машина за пакување таблети и капсули WAN-65

 • Означено како: Блистер со капсули Блистер со апчиња Машина за картонирање Опрема од Кина Пакување со кутии Опрема за пакување Фармацевтска опрема Целофанатор Целофан

Популарни пребарувања

55%

Опрема за пакување таблети и капсули во Русија

40%

Методи за пакување таблети и капсули во современото фармацевтско производство

37%

Производители на машини за пакување таблети и капсули

26%

Упатства за употреба автоматска опрема за пакување таблети и капсули

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Сите ние одговорност и ризици за испорака, осигурување и царина дозвола за стока во Русија. Понатамошен транзит кон земјите на ЗНД.
 5. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 6. По пристигнувањето во Русија испорака на опрема до врати.
 7. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 или направете барање во табулаторот "Побарајте повик" и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање за клиенти од Русија и други земји на ЗНД.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУКА СО ОПРЕМА ЗА ПАКУВАЕ НА ТАБЕЛИ И КАПСУЛИ
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние нудиме литература за основите на пакување таблети и капсули, со материјали за пакување. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на половна опрема.
2) САМО ја комплетираме ПРОИЗВОДОТ ОД МАШИНИ ЗА ОПРЕМА НА ПАКУВАЕ НА ТАБЕЛИ И КАПСУЛИ
Willе понудиме неколку модели за избор на автоматска и полуавтоматска опрема за пакување таблети и капсули во разни материјали за пакување. На барање на клиентот, ќе го избереме оптималниот модел на опрема за изведба, големината на кутиите и квалитетот на филмот за запечатување.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на автоматска и полуавтоматска опрема за пакување во разни материјали за пакување и се занимаваме со снабдување на резервни делови за кој било модел на машини купени во нашата компанија.

Спецификации

Автоматска опрема за пакување таблети и капсули "WAN-65"
Брзина на пакување: 40 ~ 60 стр. / Мин
Опсег на големина: Дијаметар 12 24
Големина на пакет: H50 ~ 145, W30 ~ 100мм
Напон на напојување: 380V / 50Hz
Моќност: 1,54 KW
Материјали за пакување: разни видови ламинирани филмови
Дијаметар на филмско тркало: 300 мм
Димензии: 665x1000x1580 mm
Големина на пакетот: 700x1000x1600 mm
Тежина: 180 кг
Тежина на испорака: 220 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки до клиентите да помогнат во забрзување на решението за вашиот проблем при избор на автоматска опрема за пакување таблети и капсули WAN-65.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Автоматската опрема за пакување таблети и капсули може да биде или независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Осврти на клиенти (4)

Започнавме со работа на полуавтоматски пакувачи, но со текот на времето тоа бараше поголема брзина на работа. Изборот е направен во прилог на овој модел - автоматски. Задоволни сме од работата на опремата, реконфигурацијата во друга големина е потребно време, но нашата механика веќе ги совлада овие процеси.

Синџир А. М., град Томск

Сакам да кажам дека спакувачот што го обезбедивте во процесот на работа се етаблира како сигурен и лесен за ракување. Леснотијата на користење и широките технолошки способности, заедно со минимални загуби за време на работењето, обезбедуваат најголема продуктивност и квалитет на производот. Имајќи ги предвид сите горенаведени предности на вашата опрема, во однос на слична опрема од други добавувачи, решивме да купиме уште една од вас.

Некрасов Р.Е., град Ставропол

Итно му требаше автоматско пакување таблети и капсули. Само компанијата MiniPress успеа да испорача за кратко време, за што многу благодарам на нив.

Остапов М., Магнитогорск

Отвори ново производство. Во работилницата за пакување, беше потребен спакувач во разни материјали за пакување. Менаџерот помогна при претресот. Ви благодариме за вниманието.

Буханкин Р., Воронеж

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  опрема за автоматска амбалажа за таблети и капсули со розово-65.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: