Се препорачува сигурна услуга

Каталог / Оценка опрема ТОП-10 / Опрема за автоматско дозирање и пакување за фармацевтски производи / Алуминиум / алуминиум за автоматска опрема за пакување со голема брзина ZXM-16

Алуминиум / алуминиум за автоматска опрема за пакување со голема брзина ZXM-16

7188

1050333
 • Алуминиум / алуминиум за автоматска опрема за пакување со голема брзина
 • Блистер алуминиум / алуминиум
 • Алуминиум / алуминиум за автоматска опрема за пакување со голема брзина
 • Блистер алуминиум / алуминиум

Популарни пребарувања

58%

Каде да се најде специјалист за плускавци во Русија?

40%

Набавете опрема за пакување од алуминиум / алуминиум

35%

Опрема за прилагодување за пакување алуминиум / алуминиум во производство

29%

Производители и купувачи на опрема за блистер

Нов бизнис за Русија и ЗНД

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Каталог / Оценка опрема ТОП-10 / Опрема за автоматско дозирање и пакување за фармацевтски производи / Алуминиум / алуминиум за автоматска опрема за пакување со голема брзина ZXM-16

Алуминиум / алуминиум за автоматска опрема за пакување со голема брзина ZXM-16

Алуминиум / алуминиум за опрема за автоматско пакување со голема брзина ZXM-16 се користи за пакување таблети, капсули, мини електронски компоненти и цврсти предмети во медицинската индустрија. Може да постигне голема непропустливост и отпорност на влага. Прилагодлива брзина на променлива фреквенција, механизам за амортизација на вибрации, фотоелектричен уред за следење на количината на материјал и автоматизација на полнењето. Автоматски процес на запечатување на топлина, сечење, печатење на серии броеви и броење на готови производи, итн.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 24.840 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 09/08/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Алуминиум / алуминиум за автоматска опрема за пакување со голема брзина ZXM-16

 • Означено како: Блистер со капсули Блистер со апчиња Машина за блистер Плускавци Каталог на опрема Блистер производство Пакет на блистер Машина за пакување Опрема за пакување Фармацевтска опрема Опрема за полнење

Популарни пребарувања

58%

Каде да се најде специјалист за плускавци во Русија?

40%

Набавете опрема за пакување од алуминиум / алуминиум

35%

Опрема за прилагодување за пакување алуминиум / алуминиум во производство

29%

Производители и купувачи на опрема за блистер

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашата задача и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Сите ние одговорност и ризици за испорака, осигурување и царина дозвола за стока во Русија. Понатамошен транзит кон земјите на ЗНД.
 5. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 6. По пристигнувањето во Русија испорака на опрема до врати.
 7. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 или направете барање во табулаторот "Побарајте повик" и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање за клиенти од Русија и други земји на ЗНД.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ТЕХНОЛОГИЈА ЗА ОБУКА НА ПРОИЗВОДСТВО НА АПУМИНУМ / Алуминиум за опрема за пакување.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние обезбедиме литература за производство на опрема за пакување од алуминиум / алуминиум, како и за употреба на материјали за пакување. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на половна опрема.
2) САМО ја комплетираме ПРОИЗВОДОТ СО ПАКУВАЕ ОПРЕМА Алуминиум / Алуминиум.
Имаме голем асортиман на автоматска опрема во блистер за пакување таблети и капсули во плускавци. На барање на клиентот, ние ќе го избереме оптималниот модел на опрема според бројот на ќелии и формата на готовиот пакет.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на автоматски и полуавтоматски машини за блистер и сме ангажирани во набавка на резервни делови за кој било модел на машини купени во нашата компанија.

Спецификации

Алуминиум / Алуминиум за опрема за автоматско пакување со голема брзина „ZXM-16“
Продуктивност: 30,000 ~ 36,000 на час
Фреквенција на печат: 20 ~ 50 пати / мин
Воздушен компресор: 0,5 MPa, > 0,1 м3 / мин
Главна моќност на моторот: 0,55 KW
Димензии: 1200x850x1700 mm
Големина на пакетот: 1300x900x1800 mm
Тежина: 500 кг
Тежина на испорака: 600 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки до клиентите да помогнат во забрзување на решението за вашиот проблем при избор на голема брзина на автоматска опрема за пакување Алуминиум / Алуминиум ZXM-16.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Опрема за автоматско пакување со голема брзина може да биде или независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Прегледи на клиенти (3)

Не можев да одлучам помеѓу купување автоматска машина за блистер. Се свртевме кон консултантот на MiniPress Роман Цибулски, тој многу лесно ги објасни сите добрите и лошите страни на секој уред, по што застанавме на оваа серија.

Игнатиева Ирина ТимуровнаГрад Перм

Решивме да произведуваме таблети не во тегли, туку во плускавци. За ова беше потребна автоматска блистер машина. Кои ги купивме во „Минипрес“. Одличен тим. Благодарам.

Бичков Р. М., Јошкар-Ола

Се покажа дека е поевтино да се произведуваат производи во плускавци. Ви благодариме за врв и за машината за пливање Minipress.

Семина Полина Јарославна, Град Таганог

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  ЈАС СУМ, , ,

  голема брзина на автоматска опрема за пакување алуминиум / алуминиум zxm-16.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: