Се препорачува сигурна услуга

Каталог / Оценка опрема ТОП-10 / Опрема за полнење и запечатување пластични ламинирани метални цевки / Автоматска машина за полнење цевки и цевки CYM-6A во пластични и ламинирани цевки

Автоматска машина за полнење цевки и цевки CYM-6A во пластични и ламинирани цевки

7183

1050241
 • Автоматска машина за полнење цевки во пластични и ламинирани цевки
 • Пополнување на цевки
 • Автоматска машина за полнење цевки во пластични и ламинирани цевки
 • Пополнување на цевки

Популарни пребарувања

35%

Полнење на фармацевтски цевки

триесет%

Упатства за инсталација на полнење цевки

дваесет%

Активна продажба на пластични, ламинирани цевки во Русија

25%

Купете машини за автоматско полнење цевки со ниска цена во пластични и ламинирани цевки во Москва

Нов бизнис за Русија и ЗНД

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Каталог / Оценка опрема ТОП-10 / Опрема за полнење и запечатување пластични ламинирани метални цевки / Автоматска машина за полнење цевки и цевки CYM-6A во пластични и ламинирани цевки

Автоматска машина за полнење цевки и цевки CYM-6A во пластични и ламинирани цевки

Автоматска машина за полнење цевки во пластични и ламинирани цевки CYM-6C со надворешно греење, нанесена на пластични и ламинирани цевки. Цевката автоматски се вчитува во посакуваната позиција и автоматски се притиска во држачот на цевката. Системите за автоматско прилагодување за означување на бојата со чекор-по-чекор активирање на држачот на цевката се прилагодени за овални или обликувани цевки. Механичкиот менувач на системот за товарење обезбедува стабилен капацитет на оптоварување. По запечатувањето на цевката, системот за ладење на воздухот спречува загревање на спакуваните производи слични на маст. PLC автоматски систем за контрола. Домување направено од високо квалитетен не'рѓосувачки челик. Машината може да биде поврзана со емулгатор, картонска машина, машина за полнење и слично. да се создаде производна линија. Овој модел е лесен за употреба со употреба на цевки со различни дијаметри. Автоматскиот процес на пополнување, запечатување и печатење на серии броеви во една машина. Обезбедени се функции како што се автоматско напојување на цевки на работната површина, автоматско прилагодување на означувањето на бојата во држачот на цевките, автоматското полнење на цевките и запечатувањето. Брзината се контролира со инвертер. Производниот капацитет се реализира и контролира автоматски. Механичката четка го печати кодот во поставената позиција автоматски. Интерфејс човечко-машина со директна контрола и дисплеј. Уредот за полнење и локализирање на полнење цевки се контролира со користење на оригиналниот вакуум генератор FESTO. Автоматско откривање на инверзија на правецот на цевката: Фотоцела со омрон може точно да открие превртена цевка (по избор). Автоматско чистење на комората и системот за собирање прашина (по избор). Опремата е исто така опремена со сигнал за дефект и автоматски уред за запирање ако се отвори вратата или за време на механичко преоптоварување. Комбинираната форма за отсекување и пулсирања за отсекување може да гарантира полнење цевки со материјали со висок вискозитет. Автоматска контрола на температурата на материјалот од страна на системот за мешање (по избор). Сензор за нивото на ултразвучно засилување (по избор). Сензорот за ултразвучно ниво на САД BANNER во комбинација со модулот „Сименс“ може да се користи за прецизно контролирање на нивото на материјалот и давање директен приказ на екранот на допир. Автоматско прекинување на пакувањето во отсуство на цевки. Пумпа (по избор). Безбедносен уред за исклучување на вратата (по избор): ако вратата се отвори, машината застанува. Копче за итни случаи.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 46.440 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 09/08/2019 година
 • На залиха
 • Гаранција: 1 година

Модел: Автоматска машина за полнење цевки и цевки CYM-6A во пластични и ламинирани цевки

 • Означено како: Алуминиумски цевки Дозирање на маст Каталог на опрема Миксер за маст Пополнување на цевки Пластични цевки Производство на маст Машина за полнење цевки Фармацевтска опрема Пакувања мази

Популарни пребарувања

35%

Полнење на фармацевтски цевки

триесет%

Упатства за инсталација на полнење цевки

дваесет%

Активна продажба на пластични, ламинирани цевки во Русија

25%

Купете машини за автоматско полнење цевки со ниска цена во пластични и ламинирани цевки во Москва

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашата задача и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Сите ние одговорност и ризици за испорака, осигурување и царина дозвола за стока во Русија. Понатамошен транзит кон земјите на ЗНД.
 5. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 6. По пристигнувањето во Русија испорака на опрема до врати.
 7. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 или направете барање во табулаторот "Побарајте повик" и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање за клиенти од Русија и други земји на ЗНД.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) НАСТАВНИ ТЕХНОЛОГИИ ЗА ПОЛНИЧКИ НА ТУБЕ НА ПЛАСТИЧНИ И ЛАМИНАТИВНИ ТУБИ.
Обука за нашата опрема е можна пред купување. Ние нудиме совети за организирање на полнење цевки од пластични и ламинирани цевки, со целосен асортиман на дополнителна опрема и материјали.
2) СОВЕLEЕМЕ ПРОИЗВОД НА ПОВЕЕ НА ФИЛЕРИ НА ПЛАСТИЧНИ И ЛАМИНАТИВНИ ЦЕЛИ
Ние нудиме неколку модели да изберат од автоматско и полуавтоматско полнење на цевки во разни цевки. На барање на клиентот, ќе го избереме оптималниот модел на опрема за изведба.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Работиме со производители на автоматски и полуавтоматски полнила за цевки во пластични и ламинирани цевки и снабдуваме резервни делови за кој било модел на машини купени во нашата компанија.

Спецификации

Автоматска машина за полнење цевки во пластични и ламинирани цевки „CYM-6A“
Прилагодувања до максималната големина на цевката: 60 ​​мм
Максимален волумен: 1-250 ml
Брзина на производство: 30-60 када / мин
Точност на пополнување: ≤ +/- 1%
Моќност на машината: 1,1 KW
Притисок на воздухот: 0,4-0,6 MPa
Големина на пакетот: 2100 × 1100 × 2000 mm
Тежина: 1200 кг
Тежина на испорака: 1400 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки до клиентите кои помагаат да се забрза решението за вашиот проблем при избор на автоматска машина за полнење цевки во пластични и ламинатни цевки CYM-6A.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Автоматска машина за полнење цевки во пластични и ламинирани цевки може да биде независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Прегледи на клиенти (3)

Една од ретките компании што остави добар впечаток за себе. Решив да нарачам тука автоматска машина за полнење цевки во пластични и ламинирани цевки CYM-6A. Од првичната комуникација со менаџерот, стана јасно дека тие овде ја ценат својата репутација. Учтиво и тактично, менаџерот ги објасни сите нијанси на набавка на овој модел, детално зборуваше за испораката и плаќањето. Опремата беше доставена навреме. Ви благодариме за добра работа!

Ивано Р.Е. Град Краснодар

Ние користиме машина за полнење цевки за овој модел во производството на козметика. Ми се допадна системот за ротирање на цевките по ознака со слика. Вишокот на работ на цевката е отсечен од самата машина.

Павлова П. А., Тоyати

Целосно автоматска опрема за пластични и ламинирани цевки. Хранење, полнење, ориентирање на цевката, запечатување, автоматско туркање на цевката.

Одберете Д. Н., Град Минск

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  ЈАС СУМ, , ,

  автоматска машина за полнење цевки во cym-6a пластика и ламинирани цевки.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: