Се препорачува сигурна услуга

Каталог / Оценка опрема ТОП-10 / Опрема за полнење и запечатување пластични ламинирани метални цевки / Автоматска машина за полнење цевки во пластични / ламинирани / метални цевки CYM-8F

Автоматска машина за полнење цевки во пластични / ламинирани / метални цевки CYM-8F

7183

1050255
 • Автоматска машина за полнење цевки во пластични / ламинирани / метални цевки
 • Цевка за полнење на пластични цевки
 • Автоматска машина за полнење цевки во пластични / ламинирани / метални цевки
 • Цевка за полнење на пластични цевки

Популарни пребарувања

педесет%

Детален опис на процесот на полнење на цевката

38%

Упатства за инсталација на цевки за полнење за пластика, ламинирани, метални цевки

петнаесет%

Како да започнете бизнис со цевки?

петнаесет%

Технологии и опрема за производство на пластични, ламинирани, метални цевки

Нов бизнис за Русија и ЗНД

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Каталог / Оценка опрема ТОП-10 / Опрема за полнење и запечатување пластични ламинирани метални цевки / Автоматска машина за полнење цевки во пластични / ламинирани / метални цевки CYM-8F

Автоматска машина за полнење цевки во пластични / ламинирани / метални цевки CYM-8F

Автоматска машина за полнење цевки во пластични / ламинирани / метални цевки CYM-8F со внатрешно греење, нанесена на пластични, ламинирани и метални цевки. Цевката автоматски се притиска во држачот на цевката. Адаптираниот флексибилен држач за цевки создава затегнувачка сила што гарантира конзистентно, висококвалитетно запечатување на цевката. Системите за автоматско прилагодување за означување на бојата со чекор-по-чекор активирање на држачот на цевката се прилагодени за овални или обликувани цевки. Механичкиот менувач на системот за товарење обезбедува стабилен капацитет на оптоварување. Оригинален швајцарски елемент за греење LEISTER. Внатрешната површина на цевката е запечатена со топол воздух, додека надворешната се лади со циркулирачка вода за ладење, што дава одлично ефикасно запечатување. Навивач (направен во Тајван) испушта отровен гас создаден за време на процесот на греење на отворено. По запечатувањето на цевката, системот за ладење на воздухот спречува загревање на спакуваните производи слични на маст. PLC автоматски систем за контрола. Домување направено од високо квалитетен не'рѓосувачки челик. Машината може да биде поврзана со емулгатор, картонска машина, машина за полнење и слично. да се создаде производна линија. Овој модел е лесен за употреба со употреба на цевки со различни дијаметри. Автоматскиот процес на пополнување, запечатување и печатење на серии броеви во една машина. Обезбедени се функции како што се автоматско напојување на цевки на работната површина на машината, автоматско дување (чистење) на цевки, автоматско прилагодување на означувањето на бојата во држачот на цевките, автоматско полнење на цевките и запечатувањето. Брзината се контролира со инвертер. Производниот капацитет се реализира и контролира автоматски. Механичката четка го печати кодот во поставената позиција автоматски. Интерфејс човечко-машина со директна контрола и дисплеј. Уредот за полнење и локализирање на полнење цевки се контролира со користење на оригиналниот вакуум генератор FESTO. Автоматско откривање на инверзија на насоката на цевката: Фотоцела Omron може точно да открие превртена цевка. Индексирање камера. Автоматско чистење на комората и системот за собирање прашина. Опремата е исто така опремена со сигнал за дефект и автоматски уред за запирање ако се отвори вратата или за време на механичко преоптоварување. Комбинираната форма за отсекување и пулсирања за отсекување може да гарантира полнење цевки со материјали со висок вискозитет. Автоматска контрола на температурата на материјалот од страна на системот за мешање (по избор). Сензор за нивото на ултразвучно засилување (по избор). Сензорот за ултразвучно ниво на САД BANNER во комбинација со модулот „Сименс“ може да се користи за прецизно контролирање на нивото на материјалот и давање директен приказ на екранот на допир. Автоматско прекинување на пакувањето во отсуство на цевки. Пумпа (по избор). Ладилник за вода (чилер) (по избор). Има голем капацитет за складирање на цевки и автоматски систем за транспорт.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 71.280 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 09/08/2019 година
 • На залиха
 • Гаранција: 1 година

Модел: Автоматска машина за полнење цевки во пластични / ламинирани / метални цевки CYM-8F

 • Означено како: Алуминиумски цевки Дозирање на маст Каталог на опрема Миксер за маст Пополнување на цевки Пластични цевки Производство на маст Машина за полнење цевки Фармацевтска опрема Пакувања мази

Популарни пребарувања

педесет%

Детален опис на процесот на полнење на цевката

38%

Упатства за инсталација на цевки за полнење за пластика, ламинирани, метални цевки

петнаесет%

Како да започнете бизнис со цевки?

петнаесет%

Технологии и опрема за производство на пластични, ламинирани, метални цевки

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашата задача и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Сите ние одговорност и ризици за испорака, осигурување и царина дозвола за стока во Русија. Понатамошен транзит кон земјите на ЗНД.
 5. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 6. По пристигнувањето во Русија испорака на опрема до врати.
 7. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 или направете барање во табулаторот "Побарајте повик" и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање за клиенти од Русија и други земји на ЗНД.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) НАСТАВНИ ТЕХНОЛОГИИ ЗА ИСПОЛНУВАЕ НА ПОВЕЕ НА ПЛАСТИЧНИ / ЛАМИНАТИВНИ / МЕТАЛНИ ТУБИ.
Обука за нашата опрема е можна пред купување. Ние нудиме совети за организирање на полнење на цевки од пластични / ламинирани / метални цевки, со целосен опсег на дополнителна опрема и материјали.
2) СОВЕТУВАМЕ ПРОИЗВОДСТВО НА ФИЛЕРИ ЗА ПОВЕЕ НА пластични / ламинатни / метални цевки
Ние нудиме неколку модели да изберат од автоматско и полуавтоматско полнење на цевки во разни цевки. На барање на клиентот, ќе го избереме оптималниот модел на опрема за изведба.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на автоматски и полуавтоматски спојувачи на цевки во пластични / ламинирани / метални цевки и се вклучени во снабдување на резервни делови за кој било модел на машини купени во нашата компанија.

Спецификации

Автоматска машина за полнење цевки во пластични / ламинирани / метални цевки „CYM-8F“
Прилагодувања на максималната големина на цевката:
Метална цевка: 10-35 mm, пластични и ламинирани цевки: 10-60 mm
Максимален волумен:
Метална цевка: 1-150 ml, пластични и ламинирани цевки: 1-250 ml
Брзина на производство: 60-100 парчиња / мин
Точност на пополнување: ≤ +/- 1%
Моќност на машината: 2,2 KW
Притисок на воздухот: 0,4-0,6 MPa
Големина на пакетот: 2300 × 1300 × 2200 mm
Тежина: 1700 кг
Тежина на испорака: 2000 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки до клиентите да помогнат во забрзување на решението за вашиот проблем при избор на автоматска машина за полнење цевки во пластични / ламинирани / метални цевки CYM-8F.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Автоматска машина за полнење цевки во пластични / ламинирани / метални цевки може да биде независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Прегледи на клиенти (5)

Комплетно автоматска работна опрема за полнење на пластични, ламинирани, метални цевки CYM-8F. Хранење, полнење, ориентирање на цевката, запечатување, автоматско туркање на цевката.

Игор, Zerержински

Ние користиме машина за полнење цевки за овој модел во производството на козметика. Ми се допадна системот за ротирање на цевките по ознака со слика. Вишокот на работ на цевката е отсечен од самата машина.

Владимир, Киев

Влегов во непријатна ситуација, во фабриката не успеа автоматската опрема за полнење и запечатување пластични цевки, што значително ја забави работата на целиот тим. Тимот на MiniPress ни помогна да најдеме замена за погрешниот хардвер по пристојна цена.

Александар Рјабовски, Град Минск

Се соочивме со проблемот да најдеме опрема за запечатување пластични, метални цевки. Пребаруваше на различни страници, но не може да се најде. Контактираше Минипрес. Тие беа во можност да ни помогнат не само во потрагата, туку и во обуките. Ти благодарам многу!

Анатолија, Компанија, Мурманск

Купивме автоматска опрема за полнење на пластични цевки CYM-8F. Имаше некои проблеми при стартувањето, но тие брзо се решија. Компанијата е одговорна. Уште ќе соработуваме.

Евгениј Клијушевски, Воронеж

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  ЈАС СУМ, , ,

  автоматска машина за полнење цевки во пластични / ламинирани / метални цевки cym-8f.

  Мои детали за контакт:






  Коментар: