Се препорачува сигурна услуга

Автоматска машина за полнење хартија SYM-14

7162

989405
 • Опрема за автоматско полнење хартија
 • Упатства за пакување на хартија
 • Опрема за автоматско полнење хартија
 • Упатства за пакување на хартија

Популарни пребарувања

21%

Како да изберете опрема за пакување упатства за хартија?

34%

Прегледи од вистински луѓе за работата на опрема за пакување упатства за хартија

64%

Технологии и опрема за пакување упатства за хартија

55%

Нова опрема за полнење во производствените капацитети во Русија

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Автоматска машина за полнење хартија SYM-14

Автоматска машина за полнење хартија SYM-14 има компактна структура, практична и лесна за ракување и одржување. Уникатен изглед, куќиште од не'рѓосувачки челик и плексиглас со висока транспарентност околу целиот периметар на машината, независни инсталирани ориентирани инсталации, замена на ножици е многу едноставна - само извадете две навртки, удобни поставки. Фреквенцијата на главниот мотор е прилагодлива (од 30 до 160 шишиња / мин), во зависност од големината на шишето и другите фактори, за да го поставите потребниот број листови хартија. Оваа машина вклучува најсигурни автоматски уреди за заштита од преоптоварување што се активираат во ненадејна самозаштита за да се намали штетата на машината. Машината целосно го заменува рачниот труд, што е во согласност со спецификациите на ГМП, значително ја зголемува продуктивноста и ги намалува трошоците за производство.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 27.000 УСД КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Автоматска машина за полнење хартија SYM-14

 • Означено како: Автоматска линија за пакување Плускавци Капсули Машина за картонирање Опрема од картон Картон Картонска кутија Пакување со картони Каталог на опрема Лекови Апчиња Пакување со кутии Машини за пакување Фармацевтска опрема

Популарни пребарувања

21%

Како да изберете опрема за пакување упатства за хартија?

34%

Прегледи од вистински луѓе за работата на опрема за пакување упатства за хартија

64%

Технологии и опрема за пакување упатства за хартија

55%

Нова опрема за полнење во производствените капацитети во Русија

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Погледнете го видеото на Интернет

ПОВОДНУВАМЕ ДА ГО ГОДИМЕ ДРУГИ ВИДЕОИ НА ОВОЈ МОДЕЛ:

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ТЕХНОЛОГИИ ЗА ОБУКА НА ПАКУВАINGЕ.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние обезбедиме литература за основите на пакувањето упатства за хартија, како и употребата на материјали за пакување. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на половна опрема.
2) САМО ја комплетираме ПРОИЗВОДОТ НА ПОПОЛНУВАЕ НА ОПРЕМА.
Имаме голем асортиман на автоматска опрема за полнење за пакување упатства за хартија. На барање на клиентот, ќе го избереме оптималниот модел на опрема за саканата големина на пакувањето.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови.
Ние соработуваме со производители на автоматска и полуавтоматска опрема за полнење и се занимаваме со набавка на резервни делови за кој било модел на опрема купена во нашата компанија.

Спецификации

Автоматска машина за полнење хартија SYM-14
Продуктивност: 30-160 шишиња / мин
Дијаметар на шише: ≥ ≥ 14 mm
Обем на шишето: 10-120 ml
Висина на шишето: ≤ 350 mm, H 50 mm
Компресиран воздух: 0,3-0,5 МПа
Моќност: 220V, 50Hz, 0,55 KW
Големина на пакетот: 1200x800x1720 mm
Тежина: 600 кг
Тежина на испорака: 700 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки до клиентите да помогнат во забрзување на решението за вашиот проблем при избор на автоматска опрема за пополнување упатства за хартија SYM-14.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Автоматската опрема за пакување упатства за хартија може да биде или независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Осврти на клиенти (4)

Работиме со MiniPress веќе подолго време. Набавивме опрема за пакување упатства за хартија СИМ-14. Нема поплаки, некои позитивни впечатоци. Ние ќе продолжиме да соработуваме.

Фирсов К. Д., Самара

Една од ретките компании што остави добар впечаток за себе. Решив да нарачам опрема за пакување упатства за хартија СИМ-14 овде. Од првичната комуникација со менаџерот, стана јасно дека тие овде ја ценат својата репутација. Учтиво и тактично, менаџерот ги објасни сите нијанси на набавка на овој модел, детално зборуваше за испораката и плаќањето. Опремата беше доставена навреме. Ви благодариме за добра работа!

Поликарпова yудмила Виталевна, Казан

Не можевме да решиме помеѓу купување автоматска опрема за пакување на упатства за хартија, контактиравме со консултантот на MiniPress, Роман Цибулски, тој многу лесно ги објасни сите добрите и лошите страни.

Fomin R. OГрад Екатеринбург

Пред неколку месеци тие започнаа со ново производство, а единствено што недостасуваше опремата за пакување, се сопна на вашата веб-страница и веднаш го пронајдоа автомобилот што ни требаше. Многу добра страница, особено за оние кои воспоставуваат фармацевтско производство.

Платонов Б.С.Санкт Петербург

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  автоматска машина за полнење хартија сим-14.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: