Се препорачува сигурна услуга

Каталог / Оценка опрема ТОП-10 / Автоматски машини за полнење и пакување таблети и течни материјали / Програмибилна опрема со голема брзина за пакување во пакет од типот „перница“ GFL-25X

Програмибилна опрема со голема брзина за пакување во пакет од типот „перница“ GFL-25X

7173

989508
 • Тип на опрема за пакување со голема брзина што може да се програмира
 • Тип на пакет
 • Тип на опрема за пакување со голема брзина што може да се програмира
 • Тип на пакет

Популарни пребарувања

35%

Како да изберете опрема за пакување вреќи со перници?

40%

Прегледи од вистински луѓе за работата на опрема за пакување кеси од типот "перница"

55%

Технологии и опрема за пакување кеси од типот "перница"

36%

Нова опрема за полнење во производствените капацитети во Белорусија

Нов бизнис за Русија и ЗНД

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Каталог / Оценка опрема ТОП-10 / Автоматски машини за полнење и пакување таблети и течни материјали / Програмибилна опрема со голема брзина за пакување во пакет од типот „перница“ GFL-25X

Програмибилна опрема со голема брзина за пакување во пакет од типот „перница“ GFL-25X

Програмабилна опрема со голема брзина GFL-25X за пакување во пакет од типот торба е дизајнирана за полнење и запечатување на течни или супстанции слични на паста, како што се шампон, кечап, сок, сосови, ароматични масла, итн. Компактен дизајн, лесен за ракување и одржување. PLC систем за контрола, широк екран на допир. Завршениот циклус на формирање на торбата, пополнување, печатење на датумот, сечење и сечење етикети за да се пробие торбата.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: $ КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Програмибилна опрема со голема брзина за пакување во пакет од типот на „перница“ GFL-25X

 • Означено како: Автоматска линија за пакување Плускавци Капсули Машина за картонирање Опрема од картон Картон Картонска кутија Пакување со картони Каталог на опрема Лекови Апчиња Пакување со кутии Машини за пакување Фармацевтска опрема

Популарни пребарувања

35%

Како да изберете опрема за пакување вреќи со перници?

40%

Прегледи од вистински луѓе за работата на опрема за пакување кеси од типот "перница"

55%

Технологии и опрема за пакување кеси од типот "перница"

36%

Нова опрема за полнење во производствените капацитети во Белорусија

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Сите ние одговорност и ризици за испорака, осигурување и царина дозвола за стока во Русија. Понатамошен транзит кон земјите на ЗНД.
 5. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 6. По пристигнувањето во Русија испорака на опрема до врати.
 7. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 или направете барање во табулаторот "Побарајте повик" и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање за клиенти од Русија и други земји на ЗНД.


Погледнете го видеото на Интернет

ПОВОДНУВАМЕ ДА ГО ГОДИМЕ ДРУГИ ВИДЕОИ НА ОВОЈ МОДЕЛ:

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ТЕХНОЛОГИИ ЗА ОБУКА НА ПАКУВАINGЕ.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ви доставуваме литература за основите на вреќи за пакување како „перница“, како и за употреба на материјали за пакување. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на половна опрема.
2) САМО ја комплетираме ПРОИЗВОДОТ НА ПОПОЛНУВАЕ НА ОПРЕМА.
Имаме голем асортиман на автоматска опрема за полнење за пакување кеси од типот „перница“. На барање на клиентот, ќе го избереме оптималниот модел на опрема за саканата големина на пакувањето.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови.
Ние соработуваме со производители на автоматска и полуавтоматска опрема за полнење и се занимаваме со набавка на резервни делови за кој било модел на опрема купена во нашата компанија.

Спецификации

Програмибилна опрема со голема брзина за пакување во пакет од типот „перница“ „GFL-25X“
Продуктивност: макс. 23 ~ 40 стр
Големина на пакетот: Должина - 120 ~ 280 мм
ширина - 50 ~ 110 мм
Ширина на готов производ: макс. 240 мм
Макс. пакување на материјал за пакување дијаметар: 320 мм
Моќност: 2,5 KW, 220V, 50Hz
Димензии: 4020x720x320 mm
Големина на пакетот: 3600x800x400 mm
Тежина: 550 кг
Тежина на испорака: 650 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки до клиентите да помогнат во забрзување на решението за вашиот проблем при избор на голема брзина програмабилна опрема за пакување во пакет од типот „перница“ GFL-25X.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Програмибилна опрема со голема брзина за пакување во пакет од типот "перница" може да биде независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Осврти на клиенти (4)

Многу производители на таблети, капсули, вклучително и јас, започнаа со овој модел. Најкомпактната големина и мала тежина ви овозможува да доведете во која било просторија. Континуирано работење и минимален шум.

Орехова С. Д., Петропавловск

Плуси - целосен автоматски работен циклус, ниска цена, едноставно одржување, сигурност. Конс - ограничување на големината на пакетот.

Ходунова Р. И, град Грозни

Не можевме да решиме помеѓу купување автоматска опрема за пакување кеси од типот „перница“, се обрати до консултантот на „MiniPress“ Роман Цибулски, тој многу лесно ги објасни сите добрите и лошите страни.

Јазовецот ДмитријСочи

Пред неколку месеци тие започнаа со ново производство, а единствено што недостасуваше опремата за пакување, се сопна на вашата веб-страница и веднаш го пронајдоа автомобилот што ни требаше. Многу добра страница, особено за оние кои воспоставуваат фармацевтско производство.

Ерошин Л. Г.Тула

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  голема брзинска програмабилна опрема за пакување во пакет „перница“ gfl-25x.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: