Се препорачува сигурна услуга

Каталог / Оценка опрема ТОП-10 / Автоматски машини за полнење и пакување таблети и течни материјали / Автоматска опрема за полнење чај и пакување во надворешна кеса XPM-4

Автоматска опрема за полнење чај и пакување во надворешна кеса XPM-4

7163

989467
 • Автоматска опрема за чајно пакување и пакување во надворешна кеса
 • Спакуван чај во надворешна кеса
 • Автоматска опрема за чајно пакување и пакување во надворешна кеса
 • Спакуван чај во надворешна кеса

Популарни пребарувања

38%

Упатства за опрема за полнење чај и пакување во надворешна кеса?

40%

Купете профитабилна опрема за пакување чај и пакување во надворешна кеса

51%

Нови технологии и опрема за чајно пакување и пакување во надворешна кеса

десет%

Нова опрема за полнење во производствените капацитети во Русија

Нов бизнис за Русија и ЗНД

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Каталог / Оценка опрема ТОП-10 / Автоматски машини за полнење и пакување таблети и течни материјали / Автоматска опрема за полнење чај и пакување во надворешна кеса XPM-4

Автоматска опрема за полнење чај и пакување во надворешна кеса XPM-4

Автоматска опрема за полнење и пакување чај XPM-4 е погодна за двојно пакување на зрнести материјали, како што се чај, билки, лековити чај, итн. Целосно автоматскиот процес на полнење чај во торба со навој, ознака и последователно пакување во надворешно торба ја штити стоката од допир на рацете на персоналот и обезбедува најдобри санитарни услови за производство. Внатрешната торба на филтер-хартијата, низата и етикетата се прават автоматски. Надворешна кеса од композитен материјал (вклучувајќи различни типови композитни мембрани погодни за запечатување на топлина, како што се хартија / пластика, пластика / пластика, пластика / алуминиум / пластика, хартија / алуминиум / пластика). Најголема предност е производниот капацитет, брзината на внатрешното и надворешното пакување може флексибилно да се прилагоди. Можете исто така да ја прилагодите големината на внатрешните и надворешните торби во согласност со барањата на клиентите.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 24.300 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Автоматска опрема за полнење чај и пакување во надворешна кеса XPM-4

 • Означено како: Автоматска линија за пакување Плускавци Капсули Машина за картонирање Опрема од картон Картон Картонска кутија Пакување со картони Каталог на опрема Лекови Апчиња Пакување со кутии Машини за пакување Фармацевтска опрема

Популарни пребарувања

38%

Упатства за опрема за полнење чај и пакување во надворешна кеса?

40%

Купете профитабилна опрема за пакување чај и пакување во надворешна кеса

51%

Нови технологии и опрема за чајно пакување и пакување во надворешна кеса

десет%

Нова опрема за полнење во производствените капацитети во Русија

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Сите ние одговорност и ризици за испорака, осигурување и царина дозвола за стока во Русија. Понатамошен транзит кон земјите на ЗНД.
 5. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 6. По пристигнувањето во Русија испорака на опрема до врати.
 7. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 или направете барање во табулаторот "Побарајте повик" и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање за клиенти од Русија и други земји на ЗНД.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) НАСТАВНА ТЕХНОЛОГИЈА НА ПРОИЗВОДСТВО НА ПАКУВА TEЕ НА чајот и пакувањето во надворешни пакувања.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние обезбедиме литература за основите на чајното пакување и пакувањето во надворешна кеса, како и употребата на материјали за пакување. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на половна опрема.
2) ја комплетираме ПРОИЗВОДСТВОТО НА ПОПОЛНУВАЕ НА ОПРЕМА ЗА чај за пакување.
Имаме голем асортиман на автоматска опрема за полнење за полнење чај и пакување во надворешна кеса. На барање на клиентот, ќе го избереме оптималниот модел на опрема за саканата големина на пакувањето.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови.
Ние соработуваме со производители на автоматска и полуавтоматска опрема за полнење за пакување од чај и се вклучени во снабдување на резервни делови за кој било модел на опрема купена во нашата компанија.

Спецификации

Автоматска опрема за пакување и пакување со чај во надворешна кеса „XPM-4“
Опсег на полнење: 3 ~ 15g
Продуктивност: 30 ~ 40 стр. / Мин
Големина на внатрешната кеса: ширина 50 ~ 80 mm висина 50 ~ 70 mm
Надворешна големина на торба: ширина 70 ~ 90 mm висина 80 ~ 120 mm
Големина на етикетата: Ширина 25мм Висина 18 ~ 22мм
Должина на конецот: 155 мм
Моќност: 220V, 50 Hz, 3,5 KW
Димензии: 900х610х1800 мм
Големина на пакет: 1000x700x1900 mm
Тежина: 500 кг
Тежина на испорака: 600 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки до клиентите кои помагаат да се забрза решението за вашиот проблем при избор на автоматска опрема за полнење чај и амбалажа во надворешна вреќа XPM-4.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Автоматската опрема за пакување чај и пакување во надворешна кеса може да биде или независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Осврти на клиенти (4)

Една од ретките компании што остави добар впечаток за себе. Решив да нарачам опрема за пакување чај и пакување во надворешна вреќа XPM-4. Од првичната комуникација со менаџерот, стана јасно дека тие овде ја ценат својата репутација. Учтиво и тактично, менаџерот ги објасни сите нијанси на набавка на овој модел, детално зборуваше за испораката и плаќањето. Опремата беше доставена навреме. Ви благодариме за добра работа!

Бурнов Л. Д., Град Минск

Одлична опрема за полнење чај и пакување во надворешна кеса XPM-4. Најкомпактната големина и мала тежина ви овозможува да доведете во која било просторија. Континуирано работење и минимален шум. Препорачува!

Козлов П. Н., Иркутск

Не можевме да решиме помеѓу купување автоматска опрема за пакување со чај и пакување во надворешна кеса, се обративме кај консултантот на MiniPress Роман Цибулски, тој многу лесно ги објасни сите добрите и лошите страни на сите модели погодни за нас.

Бондаренко В. С.Кабаровск

Пред неколку месеци тие лансираа ново производство, а единствената работа што недостасува беше машина за пакување чај и пакување во надворешна кеса XPM-4, се сопна на вашата веб-страница и веднаш го пронајдоа моделот што ни беше потребен. Многу добра страница, особено за оние кои воспоставуваат фармацевтско производство.

Депозит Р. А.Калининград

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  автоматска опрема за полнење на мирисот и пакувањето во надворешна торба xpm-4.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: