Се препорачува сигурна услуга

Каталог / Оценка опрема ТОП-10 / Автоматски машини за полнење и пакување таблети и течни материјали / Транспортерска опрема за полнење и пакување на мулти-материјал XY-6D

Транспортерска опрема за полнење и пакување на мулти-материјал XY-6D

7173

989515 година
 • Транспортерска опрема за полнење и пакување на мулти-материјал
 • Спакуван и претходно спакуван мулти материјал
 • Транспортерска опрема за полнење и пакување на мулти-материјал
 • Спакуван и претходно спакуван мулти материјал

Популарни пребарувања

40%

Поволно е да се купат опрема за пакување мулти-материјал во Русија

45%

Методи на пакување мулти-материјал во современото фармацевтско производство

триесет%

Совети за повеќе материјали за технологија на пакување

36%

Упатства за употреба автоматска опрема за пакување мулти-материјал

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Каталог / Оценка опрема ТОП-10 / Автоматски машини за полнење и пакување таблети и течни материјали / Транспортерска опрема за полнење и пакување на мулти-материјал XY-6D

Транспортерска опрема за полнење и пакување на мулти-материјал XY-6D

Транспортерска опрема за пакување и пакување на мулти-материјал XY-6D се користи за пакување алги, моркови, моркови и друг сушен зеленчук, како и инстант тестенини во прехранбената индустрија. Запечатување на задниот дел од торбата. Сите процеси на производство на торби, дозирање, полнење, запечатување, сечење и печатење на кодови можат да се вршат автоматски. Процесот на полнење се изведува со употреба на три плочи и еден транспортер.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 9,612 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • На залиха
 • Гаранција: 1 година

Модел: Транспортерска опрема за полнење и пакување на мулти-материјал XY-6D

 • Означено како: Блистер со капсули Блистер со апчиња Машина за картонирање Опрема од Кина Пакување со кутии Опрема за пакување Фармацевтска опрема Целофанатор Целофан

Популарни пребарувања

40%

Поволно е да се купат опрема за пакување мулти-материјал во Русија

45%

Методи на пакување мулти-материјал во современото фармацевтско производство

триесет%

Совети за повеќе материјали за технологија на пакување

36%

Упатства за употреба автоматска опрема за пакување мулти-материјал

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Погледнете го видеото на Интернет

ПОВОДНУВАМЕ ДА ГО ГОДИМЕ ДРУГИ ВИДЕОИ НА ОВОЈ МОДЕЛ:

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУКА СО ОПРЕМА ЗА ПАКУВАЕ И ПОПЛАТА И ПАКУВАINGЕ НА МУЛТИ МАТЕРИЈАЛ
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние нудиме литература за основите на пакувањето и пакувањето на мулти-материјалот, со материјали за пакување. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на половна опрема.
2) САМО КОМПЛЕТНИ ПРОИЗВОД НА МАШИНИ ЗА ПАКУВАЕ И ПАКУВАЕ НА МУЛТИ МАТЕРИЈАЛ.
Ние ќе понудиме неколку модели да изберат од автоматска и полуавтоматска опрема за полнење и пакување на мулти-материјал во разни материјали за пакување. На барање на клиентот, ќе го избереме оптималниот модел на опрема за изведба, големината на кутиите и квалитетот на филмот за запечатување.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на автоматска и полуавтоматска опрема за пакување во разни материјали за пакување и се занимаваме со снабдување на резервни делови за кој било модел на машини купени во нашата компанија.

Спецификации

Транспортерска опрема за полнење и пакување на мулти-материјал „XY-6D“
Големина на пакет: Ширина 80 ~ 280мм
должина 40 ~ 250 мм
Продуктивност: 25 ~ 50 пакет / мин
Опсег на полнење: 20 ~ 200g
Моќност: 220V, 50Hz, 1,6 KW
Димензии: 800 × 640 × 1600 мм
Големина на пакет: 950x1200x2200 mm
Тежина: 350 кг
Тежина на испорака: 450 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки до клиентите кои помагаат да се забрза решението за вашиот проблем при избор на опрема за транспортер за полнење и пакување XY-6D мулти-материјал.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Транспортерска опрема за полнење и пакување мулти-материјал може да биде независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Прегледи на клиенти (5)

Започнавме со работа на полуавтоматски пакувачи, но со текот на времето тоа бараше поголема брзина на работа. Изборот е направен во прилог на овој модел - автоматски. Задоволни сме од работата на опремата, реконфигурацијата во друга големина е потребно време, но нашата механика веќе ги совлада овие процеси.

Сергеј Николаенко, Нижникамск

Ние произведуваме производи во картонски кутии, почнавме да ја користиме оваа машина. На квалитетот влијаат многу фактори, имено, дебелината и квалитетот на материјалот за пакување, земјата на производство на овој материјал. Долго време експериментално го избравме за себе оптималниот материјал за нашата форма и големината на пакувањето. Препорачувам да експериментирате со материјали за пакување.

Антон КулаковКурск

Вредност за парите, одличниот персонал се компонентите на оваа компанија. Купив опрема за пакување мулти-материјал. Бев задоволен.

Кузма В. Г., Сочи

Итно потребна опрема за пакување на повеќематеријални кеси. Само компанијата MiniPress успеа да испорача за кратко време, за што многу благодарам на нив.

Чипар Г. Е.Специјалист за набавки, Тула

Отвори ново производство. Во работилницата за пакување, беше потребен спакувач во разни материјали за пакување. Менаџерот помогна при претресот. Ви благодариме за вниманието.

Лопухов А., Воронеж

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  подвижна опрема за полнење и пакување на мулти-материјал xy-6d.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: