Се препорачува сигурна услуга

Каталог / Оценка опрема ТОП-10 / Автоматски машини за полнење и пакување таблети и течни материјали / Мултифункционална опрема за лемење и сечење на термопрекинатост BSP-16

Мултифункционална опрема за лемење и сечење на термопрекинатост BSP-16

7171

989494
 • Мултифункционална опрема за лемење и сечење на топлината
 • Групно пакување на лекови
 • Мултифункционална опрема за лемење и сечење на топлината
 • Групно пакување на лекови

Популарни пребарувања

25%

Производители и купувачи на мултифункционална опрема за запечатување и сечење на топлина

25%

Како да изберете опрема за филм за завиткување?

26%

Купете картонски кутии на големо од производителот

24%

Прилагодување на машини за пакување во производство

Нов бизнис за Русија и ЗНД

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Каталог / Оценка опрема ТОП-10 / Автоматски машини за полнење и пакување таблети и течни материјали / Мултифункционална опрема за лемење и сечење на термопрекинатост BSP-16

Мултифункционална опрема за лемење и сечење на термопрекинатост BSP-16

Мултифункционална опрема за лемење и сечење на топлина-намалување на БСП-16 се произведува со користење на напредни технологии и главно се користи за пакување на лекови и прехранбени производи. Автоматски акумулира група кутии и обвива со фолија. За завиткување се користат многу видови на ракави за филм: правоаголни, квадратни, цилиндрични, итн. Менито со 40 стапки е контролирано од контролорот OMRON, а исто така, во основа, се увезуваат сите електрични делови од опремата, со што се зголемува флексибилноста на опрема и ја зголемува нејзината стабилност. Овој модел ги спакува сите видови кутии и шишиња (ПЕТ, ПВЦ) со претходно спакувани лекови, што дава широк спектар на апликации за вашето барање. Синхронизацијата на машината и контролата на PLC обезбедуваат безбедност. Сите видови на производи може да се пакуваат со промена на различни модели. Зачувувањето на ресурсите и зголемената ефикасност е поврзано со рационалноста и стабилноста на структурата на машината. По избор: не'рѓосувачки челик / јаглероден челик, контролни копчиња / компјутерска контрола, економски компоненти / напредни компоненти, пакување на еден производ / пакување на неколку видови кутии / пакување на неколку видови шишиња (1 × 5/2 × 5).

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 41.040 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • На залиха
 • Гаранција: 1 година

Модел: Мултифункционална опрема за лемење и сечење на термопрекинатост BSP-16

 • Означено како: Блистер со капсули Блистер со апчиња Машина за картонирање Опрема од Кина Пакување со кутии Опрема за пакување Фармацевтска опрема Целофанатор Целофан

Популарни пребарувања

25%

Производители и купувачи на мултифункционална опрема за запечатување и сечење на топлина

25%

Како да изберете опрема за филм за завиткување?

26%

Купете картонски кутии на големо од производителот

24%

Прилагодување на машини за пакување во производство

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Сите ние одговорност и ризици за испорака, осигурување и царина дозвола за стока во Русија. Понатамошен транзит кон земјите на ЗНД.
 5. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 6. По пристигнувањето во Русија испорака на опрема до врати.
 7. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 или направете барање во табулаторот "Побарајте повик" и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање за клиенти од Русија и други земји на ЗНД.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУКА РАБОТА СО КЕЛОФАНАТОРИ.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние нудиме литература за основите на таблети за пакување и капсули со желатин во картонски кутии, со материјали за пакување. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на половна опрема.
2) САМО КОМПЛЕТНИ ПРОИЗВОДСТВО ОД МАШИНИ ЗА ОБЕЗБЕДУВАЕ
Ние ќе понудиме неколку модели за избор на автоматска и полуавтоматска опрема за пакување кутии во филм за целофан. На барање на клиентот, ќе го избереме оптималниот модел на опрема за изведба, големината на кутиите и квалитетот на филмот за запечатување.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние работиме со производители на автоматски и полуавтоматски машини за целофан и снабдуваме резервни делови за кој било модел на машини купени во нашата компанија.

Спецификации

Мултифункционална опрема за лемење и сечење на термопрекинатост "БСП-16"
Максимална големина на една кутија: 400 × 150 × 200 mm (може да се нарача)
Брзина на пакување: 12-25 Пак / мин
Притисок на гас: 0,5-0,7 МПа
Номинална струја: 5 А
Соодветна инфрацрвена печка со термичка циркулација на воздухот:
Напон: Трифазен пет-жичен систем 380 V
Моќност: 7,5 KW
Напон: 220V, 50HZ
Моќност: 1 KW
Брзина на транспортер: 0-15 м / мин
Максимална големина на тунел: 1225x (290-590) x (150-350) мм
Димензии: 1720х650х1300 мм
Големина на пакет: 2100x3400x1450 мм
Тежина: 1000 кг
Тежина на испорака: 1200 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки до клиентите да помогнат во забрзување на решението за вашиот проблем при избор на мултифункционална опрема за запечатување и затегнување на топлина БСП-16.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Мултифункционална опрема за лемење и сечење на топлина-смалување опрема може да биде или независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Осврти на клиенти (4)

Започнавме со работа на полуавтоматски целофонски машини, но со текот на времето се бараше поголема брзина. Изборот беше направен во прилог на опремата за намалување на топлината и намалување на топлината БСП-16. Задоволни сме од работата на опремата, реконфигурацијата во друга големина е потребно време, но нашата механика веќе ги совлада овие процеси.

Николаев О. Д., Москва

Ние произведуваме производи во картонски кутии, почнавме да ја користиме оваа машина. На квалитетот влијаат многу фактори, имено, дебелината и квалитетот на материјалот за пакување, земјата на производство на овој материјал. Долго време експериментално го избравме за себе оптималниот материјал за нашата форма и големина на кутијата. Препорачувам да експериментирате со материјали за пакување.

Михаилова А.Курск

Сакам да кажам дека обезбедената опрема за запечатување и смалување на топлина БСП-16 што ја обезбедивте се покажа како сигурна и лесна за ракување. Леснотијата на користење и широките технолошки способности, заедно со минимални загуби за време на работењето, обезбедуваат најголема продуктивност и квалитет на производот. Имајќи ги предвид сите горенаведени предности на вашата опрема, во однос на слична опрема од други добавувачи, решивме да купиме уште една од вас.

Филипенко Л. В., Сочи

Итно и требаше опрема за намалување на топлината за намалување на БСП-16 за групно пакување на картонски кутии. Само компанијата MiniPress успеа да испорача за кратко време, за што многу благодарам на нив.

Богданов А.Специјалист за набавки, Град Кострома

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  bsp-16 мултифункционална опрема за лемење и сечење на топлина-смалување.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: