Се препорачува сигурна услуга

Каталог / Оценка опрема ТОП-10 / Високо ефикасни гранулатори на флуидизиран кревет / Миксер за влажни гранулатори со високи перформанси UNIQ-1

Миксер за влажни гранулатори со високи перформанси UNIQ-1

7186

989671
 • Миксер за влажни гранулатори со високи перформанси
 • Гранулација
 • Миксер за влажни гранулатори со високи перформанси
 • Гранулација

Популарни пребарувања

35%

Производство на пелети во современото фармацевтско производство

триесет%

Гледајте видео со влажна гранулација

40%

Како да изберете опрема за влажна гранулација?

40%

Совети за технологија за суво гранулирање

Нов бизнис за Русија и ЗНД

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Каталог / Оценка опрема ТОП-10 / Високо ефикасни гранулатори на флуидизиран кревет / Миксер за влажни гранулатори со високи перформанси UNIQ-1

Миксер за влажни гранулатори со високи перформанси UNIQ-1

Миксерот за влажни гранулатори со високи перформанси UNIQ-1 се користи за најчестиот меѓународен метод на гранулација. Процесите на мешање и гранулирање се интегрирани во една машина. Материјалот во прав се истура во фиксиран конусен контејнер и постојано се меша со лопати за гранулатор со постепено додавање на врзивно средство за да се формира хомогена маса. Контролата на фреквенцијата на сечилата на гранулаторот се изведува во зависност од различни параметри на различни материјали за да се постигнат подобри резултати на гранулацијата. Главната единица обезбедува систем за контрола на PLC. Параметрите за гранулација соодветствуваат на различните карактеристики на производот. Резервоарот за мешање и сечилата на гранулаторот се изработени од не'рѓосувачки челик, јазот меѓу нив не надминува 1,5 мм за да се постигне високо квалитетно мешање.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 13.230 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Миксер за влажни гранулатори со високи перформанси UNIQ-1

 • Означено како: Влажна гранулација Гранулација на прав Гранулат Гранулатор Каталог на опрема Сува гранулација Сува гранулација Фармацевтска опрема

Популарни пребарувања

35%

Производство на пелети во современото фармацевтско производство

триесет%

Гледајте видео со влажна гранулација

40%

Како да изберете опрема за влажна гранулација?

40%

Совети за технологија за суво гранулирање

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Сите ние одговорност и ризици за испорака, осигурување и царина дозвола за стока во Русија. Понатамошен транзит кон земјите на ЗНД.
 5. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 6. По пристигнувањето во Русија испорака на опрема до врати.
 7. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 или направете барање во табулаторот "Побарајте повик" и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање за клиенти од Русија и други земји на ЗНД.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУКА НА ТЕХНОЛОГИИ ЗА ГРУНУЛАЦИЈА.
Обука за нашата опрема е можна пред купување. Тестирање на материјал. Ние нудиме совети за организација на производство на гранулација на материјали, со целосен асортиман на дополнителна опрема и материјали.
2) КОМПЛЕТНИ ЛАБОРАТОРИИ НА ФАРМАЦЕВТСКИ ПРОДУКЦИ.
Во Русија, имаме лабораториски лабораториски тест за производство на пилот серии што им ги овозможуваме на клиентите. Секогаш можете да контактирате со нас со вашите идеи и барања. Во моментов, производителот на гранулатори може да понуди опрема за огромно производство на гранули со сите средства.
3) НАДВОРЕШНИ РАБОТИ НА ГРУНУЛАТОРИ.
Производите се целосно во согласност со новите барања за ГМП. Производството на гранулатори е придружено со строга контрола на квалитетот, верификација на целата документација, добро организирана пост-продажна услуга на опрема.
4) СОБИРАЕ НА резервни делови
Компанијата за производство, исто така, може да понуди модел на гранулатор заснован на целите и целите на клиентот. Ние ќе помогнеме во одржување и поправка на каква било опрема за гранулација. Сервисен центар во Русија за земјите на ЗНД.

Спецификации

Гранулатор на миксери со високи перформанси за влажна гранулација „UNIQ-1“
Продуктивност: 1-3 кг / серија
Мотор на миксер: 2,2 KW
Брзина на мешање: 300/600 вртежи во минута
Брзина на сечење: 1500/3000 вртежи во минута
Гранулаторски мотор: 0,4 KW
Брзина на вртење на гранулацијата: 0-3000 вртежи во минута
Големина на пакетот: 1300 × 590 × 1170 mm
Тежина: 180 кг
Големина на пакет: 220 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки на клиентите да ви помогнат да ја забрзате вашата задача да изберете UNIQ-1 миксер за влажни гранулатори со високи перформанси за влажна гранулација.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Гранулатор со високи перформанси на миксер за влажна гранулација може да биде независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Осврти на клиенти (4)

Работиме гранулатор на овој модел за гранулирање на фармацевтски суровини. Брзо се собраа материјали за навлажнување на прашоците, добиените гранули се сушат во рерна.

Шестаков М. В.град Томск

Пред неколку месеци купивме влажен гранулатор на гранулатор. Техничките и дизајнерските карактеристики на опремата укажуваат дека таа се произведува на високо техничко ниво и во целост ги исполнува нашите барања. Од почетокот на опремата, не се појавија поголеми проблеми. Опремата ни овозможи да го подобриме квалитетот на производите и нивната количина, што е потврдено од зголемената побарувачка за нашите производи.

Худјаков С.С., Брјанск

Баравме нова опрема за влажна гранулација на прав. Индивидуалниот пристап на менаџерот, ја реши задачата. Денес гранулаторот работи успешно. Многу сме задоволни што се обративте кон оваа компанија!

Свиридов М. И, Самара

Итно потребна опрема за влажна гранулација. Ја најде најдобрата опција. Постојат некои нијанси во работењето на лабораторискиот гранулатор, но во целина бевме задоволни од набавката. Благодарам!

Карпов П. М., Сочи

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  високо ефикасен гранулатор на миксер за влажни гранулирање uniq-1.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: