Се препорачува сигурна услуга

Каталог / Оценка опрема ТОП-10 / Високо ефикасни гранулатори на флуидизиран кревет / Мултифункционална опрема за обложување на топчиња CJM-120D

Мултифункционална опрема за обложување на топчиња CJM-120D

7198 година

989794 година
 • Мултифункционална опрема за обложување на пелети
 • Облога на пелети
 • Мултифункционална опрема за обложување на пелети
 • Облога на пелети

Популарни пребарувања

40%

Добавувачи на опрема за обложување на пелети во Русија

40%

Комплетен сет на производство на опрема за обложување

25%

Како да организирате бизнис со таблети и капсули?

25%

Инсталација на опрема за обложување на гранули во производство

Нов бизнис за Русија и ЗНД

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Каталог / Оценка опрема ТОП-10 / Високо ефикасни гранулатори на флуидизиран кревет / Мултифункционална опрема за обложување на топчиња CJM-120D

Мултифункционална опрема за обложување на топчиња CJM-120D

Мултифункционалната опрема за обложување на пелети CJM-120D - машина за флуидизирана постела - ги комбинира функциите на пелетирање и премачкување со спреј со тангента, горниот спреј и дното спреј. Високата ефикасност на оваа опрема ги намалува трошоците за материјали за обложување. Комбинацијата на неколку функции - гранулација, гранулација, обложување, мешање и сушење - го намалува синџирот на процеси, процесот на загадување и степенот на труд. Тангента техника на спреј: гранулација, премачкување, обложување. Материјалот од флуидизираниот кревет се наметнува нагоре од проток на топол воздух и врши редовни ротациони движења на тркалање во специјално дизајниран сад под влијание на центрифугирање на ротирачка плоча, центрипетална сила на садот, проток на воздух и гравитација. Течноста се распрснува во тангенцијална насока и создава школка на јадрото на пелетот, кој е обложен со прав од тангентан атомизатор за да ја запечати школка. Врвна техника на прскање: гранулација. Флуидираниот материјал за кревет се крева. Состојбата на проток се одржува со проток на топол воздух, честичките постепено се комбинираат во гранули под влијание на прскање одозгора и по сушењето се добиваат неправилни гранули. Техника на долниот спреј: Обложување. Материјалот се турка нагоре од дното на протокот на цевката за водилка со топол проток на воздух, се движи во една насока и се прска одоздола со течна обвивка за да се добие густа обвивка.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 183.060 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Мултифункционална опрема за обложување на топчиња CJM-120D

 • Означено како: Грав од желе Панирање Машини за панирање Патен котел Каталог на опрема Опрема од Кина Апчиња Фармацевтска машина

Популарни пребарувања

40%

Добавувачи на опрема за обложување на пелети во Русија

40%

Комплетен сет на производство на опрема за обложување

25%

Како да организирате бизнис со таблети и капсули?

25%

Инсталација на опрема за обложување на гранули во производство

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Сите ние одговорност и ризици за испорака, осигурување и царина дозвола за стока во Русија. Понатамошен транзит кон земјите на ЗНД.
 5. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 6. По пристигнувањето во Русија испорака на опрема до врати.
 7. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 или направете барање во табулаторот "Побарајте повик" и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање за клиенти од Русија и други земји на ЗНД.


Погледнете го видеото на Интернет

ПОВОДНУВАМЕ ДА ГО ГОДИМЕ ДРУГИ ВИДЕОИ НА ОВОЈ МОДЕЛ:

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ТЕХНОЛОГИЈА ЗА ОБУУВА FORЕ ЗА ПРИМЕНА НА ШЕЛЕ НА ТАБЕЛИТЕ И JЕВИЕ.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, даваме литература за основите на обложување на таблетите и таблетите. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на половна опрема.
2) САМО КОМПЛЕТНИ ПРОИЗВОД НА ДАРЕКИ
Имаме широк спектар на дополнителна опрема за производство на дражеи. На барање на клиентот, ние ќе избереме модел на опрема за таблети за обложување и драгетски облоги, системи за прскање за таблети за премачкување.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на автоматски и десктоп машини за обложување на табли за таблети и дражја. Ние сме ангажирани во снабдување на резервни делови за кој било модел на опрема за панирање купена во нашата компанија.

Спецификации

Мултифункционална опрема за обложување на пелети "CJM-120D"
Изведба:
Врвен спреј: 80-250 кг / серија
Долниот спреј: 150-200 кг / многу
Тангента атомизација: 100-160 кг / лот
Волумен на контејнерот:
Врвен спреј: 720 L
Долниот спреј: 310 L
Тангентален спреј: 530 L
Моќност на главниот вентилатор: 22/30 KW
Моќност на моторот на ротационата плоча: 5,5 KW
Моќност на електрично греење: 90 KW
Пареа:
Потрошувачка: 420 кг / час
Притисок: 0,4-0,6 МПа
Компресиран воздух:
Потрошувачка: 1,3 м3 / мин
Притисок: 0,4-0,8 МПа
Влажност: ≥2%
Работна температура: Прилагодлива од собна температура на 120
Собирање суровини: ≥ 95%
Ниво на бучава: d70dB (издувен вентилатор одделно)
Големина на пакетот: 1830 × 1400 × 4500 мм
Тежина: 2000 кг
Тежина на испорака: 2300 кг

Измена:
Тангентно прскање
Долниот спреј
Врвен спреј, тангентен спреј
Врвен спреј, спреј од долниот дел
Тангентален спреј, долен спреј
Врвен спреј, тангентален спреј, долен спреј

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки до клиентите да помогнат во забрзување на решението за вашиот проблем при избор на мултифункционална опрема за обложување на пелети CJM-120D.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Мултифункционална опрема за обложување на гранули може да биде независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Осврти на клиенти (4)

Првото нешто што ве привлекува вниманието на овој портал е прилично достапен и разбирлив дизајн на веб-страница. Сè беше јасно и достапно. Одличен избор на производи воодушевува, можете да го најдете токму тоа што ви е потребно за себе! Одговори на повикот брзо, прилично учтиво комуникација. Задоволство од брза испорака и квалитет. Се сопна на оваа страница во пребарувачот во првите редови и ја оправдува својата позиција досега!

Рудакова Анџелина Игоревна, Оренбург

Ние користиме таков модел и ја применуваме супстанцијата на гранулите. Задоволен од квалитетот. Препорака - Паузирајте долго меѓу слоевите.

Суслов В. Р., Рјазан

Во „MiniPress“ за набавка на мелница за пелети, споревме неколку параметри, на пример: цена, моќност и технички параметри, цена на резервни делови, време на испорака, гаранција и услови за поправка. За сите овие параметри беше најдобриот гранулатор во нашето производство. Опремата беше испорачана и инсталирана во согласност со договорените услови на договорот. Во овој процес, опремата работеше без дефекти и немаше потреба да се заменуваат резервни делови и одржување.

Парамонов Д. Л., Махачкала

Успешен модел на гранулатор, во нашето производство е едноставно незаменлив! Посебна благодарност до Роман Цибулски!

Коротков Денис Олегович, Градот Сизран

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  мултифункционална опрема за обложување на гранули cjm-120d.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: