Се препорачува сигурна услуга

Каталог / Оценка опрема ТОП-10 / Опрема за плакнење на пластични и стаклени шишиња / Вертикална автоматска мијалник со ултразвучно ZXP-ZS

Вертикална автоматска мијалник со ултразвучно ZXP-ZS

7180 година

989586
 • Вертикално ултразвучно автоматско миење
 • Кора од шишиња
 • Вертикално ултразвучно автоматско миење
 • Кора од шишиња

Популарни пребарувања

50%

Детален опис на процесот на миење шишиња

20%

Пронајдете упатства за чистење шишиња

20%

Фармацевтски линии за шишиња за производство

десет%

Стерилизација во современото фармацевтско производство

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Каталог / Оценка опрема ТОП-10 / Опрема за плакнење на пластични и стаклени шишиња / Вертикална автоматска мијалник со ултразвучно ZXP-ZS

Вертикална автоматска мијалник со ултразвучно ZXP-ZS

Вертикалното ултразвучно автоматско перење ZXP-ZS се користи за чистење на шишиња со антибиотици (надуени или обликувани) во фармацевтската индустрија. Исто така се користи за чистење на ампули за медицински течности и шишиња за орални течности. Структурно, тоа е вертикален ротирачки тапан, машината ги крева и ги врти контејнерите со механичка рака, контејнерите постојано течат под млазниците за стерилизација. Машината индивидуално ги чисти садовите со употреба на ултразвучно зрачење, како и алтернативно со прскање вода и компримиран воздух. Машината е универзална во примената, е стабилна во работењето и има мал процент на дефекти на контејнерите. Вода и воздух цевки без загадувачи, се во согласност со GMP стандардот. Фреквенцијата на ултразвук може да се прилагоди. Резервоарите за прелиминарно и финално миење се соодветно независни. Нема заемно загадување. Бесплатно флипување шишиња за време на финалното перење. Конверторот на фреквенција ја контролира брзината на целиот комплекс. Едноставна работа. Машината е изработена главно од не'рѓосувачки челик. Машината автоматски го извршува следниот циклус на работа: организира и уредува шишиња, врши прелиминарно и последно миење. Може да биде вклучена со друга опрема во производната линија.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 64.692 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • На залиха
 • Гаранција: 1 година

Модел: Вертикална автоматска мијалник со ултразвучно ZXP-ZS

 • Означено како: Каталог на опрема Капа за шишиња Линија на шишиња Машина за полнење Опрема од Кина Ампули на пенилин Флаширање Течно полнење Шиширање и заградување Плукање со шишиња Амбалажа за шишенце Вијали

Популарни пребарувања

50%

Детален опис на процесот на миење шишиња

20%

Пронајдете упатства за чистење шишиња

20%

Фармацевтски линии за шишиња за производство

десет%

Стерилизација во современото фармацевтско производство

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Погледнете го видеото на Интернет

ПОВОДНУВАМЕ ДА ГО ГОДИМЕ ДРУГИ ВИДЕОИ НА ОВОЈ МОДЕЛ:

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУЧУВАACHЕ СО МАШИНИ за миење садови во шишиња.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние нудиме литература за основите на миењето шишиња во производството на храна. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош во спроведувањето на користената опрема за флаширање и заградување.
2) САМО ја комплетираме ПРОИЗВОДСТВОТО ОД ЧИСТЕЕ НА ЦЕЛИ.
Имаме широк спектар на додатоци за пред перење, плакнење, стерилизирање стакло и пластични шишиња. На барање на клиентот, ние ќе избереме модел за полнење и опфаќање, опрема за мешање на течности и опрема за обележување.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на машини за автоматска и полуавтоматска машина за перење и стерилизација, рачни машини за полнење на десктоп и сме ангажирани во снабдување на резервни делови за опрема за полнење и зачувување купена во нашата компанија.

Спецификации

Вертикална ултразвучна автоматска машина за перење "ZXP-ZS"
Продуктивност: 200 ~ 400 bpm
Применлива големина на шишето: Φ10-Φ30 mm
Температура на вода: < 60 °
Притисок на снабдување со вода: 0,3-0,4 MPa
Притисок на воздухот: 0,3-0,5 МПа
Напон: 220V, 50Hz
Моќност: 12,4 KW
Димензии: 2070 × 1900 × 1300 mm
Големина на пакување: 2100x2000x14000 mm
Тежина: 1800 кг
Тежина на испорака: 2000 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки до клиентите да помогнат во забрзување на решението за вашиот проблем при избор на вертикално ултразвучно автоматско мијалник ZXP-ZS.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Вертикална ултразвучна автоматска машина за перење може да биде независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Прегледи на клиенти (3)

Тие ги затворија сите нивни потреби за чистење ампули, шишиња, шишиња само со оваа машина. Работи доста сигурно.

Морнар П. VСочи

Не успеа старата машина за чистење ампули, ампули, шишиња. Одлучивме да нарачаме нова за нашето производство. Оваа опрема ги исполнува сите модерни стандарди. Немаше проблеми при стартување. Благодарам!

Artyukhin D. S, Курск

Се соочивме со проблемот да најдеме опрема за чистење ампули, ампули, шишиња. Оперативната работа на Роман, и помогна на нашата компанија во изборот и пребарување на вистинскиот модел. Од работата имало само позитивни впечатоци.

Полиаков Г. М., Омск

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  вертикална ултразвучна автоматска машина за перење zxp-zs.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: