Се препорачува сигурна услуга

Каталог / Оценка опрема ТОП-10 / Опрема за плакнење на пластични и стаклени шишиња / Линеарно плакнење на воздухот од пластични и стаклени шишиња JFQ-8

Линеарно плакнење на воздухот од пластични и стаклени шишиња JFQ-8

7197 година

989779
 • Линеарно плакнење на воздухот од пластични и стаклени шишиња
 • Опрема за плакнење
 • Линеарно плакнење на воздухот од пластични и стаклени шишиња
 • Опрема за плакнење

Популарни пребарувања

40%

Детален опис на процесот на миење шишиња

25%

Упатства за автоматска машина за плакнење

35%

Добавувачи на автоматско плакнење во ЗНД

25%

Стерилизација во современото фармацевтско производство

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Каталог / Оценка опрема ТОП-10 / Опрема за плакнење на пластични и стаклени шишиња / Линеарно плакнење на воздухот од пластични и стаклени шишиња JFQ-8

Линеарно плакнење на воздухот од пластични и стаклени шишиња JFQ-8

JFQ-8 линеарното плакнење на воздухот за пластични и стаклени шишиња се користи за да се исплакнат шишињата со чист, компресиран воздух што влегува во шишето, да го исплакне одвнатре, а потоа да се вшмукува преку друг штекер. Бидејќи машината е целосно затворена, прашина, прашина, капки вода и нечистотии во шишето или на theидовите на шишето се издувуваат од воздух. Едноставен дизајн, стабилно работење, лесно ракување и ниска цена за одржување. Опремен со генератор на хидрониум, ја неутрализира статичката електрична енергија, ефикасно отстранува прашина на внатрешната површина на шишињата. Автоматскиот транспортер е опремен со порти за индексирање на шишиња за контрола на движењето на контејнерите. Не се потребни алатки за промена на млазниците или индексирање на портите. Процесот е контролиран од PLC контролер и човечки-машински интерфејс. Бројачот со број на шишиња го запишува бројот на завршени циклуси на чистење. Ефективно исчистете ги загадувачите како чипови од прашина и картони. Загадувачите се вшмукуваат преку вакуумска цевка, не се шират и не ја загадуваат околината. Изработено од 304 не'рѓосувачки челик со полирана површина, лесно се чисти и мие. Целосно заштитени со панели од не'рѓосувачки челик и плексиглас, и затворена врата за отворање. Автоматски запира кога ќе се отвори вратата. Квалитетот на чистење ги задоволува GMP барањата.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 21.060 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • На залиха
 • Гаранција: 1 година

Модел: Линеарно плакнење на воздухот од пластични и стаклени шишиња JFQ-8

 • Означено како: Каталог на опрема Капа за шишиња Линија на шишиња Машина за полнење Опрема од Кина Ампули на пенилин Флаширање Течно полнење Шиширање и заградување Плукање со шишиња Амбалажа за шишенце Вијали

Популарни пребарувања

40%

Детален опис на процесот на миење шишиња

25%

Упатства за автоматска машина за плакнење

35%

Добавувачи на автоматско плакнење во ЗНД

25%

Стерилизација во современото фармацевтско производство

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Погледнете го видеото на Интернет

ПОВОДНУВАМЕ ДА ГО ГОДИМЕ ДРУГИ ВИДЕОИ НА ОВОЈ МОДЕЛ:

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУЧУВА MЕ СО МАШИНИ ЗА ИСПИТУВАЕ НА БОТЛИ.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние нудиме литература за основите на испирање шишиња во производството на храна. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош во спроведувањето на користената опрема за флаширање и заградување.
2) САМО КОМПЛЕТНИ ПРОИЗВОДСТВО СО машини за испирање.
Имаме широк спектар на додатоци за пред перење, плакнење, стерилизирање стакло и пластични шишиња. На барање на клиентот, ние ќе избереме модел за полнење и опфаќање, опрема за мешање на течности и опрема за обележување.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на машини за автоматска и полуавтоматска машина за перење и стерилизација, рачни машини за полнење на десктоп и сме ангажирани во снабдување на резервни делови за опрема за полнење и зачувување купена во нашата компанија.

Спецификации

Линеарно плакнење на воздухот од пластични и стаклени шишиња "JFQ-8"
Големина на шише: 20 ~ 1000 ml
Капацитет на производство: 8 млазници за чистење - 3600 ~ 7200 шишиња / мин
Опсег на воздушен притисок: 6 ~ 8 кг / см2
Потрошувачка на воздух: 25 м3 / час
Напон: 220v, 50 Hz
Моќност: 0,75 KW
Ниво на бучава: < 70 dB
Прочистен воздух: 0,2 μm
Време на чистење: 3 ~ 5 сек
Големина на пакетот: 1200x800x1600 mm
Тежина: 400 кг
Тежина на испорака: 500 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки до клиентите кои помагаат да се забрза решението за вашиот проблем при избор на линеарно плакнење на воздухот од пластични и стаклени шишиња JFQ-8.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Линеарното плакнење на воздухот од пластични и стаклени шишиња може да биде независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Прегледи на клиенти (3)

Тие ги затворија сите нивни потреби во миење и испирање стаклени шишиња само со оваа машина. Работи доста сигурно.

Баранов П. Р.Мурманск

При изборот на опрема за нашето производство, вашите консултанти ве советуваа да обрнете внимание на овој модел. Одлучивме да ги земеме советите и да ја користиме оваа машина во нашата работа, бидејќи бевме задоволни од односот на цената и квалитетот.

Суворов М., Москва

Пред околу една година, купивме плакнење на воздух од пластични и стаклени шишиња JFQ-8. Опремата беше брзо инсталирана и успешно нарачана од монтери. Во текот на изминатите 6 месеци, опремата работи многу добро. Услугата за клиенти брзо одговори на малите проблеми што се појавија и ни испратија резервни делови.

Рогалик Р. В., Уфа

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  jfq-8 линеарно плакнење на воздухот за пластични и стаклени шишиња.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: