Се препорачува сигурна услуга

Каталог / Оценка опрема ТОП-10 / Машини за де-блистер за отстранување на таблети и капсули од оштетените плускавци / Дебилистот автомобилот ги отстранува таблетите и капсулите од блистер на серија C CC-40

Дебилистот автомобилот ги отстранува таблетите и капсулите од блистер на серија C CC-40

7189

989703
 • Мешавина машина за отстранување апчиња и капсули од блистер
 • Отстранување на таблети од блистер
 • Мешавина машина за отстранување апчиња и капсули од блистер
 • Отстранување на таблети од блистер

Популарни пребарувања

26%

Пронајдете попуст за продажба на блистер во автомобил

24%

Купете големо плускавци со таблети од производителот

25%

Бизнис со капсула во блистер во Русија и ЗНД

25%

Тековни реклами за продажба на блистер машина

Нов бизнис за Русија и ЗНД

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Каталог / Оценка опрема ТОП-10 / Машини за де-блистер за отстранување на таблети и капсули од оштетените плускавци / Дебилистот автомобилот ги отстранува таблетите и капсулите од блистер на серија C CC-40

Дебилистот автомобилот ги отстранува таблетите и капсулите од блистер на серија C CC-40

Таблетите за мелем CC-40 C-40 и Blister Remover машината е дизајниран да ги отстрани капсулите и таблетите од оштетената блистер ПВЦ и алуминиумска амбалажа. На овој начин, спакувани производи како што се таблети, тврди и меки капсули со желатин, слатки и други слични производи може да се реконституираат. Машината за деби на CC-40 може лесно и брзо да се реконструира за различни типови производи, автоматски ги одделува плочите од спакувани производи, работи сигурно и точно и е погодна за многу видови и форми на алуминиум-пластични плочи. Во согласност со GMP стандардот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 10.260 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Дебилистот автомобилот ги отстранува таблетите и капсулите од блистер на серија C CC-40

 • Означено како: Капсули со лесна желатин Блистер со капсули Блистер со апчиња Машина за блистер Капсули Каталог на опрема Блистер производство Апчиња Капсули со тврд желатин Пакет на блистер Фармацевтска опрема

Популарни пребарувања

26%

Пронајдете попуст за продажба на блистер во автомобил

24%

Купете големо плускавци со таблети од производителот

25%

Бизнис со капсула во блистер во Русија и ЗНД

25%

Тековни реклами за продажба на блистер машина

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Сите ние одговорност и ризици за испорака, осигурување и царина дозвола за стока во Русија. Понатамошен транзит кон земјите на ЗНД.
 5. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 6. По пристигнувањето во Русија испорака на опрема до врати.
 7. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 или направете барање во табулаторот "Побарајте повик" и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање за клиенти од Русија и други земји на ЗНД.


Погледнете го видеото на Интернет

ПОВОДНУВАМЕ ДА ГО ГОДИМЕ ДРУГИ ВИДЕОИ НА ОВОЈ МОДЕЛ:

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) НАСТАВНА ТЕХНОЛОГИЈА ЗА ПРОДАDБА НА БЛИСТЕРИ.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, даваме литература за основите на таблетите за пакување и капсулите со желатин во плускавци, како и употребата на материјали за пакување. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да се решат потешкотиите во производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на половна опрема.
2) КОМПЛЕТНИ ПРОИЗВОД НА БЛИСЕРСКИ ЦЕЛИ.
Имаме голем асортиман на автоматска опрема во блистер за пакување таблети и капсули во плускавци. На барање на клиентот, ние ќе го избереме оптималниот модел на опрема според бројот на ќелии и формата на готовиот пакет.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на автоматски и полуавтоматски машини за блистер и сме ангажирани во набавка на резервни делови за кој било модел на машини купени во нашата компанија.

Спецификации

Дебилита машината отстранува таблети и капсули од блистер на серија C "CC-40"
Начин на снабдување со суровини: автоматски
Продуктивност: 2400 пакувања / час
Моќност: V 110V 60HZ или V 220V 50HZ
Електричен мотор: 50 W
Димензии: 400х450х500 мм
Големина на пакетот: 540x505x445 mm
Тежина: 45 кг
Тежина на испорака: 60 ​​кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки до клиентите да помогнат во забрзување на решението за вашиот проблем при избор на блистер машина за отстранување на таблети и капсули од блистер Ц-40 Ц-40.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Машината за блистер што ги отстранува таблетите и капсулите од блистер може да биде независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Осврти на клиенти (4)

Тој се занимава со пакување таблети и капсули со желатин во плускавци. Ние го вратиме отфрлањето, прво поминувајќи низ де-блистер. Овој модел е еден од прифатливите и со компактни димензии.

Окулов В. М.Нижневартовск

Една од ретките компании што остави добар впечаток за себе. Решив да нарачам овде блистер машина, отстранувајќи ги таблетите и капсулите од блистер CC-40 серија Ц. Од првичната комуникација со менаџерот, стана јасно дека тие овде ја ценат својата репутација. Учтиво и тактично, менаџерот ги објасни сите нијанси на набавка на овој модел, детално зборуваше за испораката и плаќањето. Опремата беше доставена навреме. Ви благодариме за добра работа!

Сухов ПетарГрад Кострома

Сè на сè, ми се допадна машината за пакување. Инсталира многу брзо, работи многу побрзо од мојата стара опрема, која морав да ја вратам поради дефект. Доколку се занимавате со индустриско производство, препорачувам.

Румјанцев Олег АндреевичНоворосијск

Соочени со некаков проблем во производството. За да го направите ова, ни требаше машина за да ги отстраниме таблетите и капсулите од блистер пакетите. Нарачавме мини-печат од компанијата. Брзо доставено. Благодарам!

Овсијаников О.Д., Јошкар-Ола

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  машина за блистер за отстранување на таблети и капсули од блистер на сериите cc-40.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: