Се препорачува сигурна услуга

Каталог / Оценка опрема ТОП-10 / Машини за де-блистер за отстранување на таблети и капсули од оштетените плускавци / Машина за де-блистер за отстранување на таблети и капсули од блистер серија Б CC-40

Машина за де-блистер за отстранување на таблети и капсули од блистер серија Б CC-40

7189

989659
 • Мешавина машина за отстранување апчиња и капсули од блистер
 • Отстранување на таблети и капсули од блистер
 • Мешавина машина за отстранување апчиња и капсули од блистер
 • Отстранување на таблети и капсули од блистер

Популарни пребарувања

триесет%

Добавувачи на машина во блистер

40%

Купете големо плускавци со таблети од производителот

40%

Започнете бизнис со блистер со пилули

триесет%

Тековни реклами за продажба на блистер машина

Нов бизнис за Русија и ЗНД

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Каталог / Оценка опрема ТОП-10 / Машини за де-блистер за отстранување на таблети и капсули од оштетените плускавци / Машина за де-блистер за отстранување на таблети и капсули од блистер серија Б CC-40

Машина за де-блистер за отстранување на таблети и капсули од блистер серија Б CC-40

Таблетите со блистер таблети CC-40 и машината за пливање со капсули се дизајнирани да ги отстранат капсулите и таблетите од оштетените блистер PVC и алуминиумско пакување. На овој начин, спакувани производи како што се таблети, тврди и меки капсули со желатин, слатки и други слични производи може да се реконституираат. Машината за деби на CC-40 може лесно и брзо да се реконструира за различни типови производи, автоматски ги одвојува плочите од спакуваните производи, работи сигурно и точно и е погодна за многу видови и форми на алуминиум-пластични плочи. Во согласност со GMP стандардот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 6.345 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Машина за де-блистер за отстранување на таблети и капсули од блистер серија Б CC-40

 • Означено како: Капсули со лесна желатин Блистер со капсули Блистер со апчиња Машина за блистер Капсули Каталог на опрема Блистер производство Апчиња Капсули со тврд желатин Пакет на блистер Фармацевтска опрема

Популарни пребарувања

триесет%

Добавувачи на машина во блистер

40%

Купете големо плускавци со таблети од производителот

40%

Започнете бизнис со блистер со пилули

триесет%

Тековни реклами за продажба на блистер машина

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Сите ние одговорност и ризици за испорака, осигурување и царина дозвола за стока во Русија. Понатамошен транзит кон земјите на ЗНД.
 5. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 6. По пристигнувањето во Русија испорака на опрема до врати.
 7. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 или направете барање во табулаторот "Побарајте повик" и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање за клиенти од Русија и други земји на ЗНД.


Погледнете го видеото на Интернет

ПОВОДНУВАМЕ ДА ГО ГОДИМЕ ДРУГИ ВИДЕОИ НА ОВОЈ МОДЕЛ:

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) НАСТАВНА ТЕХНОЛОГИЈА ЗА ПРОДАDБА НА БЛИСТЕРИ.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, даваме литература за основите на таблетите за пакување и капсулите со желатин во плускавци, како и употребата на материјали за пакување. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на половна опрема.
2) КОМПЛЕТНИ ПРОИЗВОД НА БЛИСЕРСКИ ЦЕЛИ.
Имаме голем асортиман на автоматска опрема во блистер за пакување таблети и капсули во плускавци. На барање на клиентот, ние ќе го избереме оптималниот модел на опрема според бројот на ќелии и формата на готовиот пакет.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на автоматски и полуавтоматски машини за блистер и сме ангажирани во набавка на резервни делови за кој било модел на машини купени во нашата компанија.

Спецификации

Дебилистот автомобилот ги отстранува таблетите и капсулите од блистер на серија Б од „CC-40“
Начин на снабдување со суровини: оператор
Продуктивност: 1200 пакувања / час
Моќност: V 110V 60HZ или V 220V 50HZ
Електричен мотор: 50 W
Димензии: 400х450х310 мм
Големина на пакетот: 540x505x445 mm
Тежина: 40 кг
Тежина на испорака: 55 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки до клиентите кои помагаат да се забрза решението за вашиот проблем при избор на блистер машина за отстранување таблети и капсули од блистер со серија CC-40.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Машината за блистер што ги отстранува таблетите и капсулите од блистер може да биде независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Осврти на клиенти (4)

Тој се занимава со пакување таблети и капсули со желатин во плускавци. Ние го спакуваме отфрлањето, прво поминувајќи низ машината за блистер. Овој модел е еден од прифатливите и со компактни димензии.

Јежов В.Л.Стерлитамак

Десктоп сигурна машина за отстранување на таблети од плускавци. Работи со секаков вид блистер. Целосно исполнети очекувања.

Громов ИПетрозаводск

Соочени со некаков проблем во производството. За да го направите ова, ни требаше машина за да ги отстраниме таблетите и капсулите од блистер пакетите. Нарачавме мини-печат од компанијата. Брзо доставено. Благодарам!

Шапошников Д. А., Тамбов

Купивме машина за да ги отстраниме таблетите и капсулите од блистер пакетите. Сега сè работи многу побрзо. Благодарам.

Карпов В. М., Стерлитамак

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  машина за дебилистер, отстранувајќи ги таблетите и капсулите од плускавте c-40 b-серија.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: