Се препорачува сигурна услуга

Каталог / Оценка опрема ТОП-10 / Машини за де-блистер за отстранување на таблети и капсули од оштетените плускавци / Мешавината на машината ги отстранува таблетите и капсулите од блистерската серија А CC-40

Мешавината на машината ги отстранува таблетите и капсулите од блистерската серија А CC-40

7189

989708
 • Мешавина машина за отстранување апчиња и капсули од блистер
 • Отстранети таблети од блистер
 • Мешавина машина за отстранување апчиња и капсули од блистер
 • Отстранети таблети од блистер

Популарни пребарувања

35%

Добавувачи на блистер машини во земјите на ЗНД

44%

Купете големо плускавци со таблети од производителот

27%

Започнете бизнис со блистер со пилули

20%

Производители на машини во блистер

Нов бизнис за Русија и ЗНД

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Каталог / Оценка опрема ТОП-10 / Машини за де-блистер за отстранување на таблети и капсули од оштетените плускавци / Мешавината на машината ги отстранува таблетите и капсулите од блистерската серија А CC-40

Мешавината на машината ги отстранува таблетите и капсулите од блистерската серија А CC-40

Таблетите и капсулите со блистер машина CC-40 се дизајнирани да извлечат капсули и таблети од оштетено блистер PVC и алуминиумско пакување. На овој начин, спакувани производи како што се таблети, тврди и меки капсули со желатин, слатки и други слични производи може да се реконституираат. Машината за деби на CC-40 може лесно и брзо да се реконструира за различни типови производи, автоматски ги одделува плочите од спакувани производи, работи сигурно и точно и е погодна за многу видови и форми на алуминиум-пластични плочи. Во согласност со GMP стандардот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 5,281 $ КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Мешавината на машината ги отстранува таблетите и капсулите од блистерската серија А CC-40

 • Означено како: Капсули со лесна желатин Блистер со капсули Блистер со апчиња Машина за блистер Капсули Каталог на опрема Блистер производство Апчиња Капсули со тврд желатин Пакет на блистер Фармацевтска опрема

Популарни пребарувања

35%

Добавувачи на блистер машини во земјите на ЗНД

44%

Купете големо плускавци со таблети од производителот

27%

Започнете бизнис со блистер со пилули

20%

Производители на машини во блистер

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Сите ние одговорност и ризици за испорака, осигурување и царина дозвола за стока во Русија. Понатамошен транзит кон земјите на ЗНД.
 5. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 6. По пристигнувањето во Русија испорака на опрема до врати.
 7. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 или направете барање во табулаторот "Побарајте повик" и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање за клиенти од Русија и други земји на ЗНД.


Погледнете го видеото на Интернет

ПОВОДНУВАМЕ ДА ГО ГОДИМЕ ДРУГИ ВИДЕОИ НА ОВОЈ МОДЕЛ:

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) НАСТАВНА ТЕХНОЛОГИЈА ЗА ПРОДАDБА НА БЛИСТЕРИ.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, даваме литература за основите на таблетите за пакување и капсулите со желатин во плускавци, како и употребата на материјали за пакување. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да се решат потешкотиите во производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на половна опрема.
2) КОМПЛЕТНИ ПРОИЗВОД НА БЛИСЕРСКИ ЦЕЛИ.
Имаме голем асортиман на автоматска опрема во блистер за пакување таблети и капсули во плускавци. На барање на клиентот, ние ќе го избереме оптималниот модел на опрема според бројот на ќелии и формата на готовиот пакет.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на автоматски и полуавтоматски машини за блистер и сме ангажирани во набавка на резервни делови за кој било модел на машини купени во нашата компанија.

Спецификации

Дебилита машината отстранува таблети и капсули од блистер на серија А "CC-40"
Начин на снабдување со суровини: оператор
Продуктивност: 1200 пакувања / час
Моќност: V 110V 60HZ или V 220V 50HZ
Електричен мотор: 50 W
Димензии: 600х440х900 мм
Големина на пакетот: 680x540x510 mm
Тежина: 35 кг
Тежина на испорака: 40 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки до клиентите да помогнат во забрзување на решението за вашиот проблем при избор на блистер машина за отстранување на таблети и капсули од блистер за серија CC-40 A.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Машината за блистер што ги отстранува таблетите и капсулите од блистер може да биде независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Осврти на клиенти (4)

Тој се занимава со пакување таблети и капсули со желатин во плускавци. Ние го вратиме отфрлањето, прво поминувајќи низ де-блистер. Овој модел е еден од прифатливите и со компактни димензии.

Назаров Р.А.Усуријск

Десктоп сигурна машина за отстранување на таблети од плускавци. Работи со секаков вид блистер. Целосно исполнети очекувања.

Никонов Д. М.Липетск

Во принцип, ми се допадна машината за блистер. Инсталира многу брзо, работи многу побрзо од мојата стара опрема, која морав да ја вратам поради дефект. Доколку се занимавате со индустриско производство, препорачувам.

Акимов С.Киров

Соочени со некаков проблем во производството. За да го направите ова, ни требаше машина за да ги отстраниме таблетите и капсулите од блистер пакетите. Нарачавме мини-печат од компанијата. Брзо доставено. Благодарам!

Сурков Ф. И, Махачкала

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  машина за блистер за отстранување на таблети и капсули од блистер на серијата cc-40 a.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: