Се препорачува сигурна услуга

Шифриран електричен код за датум на Inkjet NPE 15

7191 година

989676
 • Енкодер за енкодирање на ролери за мастило
 • Датум на печатење, баркодови
 • Енкодер за енкодирање на ролери за мастило
 • Датум на печатење, баркодови

Популарни пребарувања

20%

Производители на кодери со датум

20%

Кажете му на сигурен снабдувач на енкодерот за датум

25%

Одржување на енкодерот

25%

Гарантен век на траење на кодерот

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Шифриран електричен код за датум на Inkjet NPE 15

Екодираторот за датум на ролери за мастило NPE 15 е погоден за сите видови на вертикални дисконтинуирани машини за пакување и е широко користен во индустријата за храна, козметика, медицина и други. Како потрошен материјал, користи високо-квалитетни цврсти ролери мастила, кои обезбедуваат јасно печатење и, во исто време, ги намалуваат трошоците за печатење. Уникатната лизгачка глава за печатење произведува точен и чист принт. Едноставната структура на отстранливиот уред за печатење го олеснува и практикува заменувањето на ролерот за мастило.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 2.754 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Шифриран електричен код за датум на Inkjet NPE 15

 • Означено како: Датотеки Каталог на опрема Бројач Нумерирање Рок на траење Термички печатач Фармацевтска опрема Машина за обележување

Популарни пребарувања

20%

Производители на кодери со датум

20%

Кажете му на сигурен снабдувач на енкодерот за датум

25%

Одржување на енкодерот

25%

Гарантен век на траење на кодерот

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Погледнете го видеото на Интернет

ПОВОДНУВАМЕ ДА ГО ГОДИМЕ ДРУГИ ВИДЕОИ НА ОВОЈ МОДЕЛ:

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) НАСТАВНИ ТЕХНОЛОГИИ за печатење за датумот на траење и датумот на прашањето.
Обука за нашата опрема е можна пред купување. Тестирање на материјал. Ние нудиме совети за организирање на примена на датумот на истекување и печатење на датумот на објавување, со целосен опсег на дополнителна опрема и материјали.
2) СОВЕLEУВАМЕ ФАРМАЦЕВТСКИ И КОНФЕКЦИОНЕРСКИ ПРОИЗВОД.
Во Русија, имаме автоматски и полуавтоматски сензори и нумерирање, што им го овозможуваме на клиентите. Секогаш можете да контактирате со нас со вашите идеи и барања.
3) Испорака на опрема за БРОЈ НА ПРОИЗВОДИ.
Производите се целосно во согласност со новите барања за ГМП. Производството на машини за печатење на истекот и датумот на истекување е придружено со строга контрола на квалитетот, верификација на целата документација, добро организирана услуга за пост-продажба на опремата.
4) СОБИРАЕ НА резервни делови
Компанијата за производство, исто така, може да понуди модел на машината за печатење на датумот на истекување, заснована врз целите и целите на клиентот. Ние ќе помогнеме во одржување и поправка на која било опрема. Сервисен центар во Русија за земјите од ЗНД.

Спецификации

Шифриран електричен код за датум на Inkjet NPE 15
Погон елемент: Мотор
Напон: 220V, 50 Hz
Моќност: 220 W
Брзина на печатење: 0-180 пати / мин
Површина за печатење: 40 - 350мм
Површина за печатење: 2мм × 3,4мм × 7,2мм
Потрошен материјал: Ролери за мастило
Големина на пакет: 400 × 240 × 240 мм
Тежина: 6,2 кг
Тежина на испорака: 10 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки до клиентите да помогнат во забрзување на решението за вашиот проблем со избор на електричен енкодер за примена на датум со валјак за мастило NPE 15.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Екодиратор за датум на ролери со мастило може да биде независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Осврти на клиенти (4)

Ние користиме електричен енкодер за примена на датуми со валјак за мастило NPE 15 за да го примениме датумот на истекување и бројот на многу на шишиња и шишиња со прехранбени производи. Мастилото е навистина брзо сушење и принцип на работа без измама.

Еремева Тамара, Иваново

Оваа машина со нас применува информации за производи во картонски кутии во магацинот на готови производи. Бојата трае неколку месеци работа. Печатење на места.

Ерофеев С. К., Брјанск

Ја најде оваа страница на Google. Имаме една од машините, тоа не успеа, што го забави процесот на производство, нарача нов автоматски рачен уред за печатење на истекот и датумот на производство, донесе, инсталиран, сè работи како што треба.

Окулов М. Д.Белгород

Би сакале да и се заблагодариме на компанијата за снабдувањето на овој електричен енкодер за печат на датум со валјак за мастило NPE 15. Оваа опрема е произведена на многу високо техничко ниво. Од неговото воведување во производството, не се појавија никакви проблеми.

Бочаров Семен АлександровичСургут

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  npe 15 енкодер на датум на ролери за електрично мастило.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: