Се препорачува сигурна услуга

Каталог / Оценка опрема ТОП-10 / Енкодери за кодирање машини и батерии за печатење датуми за производство на серии / Опрема за работна површина со ролери за мастило за печат на датум NPE 1B

Опрема за работна површина со ролери за мастило за печат на датум NPE 1B

7191 година

989730
 • Опрема за работна површина со ролери за мастило за датум на цртање
 • Апликација за код
 • Опрема за работна површина со ролери за мастило за датум на цртање
 • Апликација за код

Популарни пребарувања

20%

Производители на опрема за датум на работна површина

20%

Кажете на сигурен снабдувач на работна површина за примена на датуми

20%

Одржување на опрема за печатење со датум на работната површина

55%

Период на гаранција за опрема за датум на работна површина

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Каталог / Оценка опрема ТОП-10 / Енкодери за кодирање машини и батерии за печатење датуми за производство на серии / Опрема за работна површина со ролери за мастило за печат на датум NPE 1B

Опрема за работна површина со ролери за мастило за печат на датум NPE 1B

Десктоп опремата со валјаци за мастило за печат на датум NPE 1B е полуавтоматска машина за топла печат, која не само што може да изврши континуирано автоматско печатење, туку може да се контролира и со прекинувач за нозе за печатење на датумот, број и тежина на хартиени кутии, етикети и други различни брендови. Направено од висококвалитетен елоксиран алуминиум и не'рѓосувачки челик. Опремен со висококвалитетен ролер за цврсто мастило и печати јасни карактери со помали трошоци за печатење. Може да испечати 1-10 реда, со прилагодлива висина на печатење, многу поширока област за печатење.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 2.678 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Опрема за работна површина со ролери за мастило за печат на датум NPE 1B

 • Означено како: Датотеки Каталог на опрема Бројач Нумерирање Рок на траење Термички печатач Фармацевтска опрема Машина за обележување

Популарни пребарувања

20%

Производители на опрема за датум на работна површина

20%

Кажете на сигурен снабдувач на работна површина за примена на датуми

20%

Одржување на опрема за печатење со датум на работната површина

55%

Период на гаранција за опрема за датум на работна површина

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Погледнете го видеото на Интернет

ПОВОДНУВАМЕ ДА ГО ГОДИМЕ ДРУГИ ВИДЕОИ НА ОВОЈ МОДЕЛ:

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) НАСТАВНИ ТЕХНОЛОГИИ за печатење за датумот на траење и датумот на прашањето.
Обука за нашата опрема е можна пред купување. Тестирање на материјал. Ние нудиме совети за организирање на примена на датумот на истекување и печатење на датумот на објавување, со целосен опсег на дополнителна опрема и материјали.
2) СОВЕLEУВАМЕ ФАРМАЦЕВТСКИ И КОНФЕКЦИОНЕРСКИ ПРОИЗВОД.
Во Русија, имаме автоматски и полуавтоматски сензори и нумерирање, што им го овозможуваме на клиентите. Секогаш можете да контактирате со нас со вашите идеи и барања.
3) Испорака на опрема за БРОЈ НА ПРОИЗВОДИ.
Производите се целосно во согласност со новите барања за ГМП. Производството на машини за печатење на истекот и датумот на истекување е придружено со строга контрола на квалитетот, верификација на целата документација, добро организирана услуга за пост-продажба на опремата.
4) СОБИРАЕ НА резервни делови
Компанијата за производство, исто така, може да понуди модел на машината за печатење на датумот на истекување, заснована врз целите и целите на клиентот. Ние ќе помогнеме во одржување и поправка на која било опрема. Сервисен центар во Русија за земјите од ЗНД.

Спецификации

Опрема за работна површина со ролери за мастило за примена на датумот "NPE 1B"
Погон елемент: Мотор
Напон: 220V, 50Hz
Моќност: 220W
Брзина на печатење: 0-150 пати / мин
Големина на фонт: 2мм × 3,4мм × 7,2мм
Потрошен материјал: валјак за мастило
Големина на пакетот: 400 × 260 × 350 mm
Тежина: 10 кг
Тежина на испорака: 16 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки на клиентите да помогнат во забрзувањето на вашата задача за избор на инк-џет работна опрема за примена на датумите NPE 1B.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Опрема за работна површина со ролери за мастило за датуми за печатење може да биде или независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Прегледи на клиенти (3)

Ние користиме рачен печатач за да го означиме датумот на истекување и бројот на серијата на шишиња и шишиња со прехранбени производи. Мастилото е навистина брзо сушење и принцип на работа без измама.

Тихонов Р., Владивосток

Сакаме да и се заблагодариме на компанијата за снабдувањето на овој снабдувач. Оваа опрема е произведена на многу високо техничко ниво. Од неговото воведување во производството, не се појавија никакви проблеми.

Рјаба О. Л.град Грозни

Една од ретките компании што остави добар впечаток за себе. Решив да го нарачам овде пакувачот БД-24. Од првичната комуникација со менаџерот, стана јасно дека тие овде ја ценат својата репутација. Учтиво и тактично, менаџерот ги објасни сите нијанси на набавка на овој модел, детално зборуваше за испораката и плаќањето. Опремата беше доставена навреме. Ви благодариме за добра работа!

Уралова Г. П., Самара

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  опрема за работна површина со валјаци за мастило за печатење на датум Npe 1b.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: