Се препорачува сигурна услуга

Опрема за автоматско поставување на шишиња и шишиња ZXP-10

7174

1050194
 • Опрема за автоматско поставување на шишиња и шишиња
 • Шишиња за шишиња и ампули
 • Опрема за автоматско поставување на шишиња и шишиња
 • Шишиња за шишиња и ампули

Популарни пребарувања

40%

Видео за пакување од пластични шишиња

45%

Уред за пакување пластични шишиња за купување во Белорусија

34%

Упатства за пакување на пластични шишиња

дваесет%

Врвни производители на автоматски обложувалници за шишиња

Нов бизнис за Русија и ЗНД

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Опрема за автоматско поставување на шишиња и шишиња ZXP-10

Опрема за автоматско поставување на шишиња и шишиња ZXP-10 - машина за автоматско пакување на шишиња, комбинирајќи комбинација од механичка и електрична технологија, се користи во производство на таблети, широко користена во фармацевтската, хемиската и лесната индустрија. Опремени со заоблен механички уред за пукање за автоматско поставување шише, елиминирајќи ја потребата за воздушна пумпа. Повисок процент на поминување шишиња, помалку загадување и порационално во споредба со постарите модели на слична опрема со употреба на рачна работа. Стабилен и сигурен во работењето. Во согласност со GMP стандардот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 13.878 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 09/08/2019 година
 • На залиха
 • Гаранција: 1 година

Модел: Опрема за автоматско поставување на шишиња и шишиња ZXP-10

 • Означено како: Машина за полнење Опрема од Кина Ампули на пенилин Пластична кутија Плукање со шишиња Линија за пакување Машина за пакување Опрема за пакување Фармацевтска опрема Опрема за полнење Вијали

Популарни пребарувања

40%

Видео за пакување од пластични шишиња

45%

Купете уред за пакување пластични шишиња во Белорусија

34%

Упатства за пакување на пластични шишиња

дваесет%

Врвни производители на автоматски обложувалници за шишиња

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашата задача и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Сите ние одговорност и ризици за испорака, осигурување и царина дозвола за стока во Русија. Понатамошен транзит кон земјите на ЗНД.
 5. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 6. По пристигнувањето во Русија испорака на опрема до врати.
 7. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 или направете барање во табулаторот "Побарајте повик" и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање за клиенти од Русија и други земји на ЗНД.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУКИ СО АВТОМАТСКИ ПОДАТОЦИ.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние нудиме литература за основите на флаширање и плутање течности. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош во спроведувањето на користената опрема за флаширање и заградување.
2) КОМПЛЕТНА ПРОДУКЦИЈА НА ПОПОЛНУВАЕ НА ЛИКОВИД.
Имаме широк спектар на додатоци за подготовка на течни производи. На барање на клиентот, ќе избереме модел за полнење и затрупување, опрема за мешање на течности, машини за миење и стерилизирање шишиња, опрема за обележување.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на автоматски и полуавтоматски машини за полнење и полнење со течности, рачни машини за полнење на работната површина и се занимаваме со снабдување со резервни делови за опрема за полнење и опфаќање купена во нашата компанија.

Спецификации

Опрема за автоматско поставување на шишиња и шишиња "ZXP-10"
Продуктивност: 80-140 bpm
Спецификација на шише: Дијаметар 15 ~ 60мм
Напон: 220V 50HZ
Моќност: 0,2 KW
Димензии: 940 × 940 × 1100 mm
Големина на пакетот: 1370 × 1370 × 1100 mm
Тежина: 320 кг
Тежина на испорака: 370 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки до клиентите кои помагаат да се забрза решението за вашиот проблем при избор на опрема за автоматско поставување на шишиња и шишиња ZXP-10.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Опремата за автоматско поставување на шишиња и шишиња може да биде независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Прегледи на клиенти (5)

Ги гумаме гума за џвакање автоматски во пластични шишиња. Претходно, операторот стави шишиња на транспортерот рачно, но одлучи да набави машина за ориентација. Работи едноставно и сигурно. Задоволен.

Брелев В. М.Магнитогорск

Навистина ми се допадна работата на менаџерот. Испорача сè навреме. Машината за добиточна храна е со одличен квалитет.

Гагарин А. Р., Чита

Многу задоволен од услугата. Купивме машина за хранење шише за транспортерот; неколку делови неодамна не успеаја. Се обративме до компанијата за помош, по што брзо испорачавме резервни делови.

Пастирот Н.Астрахан

Беше неопходно за производство на машина за хранење шишиња до транспортерот. Индивидуалниот пристап на менаџерот, ја реши задачата. Квалитетот на работа на овој модел е доста задоволен од нас. Благодарност до компанијата за нивната помош.

Пасехник Кристина Олегово, Курск

Баравме машина за хранење шишиња за транспортерот, за производство. Менаџерот помогна при претресот. Опремата беше избрана за најефтина. Квалитетот е добар, препорачувам!

Пушкин В. С., Можаиск

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  ЈАС СУМ, , ,

  опрема за автоматско поставување на шишиња и шишиња zxp-10.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: