Се препорачува сигурна услуга

Подредувач на балинг DWP-12A со голема брзина

7156

989389
 • Машина за групирање со голема брзина
 • Сортирање на шишиња
 • Машина за групирање со голема брзина
 • Сортирање на шишиња

Популарни пребарувања

50%

Упатство за видео за пакување на пластични шишиња

20%

Уред за пакување пластични шишиња за купување во Русија

триесет%

Упатства за пакување на пластични шишиња

25%

Врвни производители на автоматски обложувалници за шишиња

Нов бизнис за Русија и ЗНД

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Подредувач на балинг DWP-12A со голема брзина

Машината за сортирање со голема брзина DWP-12A се користи за товарење и ориентирано хранење на тркалезна и квадратна пластика (PE, PP, PS, PET, ABS) и стаклени шишиња до автоматска линија. Опремата е широко користена во медицинската, прехранбената, козметичката, хемиската индустрија. Компактен дизајн со затворена интегрирана бункер и сортирање на дискови за да се елиминира бучавата и да заштедите простор. Шишињата се ослободуваат на носачот вертикално и рамномерно распоредени со помош на систем на сензори. Рамка од не'рѓосувачки челик SUS304 и про transparentирни панели за каросерија. Различните големини на шишињата ја одредуваат и големината на дискот за сортирање, што е релативно лесно да се замени за 5 минути. за разни големини. Лесно расклопување на опрема со минимален број делови за чистење. Контрола на копчето. Во согласност со GMP стандардот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 13.932 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • На залиха
 • Гаранција: 1 година

Модел: Подредувач на балинг DWP-12A со голема брзина

 • Означено како: Машина за полнење Опрема од Кина Ампули на пенилин Пластична кутија Плукање со шишиња Линија за пакување Машина за пакување Опрема за пакување Фармацевтска опрема Опрема за полнење Вијали

Популарни пребарувања

50%

Упатство за видео за пакување на пластични шишиња

20%

Уред за пакување пластични шишиња за купување во Русија

триесет%

Упатства за пакување на пластични шишиња

25%

Врвни производители на автоматски обложувалници за шишиња

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Сите ние одговорност и ризици за испорака, осигурување и царина дозвола за стока во Русија. Понатамошен транзит кон земјите на ЗНД.
 5. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 6. По пристигнувањето во Русија испорака на опрема до врати.
 7. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 или направете барање во табулаторот "Побарајте повик" и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање за клиенти од Русија и други земји на ЗНД.


Погледнете го видеото на Интернет

ПОВОДНУВАМЕ ДА ГО ГОДИМЕ ДРУГИ ВИДЕОИ НА ОВОЈ МОДЕЛ:

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУКИ СО АВТОМАТСКИ ПОДАТОЦИ.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние нудиме литература за основите на флаширање и плутање течности. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош во спроведувањето на користената опрема за флаширање и заградување.
2) КОМПЛЕТНА ПРОДУКЦИЈА НА ПОПОЛНУВАЕ НА ЛИКОВИД.
Имаме широк спектар на додатоци за подготовка на течни производи. На барање на клиентот, ќе избереме модел за полнење и затрупување, опрема за мешање на течности, машини за миење и стерилизирање шишиња, опрема за обележување.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на автоматски и полуавтоматски машини за полнење и полнење со течности, рачни машини за полнење на работната површина и се занимаваме со снабдување со резервни делови за опрема за полнење и опфаќање купена во нашата компанија.

Спецификации

Машина за групирање со голема брзина „DWP-12A“
Продуктивност: 110 вртежи во минута
Големина на шише: 15-300 ml
Напон: AC220V, еднофазен, 50Hz
Моќност: 1 KW
Димензии: 1100x1150x1230 mm
Големина на пакетот: 1200x1200x1300 mm
Тежина: 250 кг
Тежина на испорака: 300 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки до клиентите да помогнат во забрзување на решението за вашиот проблем при изборот на голема брзина за групирање машина DWP-12A.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Машината за групирање со голема брзина може да биде независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Прегледи на клиенти (5)

Ги гумаме гума за џвакање автоматски во пластични шишиња. Претходно, операторот стави шишиња на транспортерот рачно, но одлучи да набави машина за ориентација. Работи едноставно и сигурно. Задоволен.

Калмолова Алена РостиславнаУсуријск

Навистина ми се допадна работата на менаџерот. Испорача сè навреме. Машината за добиточна храна е со одличен квалитет.

Карташова А., Москва

Многу задоволен од услугата. Купивме машина за хранење шише за транспортерот; неколку делови неодамна не успеаја. Се обративме до компанијата за помош, по што брзо испорачавме резервни делови.

Голикова К. З.Санкт Петербург

Беше неопходно за производство на машина за хранење шишиња до транспортерот. Индивидуалниот пристап на менаџерот, ја реши задачата. Квалитетот на работа на овој модел е доста задоволен од нас. Благодарност до компанијата за нивната помош.

Пугачев Вјачеслав, Калининград

Баравме машина за хранење шишиња за транспортерот, за производство. Менаџерот помогна при претресот. Опремата беше избрана за најефтина. Квалитетот е добар, препорачувам!

Тихонов В. Н., Град Минск

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  машина за групирање брз-брзински систем Дпп-12а.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: