Се препорачува сигурна услуга

Механички таблет Прес PP-38

301

920757
 • Автоматско притискање на таблети за притискање на таблети
 • Автоматско притискање на таблети за притискање на таблети
 • Автоматско притискање на таблети за притискање на таблети
 • Автоматско притискање на таблети за притискање на таблети
 • Автоматско притискање на таблети за притискање на таблети
 • Автоматско притискање на таблети за притискање на таблети
 • Автоматско притискање на таблети за притискање на таблети
 • Автоматско притискање на таблети за притискање на таблети

Популарни пребарувања

45%

Пресинг во прав во современото фармацевтско производство

40%

Гледајте видео со висок квалитет за компресија на таблетите

десет%

Како да изберете опрема за таблетирање?

пет%

Детален опис на процесот на производство на брикети

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Механички таблет Прес PP-38

Автоматско механичка преса за таблети за хемиската и прехранбената индустрија, металургија во прав за производство на сопствени таблети, брикети и болуси од рефус материјали. Се користи за производство на таблети со дијаметар од 20 до 100 мм, висината на таблетите до 50 мм. Максималната длабочина на полнење на прав во матрицата е 100 мм. Овој модел на печатот ви овозможува да притиснете таблети со различни форми: класични, овални, кадрави таблети и прстени со внатрешна дупка. Максималниот притисок е 38 тони. Погодно е за производство на таблети со логоа.

Ние нудиме детални упатства за поставување на печатот и производство на таблети. Пред да се испрати до клиентот, печатот се проверува и тестира во производство. Загарантирана е комплетноста и ефикасноста. Пресот е целосно автоматски, изработен во Кина. Тежина 980 кг. Цената е вклучена во царинските исплати во Русија и испорака до градот на купувачот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 23.000 УСД КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • На залиха
 • Гаранција: 1 година

Модел: Tabletpress PP-38

 • Означено како: Каталог на опрема Притискање Прес таблет Апчиња Таблета машина Таблетпрес Фармацевтска опрема

Популарни пребарувања

45%

Пресинг во прав во современото фармацевтско производство

40%

Гледајте видео со висок квалитет за компресија на таблетите

десет%

Како да изберете опрема за таблетирање?

пет%

Детален опис на процесот на производство на брикети

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУКУВА OFЕ НА ТЕХНОЛОГИЈА НА ПРИСТАП.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние нудиме литература за основите на компресијата на таблетите. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на користена опрема за таблети.
2) КОМПЛЕТНИ ПРОИЗВОД НА ТАБЕЛИ.
Имаме голем асортиман на дополнителна опрема за производство на таблети. На барање на клиентот, ќе избереме модел на посветувач на таблети, вакуумски систем за напојување во прав во канти за печат, гранулатори, миксери во прав, опрема за примена на школки на таблети, печатари за печатење логоа на таблети, опрема за полнење и пакување за таблети.
3) ПРОИЗВОД НА ПАНШИ И МАТРИКС.
На постојана основа, ние произведуваме алатки за печатување за ротирачки таблети во сопствено производство, поставуваме нарачки во слични погони во Индија, Кина и САД.
4) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производителите на преси за таблети и снабдуваме резервни делови за кој било модел на ротациони преси за таблети купени во нашата компанија.

Спецификации

Механички таблет модел ПП-38
Максимална сила на компресија: 380 KN (38000 kg / cm3)
Максималниот дијаметар на таблетите: 100 мм
Минимален дијаметар на таблети: 20 мм
Висина на готови таблети: до 50 мм
Максимална длабочина на полнење на матрицата: 100 mm
Капацитет на печатот на таблетите: 1900 таблети / час
Дијаметар на матрица: 140 mm
Напојување: 380V, 4 kW
Севкупни димензии: 1950mm x 950mm x 850mm
Тежина на печатот на таблетот: 980 кг
Тежина на испорака: 1300 кг

Совети за нашите клиенти

Структурно, печатот има база - рамка од леано железо, моќен електричен мотор со регулатор за брзина, ексцентричен управуван од голема макара и систем за снабдување со прав од голем бункер до подвижен багажник. Механичката машина за таблети е целосно автоматски, притисокот врз пудрата се извршува со удар управувано од ексцентрик. Исфрлањето на готовиот таблет механички управувано. Прашок за диспензери во прав, принцип на дозирање - волуметриско дозирање. Постојат прилагодување на тежината на готовите таблети и напори за притискање. По кратка постапка за поставување во рачен режим, механичкиот таблет може да работи во автоматски режим. Истурете го прашокот редовно во бункер. Алатки за печат и матрици со посакуваната форма може да се нарачаат од нас за надомест. Овој модел го препорачуваме за индустрии каде е потребно притискање на ѓубрива таблети, хемикалии за домаќинства, соли за бања и јаглен.

Прегледи на клиенти (6)

Го избравме овој модел на механичка таблета за пресување на таблети со детергенти. Едноставно е огромна во големина, притискачка сила од 30 тони е доволна за нас.

Владимир Иванович , г.Смоленск

Многу е тешко да се прилагоди тежината на таблетот во рачен режим, двајца работници треба да ја свртат макарата. И тој се справува со останатите.

Борис, Калуга

Стабилната работа и квалитетот на механичкиот преса за таблети ни овозможи непречено да произведуваме лекови.

Алексеј, Виш специјалист за набавки Биотехника Инфо ДООВладивосток

Сакајќи да набавиме опрема за фармацевтско производство, се фокусиравме главно на квалитетот и широчината на избор на предложените технички решенија. Се одлучивме за таблет-преса што ги комбинира сите овие квалитети и овој избор целосно ги исполни нашите очекувања.

Кузмин ВинсентГрад Златауст

Прес-таблетот ПП-28 се распадна, по совет на управителот што го купиле пп-38. Благодарам за советите, совршено одговара на нашите специфики.

Генадиј, Технолог, Тајмен

Купивме преса за таблети за производство на таблети. Удобен печат, и што е најважно, можно е да се направат таблети во форма на овална форма.

Василиј Фролов, Инженер на Витаминсифарм ДОО, Азбест

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  механички таблети прес стр-38.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: