Се препорачува сигурна услуга

Механички таблет Прес PP-18

300

920751
 • Автоматско притискање на таблети за притискање на таблети
 • Автоматско притискање на таблети за притискање на таблети
 • Автоматско притискање на таблети за притискање на таблети
 • Автоматско притискање на таблети за притискање на таблети
 • Автоматско притискање на таблети за притискање на таблети
 • Автоматско притискање на таблети за притискање на таблети
 • Автоматско притискање на таблети за притискање на таблети
 • Автоматско притискање на таблети за притискање на таблети

Популарни пребарувања

триесет%

Како да организирате бизнис за брикетирање?

триесет%

Пронајдете упатства за притискање топки

25%

Притискање на таблети во современото фармацевтско производство

15%

Гледајте видео со висок квалитет за притискање на бонусите

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Механички таблет Прес PP-18

Автоматско механичка преса за таблети за хемиската и прехранбената индустрија, металургија во прав за производство на сопствени таблети, брикети и болуси од рефус материјали. Се користи за производство на таблети со дијаметар од 20 до 60 мм, висината на таблетите до 35 мм. Максималната длабочина на полнење на прав во матрицата е 70 мм. Овој модел на печатот ви овозможува да притиснете таблети со различни форми: класични, овални, кадрави таблети и прстени со внатрешна дупка. Максималниот притисок е 18 тони. Погодно е за производство на таблети со логоа.

Ние нудиме детални упатства за поставување на печатот и производство на таблети. Пред да се испрати до клиентот, печатот се проверува и тестира во производство. Загарантирана е комплетноста и ефикасноста. Пресот е целосно автоматски, изработен во Кина. Тежина 920 кг. Цената е вклучена во царинските исплати во Русија и испорака до градот на купувачот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 19.700 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • На залиха
 • Гаранција: 1 година

Модел: Tabletpress PP-18

 • Означено како: Каталог на опрема Притискање Производство на лекови Прес таблет Апчиња Таблета машина Таблетпрес Фармацевтска машина Фармацевтска опрема

Популарни пребарувања

триесет%

Како да организирате бизнис за брикетирање?

триесет%

Пронајдете упатства за притискање топки

25%

Притискање на таблети во современото фармацевтско производство

15%

Гледајте видео со висок квалитет за притискање на бонусите

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУКУВА OFЕ НА ТЕХНОЛОГИЈА НА ПРИСТАП.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние нудиме литература за основите на компресијата на таблетите. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на користена опрема за таблети.
2) КОМПЛЕТНИ ПРОИЗВОД НА ТАБЕЛИ.
Имаме голем асортиман на дополнителна опрема за производство на таблети. На барање на клиентот, ќе избереме модел на посветувач на таблети, вакуумски систем за напојување во прав во канти за печат, гранулатори, миксери во прав, опрема за примена на школки на таблети, печатари за печатење логоа на таблети, опрема за полнење и пакување за таблети.
3) ПРОИЗВОД НА ПАНШИ И МАТРИКС.
На постојана основа, ние произведуваме алатки за печатување за ротирачки таблети во сопствено производство, поставуваме нарачки во слични погони во Индија, Кина и САД.
4) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производителите на преси за таблети и снабдуваме резервни делови за кој било модел на ротациони преси за таблети купени во нашата компанија.

Спецификации

Механички таблет модел ПП-18
Максимална сила на компресија: 180 KN (18000 kg / cm3)
Максималниот дијаметар на таблетите: 60 мм
Минимален дијаметар на таблети: 20 мм
Висина на готови таблети: до 35 мм
Максимална длабочина на матрицата: 70 мм
Капацитет на печатот на таблетите: 1900 таблети / час
Дијаметар на матрица: 115 mm
Напојување: 380V, 3 kW
Севкупни димензии: 1950mm x 950mm x 850mm
Тежина на печатот на таблетот: 920 кг
Тежина на испорака: 1150 кг

Совети за нашите клиенти

Структурно, печатот има база - рамка од леано железо, моќен електричен мотор со регулатор за брзина, ексцентричен управуван од голема макара и систем за снабдување со прав од голем бункер до подвижен багажник. Механичкиот таблет-таблет е целосно автоматски, притисокот врз прав се изведува со удар управувано од ексцентрик. Исфрлањето на готовиот таблет механички управувано. Прашок за диспензери во прав, принцип на дозирање - волуметриско дозирање. Постојат прилагодување на тежината на готовите таблети и напори за притискање. По кратка постапка за поставување во рачен режим, механичкиот таблет може да работи во автоматски режим. Истурете го прашокот редовно во бункер. Ударите со долго тело се горни и се инсталирани во горниот дел од пресата. Удари со кратко тело и долг работен дел се на дното и нивната задача е да ја туркаат таблетата од матрицата. Тие се инсталирани на дното на печатот. Пресот работи автоматски. Пред да го поврзете печатот во мрежата и да започнете со работа, мора внимателно да ја проучите видео-инструкцијата и да се запознаете со принципите на неговото работење. После тоа, неговото работење ќе стане разбирливо и едноставно за вас. Пресата има електричен мотор, како и тркало за дебагирање со рачка. Сите работи и прилагодувањата за прилагодување се прават во рачен режим со ротирање на тркалото. Бидете внимателни при поврзување на електричниот мотор, насоката треба да одговара на стрелката. Прашокот се става во преса преку бункер во форма на инка. Може лесно да се отстрани, мие и инсталира назад. Алатки за печат и матрици со посакуваната форма може да се нарачаат од нас за надомест. Овој модел го препорачуваме за индустрии каде е потребно притискање на ѓубрива таблети, хемикалии за домаќинства, соли за бања и јаглен.

Прегледи на клиенти (6)

Многу е тешко да се постави печатот во рачен режим. Едвај го движиме замаецот од две лица. Препорачувам да ги отстраните ремените од замаецот за време на пуштањето.

Денис Сергеев, Град Екатеринбург

Пресот има свои предности и недостатоци. Предности: ниска цена и уникатен сет на карактеристики. Конс - големи димензии, голема тежина, тешкотии во поставувањето. Бункер во прав се наоѓа на висина од повеќе од 2,5 метри, не е погодно да се наполни прашокот.

Станислав, Град Краснодар

Го вклучив изборот на опрема за таблирање на таблети, сè беше избрано во согласност со регулаторните документи, цената е многу пониска од онаа на конкурентите.

Королев Орџ Виш техничарМахачкала

Најдоброто што е во овој печат е сила на компресија од 180 KN (18000 кг / см3), бидејќи за големо производство најважно е квалитетот и брзината.

Котов Игнат ИвановичКабаровскиот регион

Купивме опрема за фармацевтско производство. Прес-таблетите PP-18 совршено се вклопуваат во нашите специфики.

Наталија Радускаја, Москва

Се свртевме кон избор на опрема за таблети за пресување. Избраниот печат-таблет на посакуваниот модел. За време на првата употреба, се случи дефект, но брзо се санираше. благодарам за помошта

Georgeорџ Заварски, Саратов

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  механички таблети прес стр-18.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: