Се препорачува сигурна услуга

Метализатор на метална прашина OD-10

406

921807
 • Опрема за отстранување прашина и таблети со тестирање на метални детектори
 • Опрема за отстранување прашина и таблети со тестирање на метални детектори
 • Опрема за отстранување прашина и таблети со тестирање на метални детектори
 • Опрема за отстранување прашина и таблети со тестирање на метални детектори
 • Опрема за отстранување прашина и таблети со тестирање на метални детектори
 • Опрема за отстранување прашина и таблети со тестирање на метални детектори
 • Опрема за отстранување прашина и таблети со тестирање на метални детектори
 • Опрема за отстранување прашина и таблети со тестирање на метални детектори
 • Опрема за отстранување прашина и таблети со тестирање на метални детектори
 • Опрема за отстранување прашина и таблети со тестирање на метални детектори
 • Опрема за отстранување прашина и таблети со тестирање на метални детектори
 • Опрема за отстранување прашина и таблети со тестирање на метални детектори

Популарни пребарувања

29%

Каде е профитабилно да се купи додаток на таблети?

27%

Производители и купувачи на метални детектори

23%

Купете таблети од производителот на големо

21%

Како да организирате бизнис за тестирање на таблети?

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Метализатор на метална прашина OD-10

Специјална опрема за отстранување на прашина и хранење на таблети со детекција на метал, која е погодна за сите типови таблети. Се состои од две машини - голем брзач и метален детектор. Колектор за прашина користејќи го принципот на формирање на прашина и вибрации при отстранување на вишок прав, постојано вибрации, така што таблетите продолжуваат да се движат нагоре. Може да се поврзе со кој било вид преса за таблети и друга опрема со метална поддршка за детектор. Продуктивност до 1.000.000 таблети на час. Се користи за сите стандардни дијаметар на таблети од 3 mm до 25 mm. Максимална процесна автоматизација на процесите. Направено од високо квалитетен не'рѓосувачки челик.

Ние нудиме детални упатства за поставување машини за тампонирање и проверка на таблети. Пред пратката до клиентот, машините се проверуваат и тестираат во производство. Загарантирана е комплетноста и ефикасноста. Ние одржуваме залихи на делови и потрошни материјали во магацин. Цената е вклучена за испорака до градот на купувачот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 36.000 УСД КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Метал детектор ОД-10

 • Означено како: Каталог на опрема Квалитет на таблета Давач на таблети Полери за таблети Апчиња Прес-таблет Фармацевтска правосмукалка Фармацевтска опрема

Популарни пребарувања

29%

Каде е профитабилно да се купи додаток на таблети?

27%

Производители и купувачи на метални детектори

23%

Купете таблети од производителот на големо

21%

Како да организирате бизнис за тестирање на таблети?

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ТЕХНОЛОГИЈА ЗА ОБУКА ЗА КОНТРОЛА НА КВАЛИТЕТ НА ТАБЕЛИ И КАПСУЛИ.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние нудиме литература за основите на откривање на метали и вклучувања во таблети, капсули и прашоци. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на половни детектори на метал.
2) КОМПЛЕТНИ ПРОИЗВОД НА ТАБЕЛИ И КАПСУЛИ.
Имаме голем асортиман на дополнителна опрема за проверка на таблети, капсули и прав. На барање на клиентот, ќе избереме модел на миксер, миксер во прав, гранулатори, вибративно сито, опрема за полнење и пакување за прашоци заедно со метални детектори.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на лабораториски и индустриски метални детектори и сме ангажирани во набавка на резервни делови за кој било модел на слична опрема купена во нашата компанија.

Спецификации

Машина за чистење прав за таблети со метален детектор „ОД-10“
Дијаметар на таблети: 3-25 мм
Капацитет на производство: 1.000.000 таблети на час
Растојание за работа: максимум 9,2 метри
Враќање на прашина и време на тестирање: 40 секунди
Моќност: 220V, 50 Hz
Големина на пакетот: 1050mm x 550mm x 1470mm
Тежина: 100 кг
Тежина на испорака: 125 кг

Совети за нашите клиенти

Работната површина на производот и механичката зона се одделени за да се обезбеди дека производите и механичките делови не доаѓаат во контакт едни со други, ова го прави процесот побезбеден.  Време  расклопување на 5 секунди, едноставна и удобна работа, за чистење на опремата, не треба да користите никакви алатки. Уредот има ниско ниво на бучава, леснотија на чистење, убав изглед и други предности. Внатрешната и надворешната структура е изработена од нерѓосувачки челик од огледало, со прекрасен изглед, леснотија на чистење внатре. НаЕвропска погонска конструкција, опремата е тивка и стабилна. Принципот на работа, таблетите се ставаат во капар во континуиран проток, вибрациите се вклучуваат, таблетите почнуваат да се движат од едно ниво на плочи до пониските, поминувајќи низ плочите таблетите се чистат, бидејќи воздухот и правот се влечат низ перфорација со правосмукалка. На најниско ниво, протокот на воздух од компресорот (не е вклучен) конечно ја крева прашината и ја остава надворешната чиста. Исчистените таблети потоа минуваат низ метален детектор, каде што се проверуваат за присуство на метални странски честички. Загадените таблети се отстрануваат од вкупната маса во специјална кутија.

Прегледи на клиенти (6)

Ние произведуваме таблети и го користиме овој метален детектор за да го провериме квалитетот на таблетите веднаш по печатот на таблетот. Одличен квалитет.

Игор Соломакин, Град Краснодар

Најдобрата опција е двојно дејство и извадете ја прашината и проверете дали се метални нечистотии и подмножества.

Николај Петрович, Москва

Добри страни: квалитет на прашина колектор на таблети со метален детектор, персонал, брзина на испорака. Конс: цена.

Андреј, Магази

Добро! Колекторот за прашина во таблет метал детектор работи подобро од очекуваното. Функционалност е близу до совршена.

Јуриј Тихонов, Сочи

Беше неопходно за производство на таблети за прицврстување со метален детектор. Нарачавме мини-печат од компанијата. Брзо доставено. Погодно за наше производство.

Наталија Коломец, Петрозаводск

Данокот на таблети со метален детектор се распадна во нашето производство. Нарачавте нов. Се покажа дека е многу едноставно и практично за употреба.

Евгениј Петровски, Москва

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  достоинство на таблети со детектор за метал од od-10.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: