Се препорачува сигурна услуга

Каталог / Опрема за пакување / Машини за полнење буриња и лименки / Полу-автоматска машина за полнење тапан DF-13

Полу-автоматска машина за полнење тапан DF-13

423

921996 година
 • Опрема за флаширање на хемикалии, бои и лакови и нафтени производи
 • Опрема за флаширање на хемикалии, бои и лакови и нафтени производи
 • Опрема за флаширање на хемикалии, бои и лакови и нафтени производи
 • Опрема за флаширање на хемикалии, бои и лакови и нафтени производи
 • Опрема за флаширање на хемикалии, бои и лакови и нафтени производи
 • Опрема за флаширање на хемикалии, бои и лакови и нафтени производи

Популарни пребарувања

32%

Совети за полнење барел технологија

31%

Како да започнете бизнис во производство на нафтени производи

деветнаесет%

Кажете му на сигурен снабдувач на машина за полнење

18%

Период на гаранција на линијата за пополнување

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Каталог / Опрема за пакување / Машини за полнење буриња и лименки / Полу-автоматска машина за полнење тапан DF-13

Полу-автоматска машина за полнење тапан DF-13

Полу-автоматска машина за полнење за четири цилиндрични контејнери, дизајнирана да наполни челични буриња со 150-200 литри течност. Области на примена - од прехранбената индустрија, хемикалии, бои и лакови за петрохемиско производство до градежни материјали. Врвниот систем за полнење обезбедува сигурен и брз начин за полнење, избегнувајќи формирање на пена. Апликации за флаширање на хемикалии, бои и лакови за петрохемиската индустрија и градежни материјали. Врвен дизајн за пополнување за да се избегне формирање на пена. Тежина 300 кг. Овој модел користи електронска пумпа за мерење и контролен панел. Автоматско, економично и лесно ракување, машината се користи во медицинската, прехранбената и хемиската индустрија. Ние нудиме целосен опсег на услуги: инсталација, обука, старт-ап, поправка. Упатства за употреба на англиски и руски јазик. Во согласност со GMP стандардот.

Ние нудиме детални упатства за поставување на овој модел на машина за полнење течности. Пред испорака, машината се проверува и тестира во производство. Загарантирана е комплетноста и ефикасноста. Ние одржуваме залихи на делови и потрошни материјали во магацин. Цената е вклучена во царинските исплати во Русија и испорака до градот на купувачот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 30 000 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • На залиха
 • Гаранција: 1 година

Модел: Машина за полнење со четири барели ДФ-10

 • Означено како: Каталог на опрема Линија на шишиња Машина за полнење Диспензерот на пумпата Фармацевтска пумпа Опрема од Кина Флаширање Течно полнење Шиширање и заградување Фармацевтска машина

Популарни пребарувања

32%

Совети за полнење барел технологија

31%

Како да започнете бизнис во производство на нафтени производи

деветнаесет%

Кажете на сигурен снабдувач на машина за полнење

18%

Период на гаранција на линијата за пополнување

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБРАЗОВАНИЕ НА ТЕХНОЛОГИИ НА ЛИКВИДНИ ПОПОЛНУВАЕ ВО Канистри.
Обука за нашата опрема е можна пред купување. Тестирање на материјал. Ние нудиме совети за организирање на полнење и дозирање на техничка и течна храна, со целосен асортиман на дополнителна опрема и материјали.
2) СОВЕТУВАМЕ ХЕМИСКИ И ПЕТРОХЕМИЧКИ ПРОИЗВОД.
Во Русија, ние исто така имаме автоматски и десктоп машини за полнење со течности што ги нудиме на клиентите. Секогаш можете да контактирате со нас со вашите идеи и барања.
3) Испорака на опрема за шише во Kegs и лименки.
Производите се целосно во согласност со новите барања за ГМП. Производството на опрема за полнење и распрснување на течностите е придружено со строга контрола на квалитетот, верификација на целата документација, добро организирана пост-продажна услуга на опремата.
4) СОБИРАЕ НА резервни делови
Компанијата за производство, исто така, може да понуди модели на автоматски машини за пополнување нафтени производи, врз основа на целите и целите на клиентот. Ние ќе помогнеме во одржување и поправка на која било опрема за флаширање. Сервисен центар во Русија за земјите од ЗНД.

Спецификации

Полуавтоматска машина за полнење со четири барили со течност „ДФ-13“
Капацитет: 2000 кг
Вид на контејнери: буриња од 200 литри
Контејнери: 1 до 4 цилиндрични челични барели
Сензор за носивост: SQB-1000K x 4
Калибрација: 1000k
Големина на платформата за калибрација: 1350mm x 1350mm
Глава за полнење: 45 мм
Брзина за полнење: 30-40 барели на час
Точност: full 1/1000 целосен обем
Моќност: 110 / 220V AC, 50/60 HZ
Извор на воздухот: 4-5 кг / см2
Долга подвижна лента: 1300 мм
Пакување дрвена кутија: 1890mm x 1490mm x 2240mm
Обем: 5,97 м3
Тежина: 300 кг
Тежина на испорака: 510 кг

Совети за нашите клиенти

Телескопската глава за полнење лесно се расклопува од операторот, не е потребен специјалист, брзо чистење и склопување. Главната структура вклучува контролна единица, рамка, глава за полнење, рачна рака, рампа за мерење, конектор за компримиран воздух. SUS 304 не'рѓосувачки челик, пополнете глава и топлонски вентил обложена со тефлон (по избор SUS 316) Серијата DF-13 е интегрирана со LCD екран што целосно го контролира процесот на полнење, обезбедувајќи точно полнење. Автоматски / рачен избор на режимот на работа. Контролна вредност со 2 чекори за брзо и бавно полнење. Способност за продолжување на циклусот на полнење со прекин. Сигурен за откривање на празен сад, компензирајте го затегнувањето на садот. Опции: Транспортер со ролери од 1250 mm за DF-13 (подвижни тркала со сопирачка), пумпа за евакуација на испарување го намалува влијанието на иритирачките пареи врз операторот. Брзината на полнење може да варира во зависност од карактеристиките на течноста или напонот на напојување.

Прегледи на клиенти (6)

Главниот услов е присуството на натоварувач за чистење на бурињата на палетата по флаширањето. Постои опција - извршување докажано од експлозија.

Григориј Иванович, Краснојарск

Многу удобен телескопски контролиран систем за полнење. Еден оператор за флаширање управува со полнење на четири буриња.

Јури Осин, Град Екатеринбург

Благодарност до компанијата за сите барања направени на полу-автоматската машина за полнење DF-13. Сè дојде во совршена состојба.

Попова Маја Иванова, ДОО ФерунКабаровскиот регион

Полуавтоматската машина за полнење се покажа како одлична, што беше забележано од раководството на компанијата и вработените.

Гришин СилвестерУфа

Полу-автоматска машина за полнење барели е целосно во согласност со нашите барања. Компанијата му пристапи на проблемот професионално. Благодарам за помошта!

Анастасија Рјабова, град Владимир

Ни требаше машина за полнење течности во буриња. Со право го најдовме најдобриот снабдувач. Сè е на време, документите се во ред, опремата е со висок квалитет.

Евгенија Кулешова, Инженер, Град Бакал

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  полуавтоматска машина за полнење на течности во буриња df-13.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: