Се препорачува сигурна услуга

Каталог / Опрема за пакување / Машини за пакување на проток / PU-420 машина за пакување со проток на проток

PU-420 машина за пакување со проток на проток

344

921181
 • Опрема за пакување во прехранбената, козметичката, фармацевтската индустрија
 • Опрема за пакување во прехранбената, козметичката, фармацевтската индустрија
 • Опрема за пакување во прехранбената, козметичката, фармацевтската индустрија
 • Опрема за пакување во прехранбената, козметичката, фармацевтската индустрија
 • Опрема за пакување во прехранбената, козметичката, фармацевтската индустрија
 • Опрема за пакување во прехранбената, козметичката, фармацевтската индустрија
 • Опрема за пакување во прехранбената, козметичката, фармацевтската индустрија
 • Опрема за пакување во прехранбената, козметичката, фармацевтската индустрија
 • Опрема за пакување во прехранбената, козметичката, фармацевтската индустрија
 • Опрема за пакување во прехранбената, козметичката, фармацевтската индустрија
 • Опрема за пакување во прехранбената, козметичката, фармацевтската индустрија
 • Опрема за пакување во прехранбената, козметичката, фармацевтската индустрија
 • Опрема за пакување во прехранбената, козметичката, фармацевтската индустрија
 • Опрема за пакување во прехранбената, козметичката, фармацевтската индустрија
 • Опрема за пакување во прехранбената, козметичката, фармацевтската индустрија
 • Опрема за пакување во прехранбената, козметичката, фармацевтската индустрија

Популарни пребарувања

25%

Упатства за употреба на опрема за пакување

25%

Прегледи од вистински луѓе за работата на машината за пакување

25%

Како да изберете опрема за пакување таблети?

25%

Нови начини на пакување слатки во фабриките во Русија

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Каталог / Опрема за пакување / Машини за пакување на проток / PU-420 машина за пакување со проток на проток

PU-420 машина за пакување со проток на проток

Хоризонтална машина за автоматска амбалажа е дизајнирана за пакување производи од парчиња во вреќи со проток со употреба на еднослојни и композитни материјали за пакување од филм во ролна без термичко смалување. Се користи за многу групи на производи во прехранбената, козметичката, фармацевтската и други индустрии. Можете да спакувате таблети, капсули, храна за парчиња (слатки, гума за џвакање), сувенири, накит, кој било производ што може да се стави на подвижна лента. Продуктивност до 200-800 пакувања во минута. Ширината на филмот е 50-120 мм. Погодно за индустриско производство. Ние нудиме целосен опсег на услуги: инсталација, обука, старт-ап, поправка. Едноставен механички дизајн. Упатства за употреба на англиски и руски јазик. Во согласност со GMP стандардот.

Ние нудиме детални упатства за поставување на овој модел на машина за пакување. Пред пратката, индивидуалните машини за пакување се прегледуваат и тестираат во производството. Загарантирана е комплетноста и ефикасноста. Ние одржуваме залихи на делови и потрошни материјали во магацин. Цената е вклучена во царинските исплати во Русија и испорака до градот на купувачот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 22.000 УСД КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Машина за пакување на проток PU-420

 • Означено како: Запечатена амбалажа Каталог на опрема Пластична кутија Линија за пакување Машина за пакување Опрема за пакување Фармацевтска опрема

Популарни пребарувања

25%

Упатства за употреба на опрема за пакување

25%

Прегледи од вистински луѓе за работата на машината за пакување

25%

Како да изберете опрема за пакување таблети?

25%

Нови начини на пакување слатки во фабриките во Русија

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ТЕХНОЛОГИИ ЗА ОБРАЗОВАНИЕ ПРОИЗВОДИ ЗА Пакување.
Обука за нашата опрема е можна пред купување. Тестирање на материјал. Ние нудиме совети за организација на производство на индивидуална амбалажа на таблети, слатки и парчиња стока, со целосен асортиман на дополнителна опрема и материјали.
2) СОВЕLEУВАМЕ ФАРМАЦЕВТСКИ И КОНФЕКЦИОНЕРСКИ ПРОИЗВОД.
Во Русија, имаме автоматски машини за пакување дизајнирани за пакување парчиња производи во пакувања со проток со употреба на еднослојни и композитни материјали за пакување од филм во ролна без термичко смалување, што им ги овозможуваме на клиентите. Секогаш можете да контактирате со нас со вашите идеи и барања. Во моментов, производителот на машини за пакување може да понуди опрема за автоматска и полуавтоматска употреба.
3) Испорака на опрема за пакување во пакет со проток.
Производите се целосно во согласност со новите барања за ГМП. Производството на машини за пакување е придружено со строга контрола на квалитетот, верификација на целата документација, добро организирана пост-продажна услуга на опремата.
4) СОБИРАЕ НА резервни делови
Компанијата за производство, исто така, може да понуди модел на машина за пакување парчиња производи во пакувања со проток, заснована врз целите и целите на клиентот. Ние ќе помогнеме во одржување и поправка на која било опрема за пакување. Сервисен центар во Русија за земјите од ЗНД.

Спецификации

Машина за пакување во пакувања со проток "PU-420"
Продуктивност: 200-800 пакувања во минута
Ширина на филмот: 50-120 мм
Направете пакување во следниве големини:
Димензии на пакувањето: (должина: 10-55 мм, ширина: 10-30 мм, висина: 4-25 мм)
Завршена должина на пакувањето: 40-80 мм
Вкупна моќност: 3,4 kW
Напојување: 220V, 50 / 60Hz
Големина на машината: должина 3900 мм, ширина 1160 мм, висина 1670 мм
Тежина: 900 кг
Тежина на испорака: 1000 кг

Совети за нашите клиенти

Пакетот „пакет на проток“, познат и како „брикет“ и „перка“, обезбедува привлечен изглед и сигурна заштита на производот од какви било надворешни влијанија, како и економичност и практичност. Главната предност на пакетот на проток е неговата ниска цена и високите перформанси. Покрај тоа, производот спакуван во филм тежи речиси колку и без пакување, а исто така зафаќа и малку поголем волумен, а тоа е од големо значење за складирање и транспорт на магацин. Филмот за пакување за проток може да биде транспарентен или со целосно печатење во боја на целата површина на пакувањето (лого, информации за производот). Процесот на производство на пакувањето со проток се изведува на следниов начин: филмска рана од ролна се формира во ракав со надолжно заварување. Во исто време, производ е спакуван во ракавот, на почетокот и на крајот на кој се формира заварување од машината.

Прегледи на клиенти (6)

Оваа опрема за пакување ја користиме за индивидуално пакување на пластични цевки за еднократна употреба. Однапред, примероците беа испратени до производителот за прилагодување и тестирање пред да се испрати опремата.

Илја, Псков

Ние спакуваме таблети 22 мм со аскорбинска киселина, витамин Ц во пакет со проток. Таблетите се хранат со синџир на возење со водичи. Треба да ги наведете димензиите на вашата амбалажа што сакате да ги добиете на крајот. Тоа е важно.

Орџ, Москва

Испораката на машината за пакување беше одложена малку, но сите останаа среќни. Благодарам.

Турова Лада, АД „Далгимбиофарм“Тамбовскиот регион

Баравме машина за пакување со капацитет од над 300 пакувања во минута, консултантот предложи машина за пакување PU-420. Автомобилот беше многу подобар од очекуваното. Благодарение на MiniPress.

Сисоева Т.МСаранск

Отвори ново производство. Со нестандардно пакување за нас. Машината за пакување на проток е достојна опција за нашите потреби. Нашата инвестиција се оствари.

Дмитриј, Директор, Батајск

Ние ги спакуваме колачињата во пакувања со проток. Заменет е застарениот автомобил, што го забрза процесот за 2 пати.

Евдоким Петрович, Курск

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  pu-420 машина за пакување на проток.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: