Се препорачува сигурна услуга

Каталог / Опрема за пакување / Машини за пакување на проток / PU-250 машина за пакување со проток на проток

PU-250 машина за пакување со проток на проток

343

921197
 • Опрема за пакување во прехранбената, козметичката, фармацевтската индустрија
 • Опрема за пакување во прехранбената, козметичката, фармацевтската индустрија
 • Опрема за пакување во прехранбената, козметичката, фармацевтската индустрија
 • Опрема за пакување во прехранбената, козметичката, фармацевтската индустрија
 • Опрема за пакување во прехранбената, козметичката, фармацевтската индустрија
 • Опрема за пакување во прехранбената, козметичката, фармацевтската индустрија
 • Опрема за пакување во прехранбената, козметичката, фармацевтската индустрија
 • Опрема за пакување во прехранбената, козметичката, фармацевтската индустрија
 • Опрема за пакување во прехранбената, козметичката, фармацевтската индустрија
 • Опрема за пакување во прехранбената, козметичката, фармацевтската индустрија
 • Опрема за пакување во прехранбената, козметичката, фармацевтската индустрија
 • Опрема за пакување во прехранбената, козметичката, фармацевтската индустрија
 • Опрема за пакување во прехранбената, козметичката, фармацевтската индустрија
 • Опрема за пакување во прехранбената, козметичката, фармацевтската индустрија
 • Опрема за пакување во прехранбената, козметичката, фармацевтската индустрија
 • Опрема за пакување во прехранбената, козметичката, фармацевтската индустрија

Популарни пребарувања

триесет%

Кажете на сигурен снабдувач на машина за пакување

27%

Како да се инвестира во производство на проток пакети?

23%

Погледнете видео со добар квалитет за пакувањето во вреќи

20%

Период на гаранција на машината за пакување

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Каталог / Опрема за пакување / Машини за пакување на проток / PU-250 машина за пакување со проток на проток

PU-250 машина за пакување со проток на проток

Хоризонтална машина за автоматска амбалажа е дизајнирана за пакување производи од парчиња во вреќи со проток со употреба на еднослојни и композитни материјали за пакување од филм во ролна без термичко смалување. Се користи за многу групи на производи во прехранбената, козметичката, фармацевтската и други индустрии. Можете да спакувате таблети, капсули, храна за парчиња (слатки, гума за џвакање), сувенири, накит, кој било производ што може да се стави на подвижна лента. Продуктивноста е до 35-220 пакувања во минута. Ширината на филмот е 90-250 мм. Погодно за индустриско производство. Ние нудиме целосен опсег на услуги: инсталација, обука, старт-ап, поправка. Едноставен механички дизајн. Упатства за употреба на англиски и руски јазик. Во согласност со GMP стандардот.

Ние нудиме детални упатства за поставување на овој модел на машина за пакување. Пред пратката, индивидуалните машини за пакување се прегледуваат и тестираат во производството. Загарантирана е комплетноста и ефикасноста. Ние одржуваме залихи на делови и потрошни материјали во магацин. Цената е вклучена во царинските исплати во Русија и испорака до градот на купувачот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 15.000 УСД КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Машина за пакување PU-250

 • Означено како: Запечатена амбалажа Каталог на опрема Пластична кутија Линија за пакување Машина за пакување Опрема за пакување Фармацевтска опрема

Популарни пребарувања

триесет%

Кажете на сигурен снабдувач на машина за пакување

27%

Како да се инвестира во производство на проток пакети?

23%

Погледнете видео со добар квалитет за пакувањето во вреќи

20%

Период на гаранција на машината за пакување

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ТЕХНОЛОГИИ ЗА ОБРАЗОВАНИЕ ПРОИЗВОДИ ЗА Пакување.
Обука за нашата опрема е можна пред купување. Тестирање на материјал. Ние нудиме совети за организација на производство на индивидуална амбалажа на таблети, слатки и парчиња стока, со целосен асортиман на дополнителна опрема и материјали.
2) СОВЕLEУВАМЕ ФАРМАЦЕВТСКИ И КОНФЕКЦИОНЕРСКИ ПРОИЗВОД.
Во Русија, имаме автоматски машини за пакување дизајнирани за пакување парчиња производи во пакувања со проток со употреба на еднослојни и композитни материјали за пакување од филм во ролна без термичко смалување, што им ги овозможуваме на клиентите. Секогаш можете да контактирате со нас со вашите идеи и барања. Во моментов, производителот на машини за пакување може да понуди опрема за автоматска и полуавтоматска употреба.
3) Испорака на опрема за пакување во пакет со проток.
Производите се целосно во согласност со новите барања за ГМП. Производството на машини за пакување е придружено со строга контрола на квалитетот, верификација на целата документација, добро организирана пост-продажна услуга на опремата.
4) СОБИРАЕ НА резервни делови
Компанијата за производство, исто така, може да понуди модел на машина за пакување парчиња производи во пакувања со проток, заснована врз целите и целите на клиентот. Ние ќе помогнеме во одржување и поправка на која било опрема за пакување. Сервисен центар во Русија за земјите од ЗНД.

Спецификации

PU-250 машина за пакување на проток
Продуктивност: 35-220 пакувања во минута
Ширина на филмот: 90-250 мм
Направете пакување во следниве големини:
Двоен низок секач: должина 65-190 мм, ширина 30-110 мм, висина 5-50 (мм
Двоен висок секач: должина 90-220мм, ширина 30-110 мм, висина 5-60 мм
Едногласен секач: должина 150-330 мм, ширина 30-110 мм, висина 5-60 мм
Вкупна моќност: 2,4 kW
Напојување: 220V, 50 / 60Hz
Големина на машината: должина 4000 mm, ширина 850 mm, висина 1500 mm
Тежина: 400 кг
Тежина на испорака: 550 кг

Совети за нашите клиенти

Пакетот „пакет на проток“, познат и како „брикет“ и „перка“, обезбедува привлечен изглед и сигурна заштита на производот од какви било надворешни влијанија, како и економичност и практичност. Главната предност на пакетот на проток е неговата ниска цена и високите перформанси. Покрај тоа, производ спакуван во филм тежи речиси колку и без пакување, а исто така не зазема многу поголем волумен, и ова е од големо значење за складирање и транспорт на магацин. Филмот за пакување за проток може да биде транспарентен или со целосно печатење во боја на целата површина на пакувањето (лого, информации за производот). Процесот на производство на пакувањето со проток се изведува на следниов начин: филмска рана од ролна се формира во ракав со надолжно заварување. Во исто време, производ е спакуван во ракавот, на почетокот и на крајот на кој се формира заварување од машината.

Прегледи на клиенти (6)

Оваа опрема за пакување ја користиме за индивидуално пакување на пластични цевки за еднократна употреба. Однапред, примероците беа испратени до производителот за прилагодување и тестирање пред да се испрати опремата.

Максим Ковалев, Тоболск

Ние спакуваме таблети 22 мм со аскорбинска киселина, витамин Ц во пакет со проток. Таблетите се хранат со синџир на возење со водичи. Треба да ги наведете димензиите на вашата амбалажа што сакате да ги добиете на крајот. Тоа е важно.

Григориј НиколаевичВолгоград

Со сигурност може да се каже дека машината за пакување што ја купивме од вас се докажа во пуштање во работа и работење. Исто така, треба да се забележи пријатна брзина и квалитет на работа.

Дмитри Евгениевич, Брјанск

Ние ја купивме следната опрема - машина за пакување во пакетите со проток PU-250 за фармацевтско производство. Опремата работи ефикасно, стабилно.

КетринБариш

Купи машина за пакување. Требаше машина што пакува во пакувања со проток. Менаџерите го пронајдоа вистинскиот модел што одговара на сите критериуми. Благодарам!

Дана Похомова, Вернаја Тура

Ажурирана целата опрема. Вклучувајќи го пакувањето на машината во пакетите со проток. Сите зедоа одличен квалитет. ви благодарам за соработката.

Аркадиј РубцовИнженер, Подолск

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  PU-250 машина за пакување со проток.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: