Се препорачува сигурна услуга

Каталог / Опрема за пакување / Датум на употреба и уреди за нумерирање / Рачен датум на истекување и датум на издавање на печатачот LA-01

Рачен датум на истекување и датум на издавање на печатачот LA-01

347

921217
 • Опрема за примена на датумот на истекување и датумот на објавување
 • Опрема за примена на датумот на истекување и датумот на објавување
 • Опрема за примена на датумот на истекување и датумот на објавување
 • Опрема за примена на датумот на истекување и датумот на објавување

Популарни пребарувања

28%

Производители и купувачи на Датер

26%

Кажете сигурен оператор за нумерирање

24%

Како да изберете опрема за печатење на датумот на истекување?

22%

Совети за датум на издавање на печатење совети

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Каталог / Опрема за пакување / Датум на употреба и уреди за нумерирање / Рачен датум на истекување и датум на издавање на печатачот LA-01

Рачен датум на истекување и датум на издавање на печатачот LA-01

Универзален автоматски рачен уред за печатење на која било површина од датумот на истекување и датумот на производство. Водечките ролери се достапни за лизгање на површината при печатење. Печатење со печатач со инк-џет со мастило отпорно на топлина. Преносен, економичен и лесен за ракување, машината се користи во медицинската и прехранбената индустрија за обележување на пијалоци, во хемиската индустрија, електроника и други индустрии. Брзина на печатење 30 метри во минута. Ние нудиме целосен опсег на услуги: инсталација, обука, старт-ап, поправка. Упатства за употреба на англиски и руски јазик. Во согласност со GMP стандардот.

Ние нудиме детални упатства за поставување на овој модел на машината за кодирање. Пред испорака, машините за печатење на датумите на истекување се проверуваат и тестираат во производство. Загарантирана е комплетноста и ефикасноста. Ние одржуваме залихи на делови и потрошни материјали во магацин. Цената е вклучена во царинските исплати во Русија и испорака до градот на купувачот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 2.700 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Работник и нумерирање со рака ЛА-01

 • Означено како: Датотеки Каталог на опрема Бројач Нумерирање Рок на траење Термички печатач Фармацевтска опрема Машина за обележување

Популарни пребарувања

28%

Производители и купувачи на Датер

26%

Кажете сигурен оператор за нумерирање

24%

Како да изберете опрема за печатење на датумот на истекување?

22%

Совети за датум на издавање на печатење совети

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) НАСТАВНИ ТЕХНОЛОГИИ за печатење за датумот на траење и датумот на прашањето.
Обука за нашата опрема е можна пред купување. Тестирање на материјал. Ние нудиме совети за организирање на примена на датумот на истекување и печатење на датумот на објавување, со целосен опсег на дополнителна опрема и материјали.
2) СОВЕLEУВАМЕ ФАРМАЦЕВТСКИ И КОНФЕКЦИОНЕРСКИ ПРОИЗВОД.
Во Русија, имаме автоматски и полуавтоматски сензори и нумерирање, што им го овозможуваме на клиентите. Секогаш можете да контактирате со нас со вашите идеи и барања.
3) Испорака на опрема за БРОЈ НА ПРОИЗВОДИ.
Производите се целосно во согласност со новите барања за ГМП. Производството на машини за печатење на истекот и датумот на истекување е придружено со строга контрола на квалитетот, верификација на целата документација, добро организирана услуга за пост-продажба на опремата.
4) СОБИРАЕ НА резервни делови
Компанијата за производство, исто така, може да понуди модел на машината за печатење на датумот на истекување, заснована врз целите и целите на клиентот. Ние ќе помогнеме во одржување и поправка на која било опрема. Сервисен центар во Русија за земјите од ЗНД.

Спецификации

Рачен датум на истекување и датум на објавување „LA-01“
Висината на печатењето ја поставува корисникот: од 2 до 18 мм
Брзина на печатење: 30 метри во минута
Резолуција: 200 dpi * 100-400
Содржина за печатење: кинески, англиски, броеви, графика, сериски број на баркодови и други знаци
Растојание за печатење: прилагодливо е 1-15 mm
Должината на информациите за печатење: неограничено, 4 реда може да печати фонтови
Боја на мастило: црна, црвена, зелена
Брзо суво мастило: Црно мастило
Работна температура: -10-50 степени Ц.
Барања за напојување: 220V, 50-60Hz
Складирање на информации: неограничено, терминалот може да чува 500 пораки.
Особено погоден за печатење на дрво, картонска амбалажа и печатење. Тестираше заптивката на дното на лименките за пиво.
Растворувач бесплатно, еколошки
Тежина: 7 кг
Тежина на испорака: 10 кг

Совети за нашите клиенти

Машината може да зачува во меморија до 500 видови на информации. Користено производство на млазници Англија. Екран на допир во боја, англиско мени, лесно разбирливо навигација. Мала тежина, мала големина, лесна за движење, надворешен извор на енергија. Се користи литиумска батерија Panasonic, уредот може да работи 12 часа со едно полнење. За печатење на стотици фонтови, логоа, графики, бар-кодови. Оперативниот систем е лесно разбирлив. Потрошни материјали - кутија специјално мастило за инк-џет печатење на знаци може да биде доволно за големината на карактерот од 12х12мм за 1.250.000 отпечатоци. Касетата со мастило е едноставно поврзана со кертриџот без разредување; не е потребно чистење на млазниците.

Прегледи на клиенти (6)

Ние користиме рачен печатач за да го означиме датумот на истекување и бројот на серијата на шишиња и шишиња со прехранбени производи. Мастилото е навистина брзо сушење и принцип на работа без измама.

Станислав, Брјанск

Оваа машина со нас применува информации за производи во картонски кутии во магацинот на готови производи. Бојата трае неколку месеци работа. Печатење на места.

Сергеј, Воронеж

Ја најде оваа страница на Google. Имам една од машините, беше во ред, што го забави производството, нарача нов автоматски рачен уред за печатење на истекот и датумот на производство, донесе, инсталиран, сè работи како што треба.

Рибари Т.Yu.Кабаровск

Сакаме да и се заблагодариме на компанијата за испораката на ЛА-01. Оваа опрема е произведена на многу високо техничко ниво. Од неговото воведување во производството, не се појавија никакви проблеми.

Тихомиров ЗакирСиктивкар

Долго барав за ефтин печатач за рачно истекување. Пронајден во Минипрес. Многу задоволен од условите. Ви благодариме за активната помош!

Анастасија Зауралскаја, Инженер, Тамбов

Соочени со проблемот со наоѓање на мануелниот печатач датум на истекување и датумот на објавување. Менаџерите учтиво помогнаа да се најде. Имаше проблеми со испорака, но компанијата брзо ги реши.

Генадиј, М.менаџер на испорака, Град Краснодар

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  датум на истекување на рачен печатач и датум на издавање la-01.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: