Се препорачува сигурна услуга

Каталог / Опрема за пакување / Опрема за полнење и пакување чај / Линија на пакување чај во пирамида и плик ТЦ-21

Линија на пакување чај во пирамида и плик ТЦ-21

388

921626
 • Опрема за полнење и пакување чај во пирамида и плик
 • Опрема за полнење и пакување чај во пирамида и плик
 • Опрема за полнење и пакување чај во пирамида и плик
 • Опрема за полнење и пакување чај во пирамида и плик
 • Опрема за полнење и пакување чај во пирамида и плик
 • Опрема за полнење и пакување чај во пирамида и плик

Популарни пребарувања

85%

Активна продажба на чај во пирамидите, идеи за бизнис

55%

Купете ефтини кесички со чај во Москва

35%

Како да организирате чај за пакување со чај?

15%

Погледнете добро квалитетно видео за пакување со чај

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Каталог / Опрема за пакување / Опрема за полнење и пакување чај / Линија на пакување чај во пирамида и плик ТЦ-21

Линија на пакување чај во пирамида и плик ТЦ-21

Автоматска линија на три машини за индивидуално пакување чај во пирамиди направени од најлон со навој и хартиена ознака, проследена со автоматско пакување во плик на целофан. Просечната продуктивност од 2400-3000 кеси на час. Автоматско напојување. Погоден за употреба при производство и пакување чај. Тежина 880 кг. Максимална автоматизација на сите процеси. Изработено од не'рѓосувачки челик според GMP стандардите.

Ние нудиме детални упатства за поставување опрема за пакување. Пред пратката до клиентот, опремата се проверува и тестира во производство. Загарантирана е комплетноста и ефикасноста. Ние одржуваме залихи на делови и потрошни материјали во магацин. Цената е вклучена за испорака до градот на купувачот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 37.000 УСД КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • На залиха
 • Гаранција: 1 година

Модел: Пирамидална амбалажа и TC-21 плик

 • Означено како: Испорака од Кина Опрема од Кина Пирамиди Чајно пакување Линија за пакување Машина за пакување Опрема за пакување Пакување Чајно пакување Опрема за полнење Кесички за чај Етикета за чај торба

Популарни пребарувања

85%

Активна продажба на чај во пирамидите, идеи за бизнис

55%

Купете ефтини кесички со чај во Москва

35%

Како да организирате чај за пакување со чај?

15%

Погледнете добро квалитетно видео за пакување со чај

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Погледнете го видеото на Интернет

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУКА РАБОТА СО чајните пополнувања на чајот.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние нудиме литература за основите на пакувањето и пакувањето на чајот. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при спроведување на опрема за пакување на пирамиди со употребуван чај.
2) СОВЕТУВАМЕ ПРОИЗВОДСТВО НА ПАКТИВЕН чај.
Имаме голем асортиман на дополнителна опрема за подготовка на чај за пакување. На барање на клиентот, ќе избереме модел на машина за полнење или пакување, опрема за пакување чај во картонски кутии, машини за завиткување на кутии со целофан.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на автоматски и полуавтоматски машини за пакување чај во пирамиди со ознака и нишка, рачни машини за полнење чај и се вклучени во снабдување на резервни делови за опрема за пакување купени во нашата компанија.

Спецификации

Автоматска линија за пакување чај во пирамида и плик „ТЦ-21“
Производи: најлонски пирамиди со чај, спакувани во целофан пликови
Продуктивност: 1800-3000 кесички на час
Опсег на полнење: 1 - 10 грама
Точност на дозирање: ± 0,1 грам
Вид на диспензерот: Електронски диспендер со 4 глави
Материјали за пакување: најлон, неткаен мрежа, ПЕТ, PLA
Ширина на најлон: 120.140.160.180 mm
Големина на пирамида: 50-80 mm (секој раб)
Големина на пликот: должина 40-80мм, ширина 60-80мм
Материјал: дијаметар на грмушка 77мм, бобина ≤Φ300 mm
Напојување: 220V, 50 ~ 60Hz,
Моќност: 1,5 kW
Компримиран воздух: .60,6 MPa
Метод на запечатување: Запечатување и ултразвучно сечење
Надворешна амбалажа: целофан плик 3страна цвест
Продуктивност: 30 ~ 50 пакувања во минута
Опсег на мерење Поставување според друг производ
Големина на пликот: должина 90-120мм, ширина 80-100мм
Форма на запечатување: тристрана цвест / централен цвест
Напојување: 220V, 50 ~ 60Hz
Материјали за пакување: пластичен филм, хартија, алуминиумски филм
Вкусни димензии: 3000мм x 900мм х 2300мм
Тежина: 700 кг
Тежина на испорака: 880 кг

Совети за нашите клиенти

Линијата се состои од три машини кои работат заедно. Првата машина - спакува чај во пирамиди со конец и ознака. Транспортер од контејнери ја пренесува секоја пирамида во машината за пакување во плик на целофан. Машината за индивидуално пакување на пирамида во целофан плик. Подготвен за пакување чај се става во бункер за складирање. Дозирањето на порциите се прави од четири носачи на тежина. Делови од чај се преместуваат во зоната на формирање на пирамидата. Најлон ткаенина со приложени навои и ознаки од ролна се внесува во зоната на дозирање. Машината формира пирамида со чај. По формирањето на пирамидата, тие се преместуваат со подвижни кофи во машината за пакување. Од валаниот материјал се формира плик во кој автоматски се поставува пирамида со чај. Готовите пакувања се ставаат во картонска кутија на дното на машината. Датумот на истекување и бројот на серијата ги применува специјален печатач, кој се обезбедува. Потребните поставки и параметри ги регулира операторот на електронската контролна табла.

Прегледи на клиенти (5)

Машината произведува пирамида со чај од најлон и плик од целофан. Работи стабилно, но треба да се конфигурира. Многу тежок за снабдувањето. Операторот мора да ги контролира сите процеси.

Иван СмирницкиКурск

Препорачуваме да користите униформа мешавина од чај. Дозата на чај според диспензерите за тежина е најточна. Ја препорачувам оваа линија за купување.

Марина ТимофееваТамбов

Долго време ја избрав линијата за пакување со чај на различни места, се решив на ова. Погодена разумна цена и бројот на понудени услуги.

Прохор, Курск

Нарачавме опрема за пакување чај. Соодветна опција беше tc-21 моделот линија за пакување. Задоволен од изборот. Квалитетот на услугата е на ниво.

Атанасиј Соловиев, Томск

Линијата за пакување е во ред. Беше решено да се купи нов. Minipress ни помогна со тоа. Ви благодариме за брза испорака.

Ирина ЛавроваИнженер, Ижевск

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  Ја чувствувам линијата за пакување во пирамидата и пликот tc-21.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: