Се препорачува сигурна услуга

Каталог / Опрема за пакување / Опрема за полнење и пакување чај / Машина за пакување кесички со чај и плик TC-16

Машина за пакување кесички со чај и плик TC-16

387

921647 година
 • Опрема за пакување и пакување чај кеси во плик
 • Опрема за пакување и пакување чај кеси во плик
 • Опрема за пакување и пакување чај кеси во плик
 • Опрема за пакување и пакување чај кеси во плик
 • Опрема за пакување и пакување чај кеси во плик
 • Опрема за пакување и пакување чај кеси во плик
 • Опрема за пакување и пакување чај кеси во плик
 • Опрема за пакување и пакување чај кеси во плик

Популарни пребарувања

35%

Како да изберете опрема за пакување со чај?

25%

Совети за технологија за пакување чај

20%

Нови начини на пакување чај во производствените капацитети во Русија

20%

Како да се инвестира во производство на кесички со чај?

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Каталог / Опрема за пакување / Опрема за полнење и пакување чај / Машина за пакување кесички со чај и плик TC-16

Машина за пакување кесички со чај и плик TC-16

Автоматска машина за индивидуално пакување чај во филтер-кесички од хартија без навој и без ознака за хартија, проследена со автоматско пакување во плик со целофан. Просечната продуктивност од 2200 кеси на час. Автоматско напојување. Торба за шиење од 3 страни. Погоден за употреба при производство и пакување чај. Тежина 500 кг. Максимална автоматизација на сите процеси. Изработено од не'рѓосувачки челик според GMP стандардите.

Ние нудиме детални упатства за поставување опрема за пакување. Пред пратката до клиентот, опремата се проверува и тестира во производство. Загарантирана е комплетноста и ефикасноста. Ние одржуваме залихи на делови и потрошни материјали во магацин. Цената е вклучена за испорака до градот на купувачот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 17.500 американски долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Машина за пакување кесички со чај TC-16

 • Означено како: Запечатена амбалажа Каталог на опрема Опрема од Кина Пакување Чајно пакување Линија за пакување Машина за пакување Опрема за пакување Фармацевтска опрема Чајно пакување Опрема за полнење Кесички за чај Етикета за чај торба

Популарни пребарувања

35%

Како да изберете опрема за пакување со чај?

25%

Совети за технологија за пакување чај

20%

Нови начини на пакување чај во производствените капацитети во Русија

20%

Како да се инвестира во производство на кесички со чај?

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУКА РАБОТА СО чајните пополнувања на чајот.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние нудиме литература за основите на пакувањето и пакувањето на чајот. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при спроведување на опрема за пакување користени кесички од чај.
2) СОВЕТУВАМЕ ПРОИЗВОДСТВО НА ПАКТИВЕН чај.
Имаме голем асортиман на дополнителна опрема за подготовка на чај за пакување. На барање на клиентот, ќе избереме модел на машина за полнење или пакување, опрема за пакување чај во картонски кутии, машини за завиткување на кутии со целофан.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на автоматски и полуавтоматски машини за пакување кесички со чај со ознака и нишка, рачни машини за полнење чај и се вклучени во снабдување на резервни делови за опрема за пакување купени во нашата компанија.

Спецификации

Машина за пакување чај торба и пластичен плик "ТЦ-16"
Продуктивност: 40-60 кесички во минута
Количина на странични рабови: 3
Материјал за пакување: хартија / пластика, пластика / пластика, пластика / алуминиум / пластика, хартија / алуминиум / пластика, филтер за чај хартија
Вид на уред за дозирање: волуметриски
Опсег на дозирање: 1-15 грама
Големини на кесички со чај: должина - 50-70мм, ширина - 40-80мм
Големини на пликот: должина - 70-120мм, ширина- 60-90мм
Должина на нож: 155 мм
Напојување: 220V, 50HZ,
Моќност: 3,7 kW
Вкусни димензии: 1250mm x 700mm x 1800mm
Тежина: 450 кг
Тежина на испорака: 500 кг
Комплетот вклучува печатач со датум на истекување и број

Совети за нашите клиенти

Подготвен за пакување чај се става во бункер за складирање. Службите се дозираат на волуметриски начин. Табелата со дупки се ротира и порциите се преместуваат во зоната за формирање торба. Филтер-хартијата од ролната се внесува во зоната на дозирање. Машината формира торба со три рабови. По формирањето на чајната кеса, таа се пренесува преку транспортерот во единицата за пакување. Од валаниот материјал се формира плик во кој автоматски се става кесичка со чај. Готовите пакувања се ставаат во картонска кутија на дното на машината. Датумот на истекување и бројот на серијата ги применува специјален печатач, кој се обезбедува. Потребните поставки и параметри ги регулира операторот на електронската контролна табла.

Прегледи на клиенти (6)

Машината формира торба со филтер-хартија и плик целофан и е многу побарувачка за потрошни материјали. Операторот постојано ги следи процесите. Добивме директно од производителот чајна кеса веќе конфигурирана за нашите мерења.

Дмитриј НиколаевичКраснојарск

Препорачуваме да користите униформа мешавина од чај. Дозата на чајот е обемна; проверете дали прашокот добро ги исполнува мерните чаши. Може да ја препорачам опремата. Работата е пристојна.

Наталија ЛуганскТомск

Изненаден од присуството на модел на машина за пакување TC-16 на страницата, долго време не можев да го најдам овој модел. Многу голем избор на опрема, препорачувам за запознавање.

Ростислав Онисимов, Тула

Не се појавија недостатоци во практиката на употреба. Предностите вклучуваат сигурност, квалитет, сигурност и леснотија на одржување на машината за пакување во торба и плик.

Рубалски А.А.., Москва

Модерно производство на чај. Најде најдобро решение Машината за пакување чај беше доставена навреме. Бев задоволен од услугата.

Макар Тимофеев, Пенза

Нарачавме опрема за производство на вреќи со чај. Нашите инженери избраа машина за пакување чај модел TC-16. Задоволен од изборот. Благодарам Minipress за вашата активна помош.

Назар ВоронинДОО ТД ВИТУКТ, Норилск

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  Мириса на машина за пакување во торба и tc-16 плик.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: