Се препорачува сигурна услуга

Каталог / Опрема за пакување / Опрема за пакување таблети во ленти / Машина за меко пакување на таблети во лента SL-20

Машина за меко пакување на таблети во лента SL-20

371

921455
 • Опрема за групно пакување на таблети во алуминиумска фолија во фармацевтската индустрија
 • Опрема за групно пакување на таблети во алуминиумска фолија во фармацевтската индустрија
 • Опрема за групно пакување на таблети во алуминиумска фолија во фармацевтската индустрија
 • Опрема за групно пакување на таблети во алуминиумска фолија во фармацевтската индустрија
 • Опрема за групно пакување на таблети во алуминиумска фолија во фармацевтската индустрија
 • Опрема за групно пакување на таблети во алуминиумска фолија во фармацевтската индустрија
 • Опрема за групно пакување на таблети во алуминиумска фолија во фармацевтската индустрија
 • Опрема за групно пакување на таблети во алуминиумска фолија во фармацевтската индустрија
 • Опрема за групно пакување на таблети во алуминиумска фолија во фармацевтската индустрија
 • Опрема за групно пакување на таблети во алуминиумска фолија во фармацевтската индустрија
 • Опрема за групно пакување на таблети во алуминиумска фолија во фармацевтската индустрија
 • Опрема за групно пакување на таблети во алуминиумска фолија во фармацевтската индустрија
 • Опрема за групно пакување на таблети во алуминиумска фолија во фармацевтската индустрија
 • Опрема за групно пакување на таблети во алуминиумска фолија во фармацевтската индустрија

Популарни пребарувања

25%

Совети за автоматска технологија за пакување апчиња

25%

Прегледи од вистински луѓе за работата на машината за пакување

25%

Купете ефтина алуминиумска фолија во Москва

25%

Одговори од сопственици на OUT

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Каталог / Опрема за пакување / Опрема за пакување таблети во ленти / Машина за меко пакување на таблети во лента SL-20

Машина за меко пакување на таблети во лента SL-20

AUT е автоматска машина за пакување за таблети и капсули во ламинирана хартиена мека група или алуминиумска фолија. Продуктивност до 2600-8000 пакувања на час. Ширина на материјал 200 мм. Погодно за индустриско производство. Ние нудиме целосен опсег на услуги: инсталација, обука, старт-ап, поправка. Едноставен и сигурен дизајн. Упатства за употреба на англиски и руски јазик. Во согласност со GMP стандардот.

Ние нудиме детални упатства за поставување на овој модел на машина за пакување. Пред пратката, индивидуалните машини за пакување се прегледуваат и тестираат во производството. Загарантирана е комплетноста и ефикасноста. Ние одржуваме залихи на делови и потрошни материјали во магацин. Цената е вклучена во царинските исплати во Русија и испорака до градот на купувачот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 20.000 УСД КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • На залиха
 • Гаранција: 1 година

Модел: Машина за пакување таблети SL-20

 • Означено како: ИСТО Запечатена амбалажа Каталог на опрема Квалитет на таблета Опрема од Кина Пакување со ленти Апчиња Линија за пакување Машина за пакување Опрема за пакување Фармацевтска опрема

Популарни пребарувања

25%

Совети за автоматска технологија за пакување апчиња

25%

Прегледи од вистински луѓе за работата на машината за пакување

25%

Купете ефтина алуминиумска фолија во Москва

25%

Одговори од сопственици на OUT

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Погледнете го видеото на Интернет

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) НАСТАВНИ ТАБЕЛ И ТЕХНОЛОГИИ ЗА ПАКУВАINGЕ НА КАПСУЛИ.
Обука за нашата опрема е можна пред купување. Тестирање на материјал. Ние нудиме совети за организација на производство на меки групни ќелии за пакување на таблети, со целосен асортиман на дополнителна опрема и материјали.
2) КОМПЛЕТНА ФАРМАЦЕВТСКА ПРОДУКЦИЈА.
Во Русија, имаме автоматски машини за пакување дизајнирани за групно пакување на таблети со употреба на еднослојни и композитни материјали за пакување од филм во ролна без термичко смалување, кое им го овозможуваме на клиентите. Секогаш можете да контактирате со нас со вашите идеи и барања. Во моментов, производителот на машини за пакување на таблети може да понуди опрема за автоматска и полуавтоматска употреба.
3) ПОДНЕСУВАЕ НА ОПРЕМА ЗА ГРАUPЕНСКО ПАКУВАЕ НА ТАБЕЛИТЕ ВО ПОВЕ ORЕ И ТЕЛЕРНА.
Производите се целосно во согласност со новите барања за ГМП. Производството на машини за пакување е придружено со строга контрола на квалитетот, верификација на целата документација, добро организирана пост-продажна услуга на опремата.
4) СОБИРАЕ НА резервни делови
Компанијата за производство, исто така, може да понуди модел на машина за пакување групно пакување на таблети во мека амбалажа, засновано врз целите и целите на клиентот. Ние ќе помогнеме во одржување и поправка на која било опрема за пакување. Сервисен центар во Русија за земјите од ЗНД.

Спецификации

Машина за пакување таблети во алуминиумска фолија или хартија „SL-20“
Брзина на ролери: 7-15 врт / мин
Продуктивност: 2600-8000 пакувања на час
Максимална големина на пакување: 200мм (Дизајнирано според барање на корисниците)
ПВЦ за медицинска употреба: 0,05-0,1 мм х 200мм
Алуминиум-пластичен композитен филм: 0,08 х 200мм
Дијаметар на дупката на калем: Ø40-45мм
Електротермална моќност: 3 kW
Главен мотор: 0,75 kW
Севкупни димензии: 1450mm x 800mm x 1670mm
Тежина: 800 кг
Тежина на испорака: 900 кг

Совети за нашите клиенти

Овој вид на пакување ви овозможува целосно да го заштитите производот од изложеност на светлина. Како материјал за пакување, може да се користи материјал комбиниран со пластика. Процесот на пакување вклучува вибрирачка храна од материјали, елиминација на фрагменти, броење, вертикално и хоризонтално сечење, сечење на отпад, автоматско завршување со печатење на серискиот број. Автоматска опрема со целосна опција, лесна за употреба, обезбедува точност на полнење, тесно запечатување, стабилно функционирање, не само што ја подобрува класата на производи, туку и гарантира квалитет. Таа е идеална опрема за фармацевтската индустрија. Опремата се произведува земајќи ги предвид најновите достигнувања на науката и технологијата и е квалификувана според GMP стандардот.

Прегледи на клиенти (6)

Неодамна стекнавме модел на автоматска машина за пакување за групно меко пакување таблети во ламинирана хартија. Димензиите на пакетот не се шири повеќе од 180 mm, рамни таблети со дијаметар од 8 до 10 mm, 10 и 14 таблети во една лента. Применува број на серии и датум на истекување со втиснување при запечатување.

Кирил, Москва

Ние спакуваме 10 таблети во мека фолија. Таблетите вибрираат по должината на упатствата во тапаните, клетките се формираат во фолијата од ролните, потоа таблетите се ставаат во ќелиите и се запечатуваат топлина. Самата машина отсекува вишок материјал и го формира пакувањето.

Валентина Самоиленко, Самара

Одбравме машина за пакување таблети во алуминиумска фолија или хартија во компанија за мини печат. Опремата најде широка примена во нашето производство. Ви благодариме за помошта при изборот!

Ирина Ловрова, Набавка агент Долгорочноста -98 ДОО на научна и продуцентска компанијаНижни Новгород

Набавивме следнава опрема - машина за пакување таблети во алуминиумска фолија или хартија, за фармацевтско производство. Опремата работи ефикасно, стабилно.

Јаковлев Винсент ДенисовичРегион Омск

Решивме да го промениме пакувањето на лекови. За сите технички параметри, излезе мека машина за пакување таблети во лента. Компанијата веднаш постави налог и исто така веднаш ја достави. Благодарам!

Горски Андреј, Инженер, Омск

Нашиот производ не може да биде изложен на директна сончева светлина, само што ви овозможува да направите пакувања со фолија. Отворајќи ново производство, нарачавме машина за меко пакување таблети во лента. Minipress ни помогна во тоа. Ви благодарам многу!

Петар, Батајск

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  машина за пакување на меки таблети за ленти СЛ-20.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: