Се препорачува сигурна услуга

Каталог / Опрема за пакување / Опрема за пакување таблети во ленти / Машината за групно пакување на таблети во фолија GR-10

Машината за групно пакување на таблети во фолија GR-10

441

922185 година
 • Машина за групно пакување на таблети со дијаметар од 20-25 мм
 • Машина за групно пакување на таблети со дијаметар од 20-25 мм
 • Машина за групно пакување на таблети со дијаметар од 20-25 мм
 • Машина за групно пакување на таблети со дијаметар од 20-25 мм
 • Машина за групно пакување на таблети со дијаметар од 20-25 мм
 • Машина за групно пакување на таблети со дијаметар од 20-25 мм
 • Машина за групно пакување на таблети со дијаметар од 20-25 мм
 • Машина за групно пакување на таблети со дијаметар од 20-25 мм
 • Машина за групно пакување на таблети со дијаметар од 20-25 мм
 • Машина за групно пакување на таблети со дијаметар од 20-25 мм
 • Машина за групно пакување на таблети со дијаметар од 20-25 мм
 • Машина за групно пакување на таблети со дијаметар од 20-25 мм
 • Машина за групно пакување на таблети со дијаметар од 20-25 мм
 • Машина за групно пакување на таблети со дијаметар од 20-25 мм
 • Машина за групно пакување на таблети со дијаметар од 20-25 мм
 • Машина за групно пакување на таблети со дијаметар од 20-25 мм

Популарни пребарувања

29%

Совети за технологија за производство на таблети

28%

Нови начини на пакување таблети во производствените капацитети во Русија

21%

Како е профитабилно да се инвестира во производство на таблети?

22%

Детален опис на процесот на автоматско пакување на таблети

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Каталог / Опрема за пакување / Опрема за пакување таблети во ленти / Машината за групно пакување на таблети во фолија GR-10

Машината за групно пакување на таблети во фолија GR-10

Машина за групно пакување на таблети со дијаметар од 20-25 мм во фолија хартија од 10-15 парчиња. Продуктивност 3000-3600 пакувања на час. Тежина 500 кг. Уникатен модел произведен од само еден производител. Погодно е за ефтино пакување и пакување на таблети уротропин, таблети со јаглен за наргиле, средства за дезинфекција, таблети хлор. Погодно за индустриско производство. Ние нудиме целосен опсег на услуги: инсталација, обука, старт-ап, поправка. Едноставен и сигурен дизајн. Упатства за употреба на англиски и руски јазик. Во согласност со GMP стандардот.

Ние нудиме детални упатства за поставување на овој модел на машина за пакување. Пред пратката, индивидуалните машини за пакување се прегледуваат и тестираат во производството. Загарантирана е комплетноста и ефикасноста. Ние одржуваме залихи на делови и потрошни материјали во магацин. Цената е вклучена во царинските исплати во Русија и испорака до градот на купувачот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 49.000 американски долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Машина за пакување апчиња GR-10

 • Означено како: Испорака од Кина Каталог на опрема Производство на лекови Пакување со ленти Апчиња Линија за пакување Машина за пакување Фармацевтска машина Фармацевтска опрема

Популарни пребарувања

29%

Совети за технологија за производство на таблети

28%

Нови начини на пакување таблети во производствените капацитети во Русија

21%

Како е профитабилно да се инвестира во производство на таблети?

22%

Детален опис на процесот на автоматско пакување на таблети

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Погледнете го видеото на Интернет

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) НАСТАВНИ ТАБЕЛ И ТЕХНОЛОГИИ ЗА ПАКУВАINGЕ НА КАПСУЛИ.
Обука за нашата опрема е можна пред купување. Тестирање на материјал. Ние нудиме совети за организирање на производство на групно пакување на таблети, со целосен асортиман на дополнителна опрема и материјали.
2) КОМПЛЕТНА ФАРМАЦЕВТСКА ПРОДУКЦИЈА.
Во Русија, имаме автоматски машини за пакување дизајнирани за групно пакување на таблети со употреба на еднослојни и композитни материјали од фолија во ролна без термичко смалување, што им ги овозможуваме на клиентите. Секогаш можете да контактирате со нас со вашите идеи и барања. Во моментов, производителот на машини за пакување на таблети може да понуди опрема за автоматска и полуавтоматска употреба.
3) ПОДНЕСУВАЕ НА ОПРЕМА ЗА ГРАUPЕНСКО ПАКУВАЕ НА ТАБЕЛИТЕ ВО ПОВЕ ORЕ И ТЕЛЕРНА.
Производите се целосно во согласност со новите барања за ГМП. Производството на машини за пакување е придружено со строга контрола на квалитетот, верификација на целата документација, добро организирана пост-продажна услуга на опремата.
4) СОБИРАЕ НА резервни делови
Компанијата за производство, исто така, може да понуди модел на машина за групно пакување на таблети во колона, заснована врз целите и целите на клиентот. Ние ќе помогнеме во одржување и поправка на која било опрема за пакување. Сервисен центар во Русија за земјите од ЗНД.

Спецификации

Машина за групно пакување таблети во фолија „ГР-10“
Материјал за пакување: алуминиумска фолија, фолија хартија
Продуктивност: 3200-3600 пакувања на час
Дијаметар на користени таблети: 20, 25, 30 mm (на барање)
Дебелина на таблетите: од 6 мм (на барање)
Бројот на таблети во пакетот: 10 до 20 парчиња
Напојување: 220V, 50 Hz
Моќност: 1 kW
Севкупни димензии: 1080mm x 1150mm x 1200mm
Тежина: 500 кг
Вкупна тежина со пакување: 600 кг

Совети за нашите клиенти

Принципот на работа на оваа машина е како што следи. На водичите на таблетите формирајте група од 10 до 15 парчиња таблети (во зависност од нарачката на клиентот). Фолија хартија се храни од ролна материјал, автоматски се сече на парчиња. Група таблети се храни и се завитка во хартија, краевите на ролната се мелени. Хартијата или фолијата се завиткани во прилично тесна ролна. Како опција, последователна примена на кружна самолеплива етикета за фиксирање на таблетите во пакетот. Автоматска опрема со целосна опција, лесна за работа, обезбедува точност на полнење, стабилно функционирање, не само што ја подобрува класата на производи, туку и гарантира квалитет. Таа е идеална за фармацевтската и прехранбената индустрија. Опремата се произведува земајќи ги предвид најновите достигнувања на науката и технологијата и е квалификувана според GMP стандардот.

Прегледи на клиенти (6)

Ние сме ангажирани во производство на таблети со суво гориво во свитоци. Ние користиме машина за пакување за групно пакување на таблети 25 мм.

Валери Михајлович, Москва

Многу компактна автоматска машина. Сигурен дизајн, производителот може да се прилагоди на задачите на клиентот. Изградба на квалитет и работа добро.

Константин ФроловТомск

Добрите: GR-10 машина за пакување квалитет, персонал, брзина на испорака.
Конс: цена.

Сазанова КристинаАдигеја

Најдоброто нешто во врска со оваа машина за пакување е можноста да инсталирате таблети со различна дебелина почнувајќи од 6 мм по нарачка на клиентот, многу погодна опција.

Еремин ЦМ., Заменик раководител за набавки ДОО NSHF Материјал Медицински холдингГермански АО

За мало производство, оваа машина за групирање на пакувања со фолија е продуктивна. Minipress има најдобра вредност за парите. И многу брза испорака. ви благодарам за соработката!

Николај Игнатиев, Казан

Машината за групно пакување на таблети во фолија модел - ги исполнува сите модерни стандарди. И совршено одговара на нашето производство. Ви благодарам на Minipress за вашата соработка.

ДаниелТехнолог, Иркутск

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  машина за пакување на фолија gr-10.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: