Се препорачува сигурна услуга

Каталог / Опрема за пакување / Автоматска машина за обележување / Автоматска машина за етикетирање на канистер со рамна плоча LM-14

Автоматска машина за етикетирање на канистер со рамна плоча LM-14

432

922089
 • Автоматска машина за налепници со етикети
 • Автоматска машина за налепници со етикети
 • Автоматска машина за налепници со етикети
 • Автоматска машина за налепници со етикети
 • Автоматска машина за налепници со етикети
 • Автоматска машина за налепници со етикети
 • Автоматска машина за налепници со етикети
 • Автоматска машина за налепници со етикети
 • Автоматска машина за налепници со етикети
 • Автоматска машина за налепници со етикети
 • Автоматска машина за налепници со етикети
 • Автоматска машина за налепници со етикети
 • Автоматска машина за налепници со етикети
 • Автоматска машина за налепници со етикети
 • Автоматска машина за налепници со етикети
 • Автоматска машина за налепници со етикети
 • Автоматска машина за налепници со етикети
 • Автоматска машина за налепници со етикети
 • Автоматска машина за налепници со етикети
 • Автоматска машина за налепници со етикети

Популарни пребарувања

25%

Како да започнете бизнис со пластични канистер?

25%

Кажете на сигурен снабдувач на машини за обележување

25%

Купете готов бизнис за производство на етикети со самолепливи производи

25%

Детален процес на обележување

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Каталог / Опрема за пакување / Автоматска машина за обележување / Автоматска машина за етикетирање на канистер со рамна плоча LM-14

Автоматска машина за етикетирање на канистер со рамна плоча LM-14

Автоматската машина за обележување лепи етикети од страната на рамни пластични шишиња или лименки. Автоматска машина за етикетирање за лепење на етикети со лепило од една до друга. Економична и едноставна машина што се користи во фармацевтската, козметичката и прехранбената индустрија за обележување на картонска амбалажа со лекови, козметика и пијалоци. Продуктивност 10-60 етикети во минута. Тежина 220 кг. Ние нудиме целосен опсег на услуги: инсталација, обука, старт-ап, поправка. Во согласност со GMP стандардот.

Ние нудиме детални упатства за поставување на овој модел на машината за обележување. Пред пратката, машините за налепници на етикетите се прегледуваат и тестираат во производство. Загарантирана е комплетноста и ефикасноста. Ние одржуваме залихи на делови и потрошни материјали во магацин. Цената е вклучена во царинските исплати во Русија и испорака до градот на купувачот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 18 000 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Алатка за налепници со етикети LM-14

 • Означено како: Етикетирање Налепница етикета Самолепливи етикети Амбалажа за шишенце Линија за пакување Машина за пакување Фармацевтска опрема Машина за обележување Етикета Машина за обележување

Популарни пребарувања

25%

Како да започнете бизнис со пластични канистер?

25%

Кажете на сигурен снабдувач на машини за обележување

25%

Купете готов бизнис за производство на етикети со самолепливи производи

25%

Детален процес на обележување

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) НАСТАВНИ ЛАБЕЛСКИ ТЕХНОЛОГИИ.
Обука за нашата опрема е можна пред купување. Тестирање на материјал. Ние нудиме совети за организација на означувањето, со целосен опсег на дополнителна опрема и материјали.
2) КОМПЛЕТНА ФАРМАЦЕВТСКА И ХЕМИСКА ПРОДУКЦИЈА.
Во Русија, имаме автоматски и полуавтоматски машини за обележување кои им ги нудиме на клиентите. Секогаш можете да контактирате со нас со вашите идеи и барања.
3) ПОДНЕСУВАЕ НА ОПРЕМА ЗА САМО-лепила на лабели.
Производите се целосно во согласност со новите барања за ГМП. Производството на машини за обележување е придружено со строга контрола на квалитетот, верификација на целата документација, добро организирана пост-продажна услуга на опрема.
4) СОБИРАЕ НА резервни делови
Компанијата за производство, исто така, може да понуди модел на машини за обележување, засновани врз целите и целите на клиентот. Ние ќе помогнеме во одржување и поправка на која било опрема за пакување. Сервисен центар во Русија за земјите од ЗНД.

Спецификации

Автоматска машина за обележување на рамни канистри „LM-14“
Серво
Продуктивност: 10-60 етикети во минута
Упатство за работа: Лево или десно
Брзина на транспортер: meters 40 метри во минута
Внатрешен дијаметар на ролна на етикетата: 76 mm
Надворешен дијаметар на ролна со етикета: 350 mm
Големина на етикетата: ширина 15-300 мм, должина 15-300 мм
Потрошувачка на воздух: 5 кг / см²
Точност на обележување: ± 1,0 мм (земајќи ја предвид грубоста на рамнината)
Вкупна моќност на моторот: 800 W
Напојување: 220V, 50HZ
Големина на машината: 2200mm x 1350mm x 1500mm
Вкусни димензии: 2400мм х 1400мм х 1600мм
Тежина: 220 кг
Тежина на испорака: 300 кг

Совети за нашите клиенти

Се користи LCD систем за контрола со висока стабилност и екстремно ниска стапка на неуспех. Главен систем контролиран со 10-инчен екран на допир, едноставен визуелен интерфејс, на англиски јазик користејќи ја функцијата за приказ на дефекти. Инсталиран Германски сензори за етикета LEUZE, автоматски станици за верификација на етикетата, стабилни и удобни, без високи барања за операторот. СОСерво контрола со моќен американски серво засилувач АБ, стабилна со голема брзина на реакција. Пластични лименки се преместени во уред за раздвојување, сите канистри чуваат одредено растојание и се движат по средната линија.  Одете за заклучување на пластичниот канистер без движење без етикетирање.
Возачот на серво, го контролира погонскиот мотор за да ја наполни етикетата. НаСтруктурата на мазнење со етикети со четки на рамнината за подобро прилепување. Обележување.
Фотоелектрични контролни елементи, точност на етикетирање, функција „без предмет - стоп“, автоматска контрола на етикетата што недостасува. Главниот дел од етикетата е направен од не'рѓосувачки челик SUS304. Способност да се користат различни големини на етикети. Системот на притискање на етикетата на површината на канистерот избегнува воздушни меури. Поднесување етикети од ролна со влечен електричен мотор. Доколку е потребно, можете да ја додадете функцијата за печатење на сериите, броевите и датумите на производство. Опремата и материјалите што се користат во производството на не'рѓосувачки челик и легури со легури на високо ниво ги исполнуваат барањата за производство на ГМП.

Прегледи на клиенти (6)

Ние истураме технички течности во пластични лименки, купивме опрема за лепење етикети од страната на канистерот. Големата брзина и квалитетот на стегачот се целосно задоволни.

Игор, Санкт Петербург

Компактна големина и можност за интегрирање во која било линија за полнење и опфаќање. Многу практични поставки за управување.

Степан Кудријавцев, Град Екатеринбург

Долго време ја бараше машината за автоматско обележување LM-14. Добивме компетентна консултација од Роман. Постојат некои нијанси, но во целина беа задоволни од купувањето.

Павлов ВиталијОриолен регион

Ми се допадна услугата и најважното ми беше многу правилно објаснето. Нема поплаки за автоматската машина за обележување LM-14.

Тимофеев Н.Б..Саратов

Баравме автомобил за етикети со налепници, имено на рамни лименки. Ви благодариме за помошта при изборот.

Николај Раутовски, Можаиск

Многу удобна машина за обележување рамни лименки. Бевме во долга потрага по сличен автомобил. Среќа што може да се најде на веб-страницата на Минипрес.

Пантовски Е.Yu., Инженер, Саратов

 

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  машина за налепници за автоматска етикета lm-14 рамни лименки.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: