Се препорачува сигурна услуга

Каталог / Опрема за пакување / Автоматска машина за обележување / Автоматска машина за обележување на картони LM-11

Автоматска машина за обележување на картони LM-11

429 година

922043
 • Автоматска машина за налепници со етикети
 • Автоматска машина за налепници со етикети
 • Автоматска машина за налепници со етикети
 • Автоматска машина за налепници со етикети
 • Автоматска машина за налепници со етикети
 • Автоматска машина за налепници со етикети
 • Автоматска машина за налепници со етикети
 • Автоматска машина за налепници со етикети
 • Автоматска машина за налепници со етикети
 • Автоматска машина за налепници со етикети

Популарни пребарувања

33%

Купете ефтини картонски кутии во Москва

триесет%

Технологии и опрема за производство на етикети на кутии

триесет%

Како да започнете бизнис за производство на етикети со самолепливи производи?

7%

Како да изберете опрема за етикети со налепници?

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Каталог / Опрема за пакување / Автоматска машина за обележување / Автоматска машина за обележување на картони LM-11

Автоматска машина за обележување на картони LM-11

Автоматската машина е дизајнирана да лепи етикети на аголот на картонските кутии од една или две страни. Автоматска машина за етикетирање за лепење етикети на кутии. Економична и едноставна машина што се користи во фармацевтската, козметичката и прехранбената индустрија за етикетирање на пакување на лекови, козметика и пијалоци. Продуктивност 20-80 етикети во минута. Тежина 260 кг. Ние нудиме целосен опсег на услуги: инсталација, обука, старт-ап, поправка. Во согласност со GMP стандардот.

Ние нудиме детални упатства за поставување на овој модел на машината за обележување. Пред пратката, машините за налепници на етикетите се прегледуваат и тестираат во производство. Загарантирана е комплетноста и ефикасноста. Ние одржуваме залихи на делови и потрошни материјали во магацин. Цената е вклучена во царинските исплати во Русија и испорака до градот на купувачот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 18 000 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Машина за обележување на картонска кутија LM-11

 • Означено како: Каталог на опрема Етикетирање Налепница етикета Опрема од Кина Производство на лекови Самолепливи етикети Машина за обележување Етикета Машина за обележување

Популарни пребарувања

33%

Купете ефтини картонски кутии во Москва

триесет%

Технологии и опрема за производство на етикети на кутии

триесет%

Како да започнете бизнис за производство на етикети со самолепливи производи?

7%

Како да изберете опрема за етикети со налепници?

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) НАСТАВНИ ЛАБЕЛСКИ ТЕХНОЛОГИИ.
Обука за нашата опрема е можна пред купување. Тестирање на материјал. Ние нудиме совети за организација на означувањето, со целосен опсег на дополнителна опрема и материјали.
2) СОВЕLEУВАМЕ ФАРМАЦЕВТСКИ И КОНФЕКЦИОНЕРСКИ ПРОИЗВОД.
Во Русија, имаме автоматски и полуавтоматски машини за обележување кои им ги нудиме на клиентите. Секогаш можете да контактирате со нас со вашите идеи и барања.
3) ПОДНЕСУВАЕ НА ОПРЕМА ЗА САМО-лепила на лабели.
Производите се целосно во согласност со новите барања за ГМП. Производството на машини за обележување е придружено со строга контрола на квалитетот, верификација на целата документација, добро организирана пост-продажна услуга на опрема.
4) СОБИРАЕ НА резервни делови
Компанијата за производство, исто така, може да понуди модел на машини за обележување, засновани врз целите и целите на клиентот. Ние ќе помогнеме во одржување и поправка на која било опрема за пакување. Сервисен центар во Русија за земјите од ЗНД.

Спецификации

Автоматска машина за обележување на картонски кутии "LM-11"
Серво
Продуктивност: 20-80 етикети во минута
Упатство за работа: Лево или десно
Брзина на транспортер: meters 40 метри во минута
Внатрешен дијаметар на ролна на етикетата: 76 mm
Надворешен дијаметар на ролна со етикета: 350 mm
Точност на обележување: ± 1,0 мм (земајќи ја предвид грубоста на рамнината)
Вкупна моќност на моторот: 800 W
Напојување: 220V, 50HZ
Големина на машината: 2200mm x 1400mm x 1500mm
Вкусни димензии: 2400мм x 1500мм х 1600мм
Тежина: 260 кг
Тежина на испорака: 340 кг

Совети за нашите клиенти

Се користи LCD систем за контрола со висока стабилност и екстремно ниска стапка на неуспех. Главен систем контролиран со 10-инчен екран на допир, едноставен визуелен интерфејс, на англиски јазик користејќи ја функцијата за приказ на дефекти. Инсталиран Германски сензори за етикета LEUZE, автоматски станици за верификација на етикетата, стабилни и удобни, без високи барања за операторот. СОСерво контрола со моќен американски серво засилувач АБ, стабилна со голема брзина на реакција. Картон кутиите се преместени во уред за раздвојување, сите кутии одржуваат одредено растојание и се движат по средната линија.  Одете за да ја заклучите картонската кутија без да се движите без етикети.
Возачот на серво, го контролира погонскиот мотор за да ја наполни етикетата. НаСтруктурата на мазнење со етикети со четки на кутијата под два агли за подобра адхезија. Обележување.
Фотоелектрични контролни елементи, точност на етикетирање, функција „без предмет - стоп“, автоматска контрола на етикетата што недостасува. Главниот дел од етикетата е направен од не'рѓосувачки челик SUS304. Способност да се користат различни големини на етикети. Системот на притискање на етикетата на површината на шишето избегнува воздушни меури. Поднесување етикети од ролна со влечен електричен мотор. Доколку е потребно, можете да ја додадете функцијата за печатење на сериите, броевите и датумите на производство. Опремата и материјалите што се користат во производството на не'рѓосувачки челик и легури со легури на високо ниво ги исполнуваат барањата за производство на ГМП.

Прегледи на клиенти (6)

Ставивме етикета на аголот на кутијата со медицински производи, за да се заштитиме од првото отворање. Функцијата на налепницата на спротивните агли на кутијата работи одлично.

Јаков Поломски, Уфа

Брзината на работа е многу голема, многу сензори за набудување и флексибилни системи за подесување за секоја големина на картонски кутии.

Павел Григориевич, Самара

Добро! Автоматска машина за обележување на картони работи подобро од очекуваното. Функционалност е близу до совршена.

Мајкова Ана Владимировна, Тула

Благодарам за помошта! При изборот на техника за обележување на аголот на картонски кутии од една или две страни. Автоматската машина ЛМ-11 се покажа како соодветна опција за нас.

Ершов Е.А., Заменик раководител за набавки АД „Далгимбиофарм“Регионот Рјазан

Материјалот за означување картонски модел lm-11 прави одлична работа со нашите волумени. Благодарам!

Карпов Е.А.., Инженер, Липетск

Брзото работење на оваа машина за обележување на картони е пријатно. Благодарам за советот!

Радужски Евгениј Борисович, Технолог, Таганог

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  автоматска машина за обележување на картонски кутии lm-11.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: