Се препорачува сигурна услуга

Машина за обележување шишиња YT-10

401

921766
 • Машина за обележување на стаклени шишиња
 • Машина за обележување на стаклени шишиња
 • Машина за обележување на стаклени шишиња
 • Машина за обележување на стаклени шишиња
 • Машина за обележување на стаклени шишиња
 • Машина за обележување на стаклени шишиња
 • Машина за обележување на стаклени шишиња
 • Машина за обележување на стаклени шишиња
 • Машина за обележување на стаклени шишиња
 • Машина за обележување на стаклени шишиња
 • Машина за обележување на стаклени шишиња
 • Машина за обележување на стаклени шишиња
 • Машина за обележување на стаклени шишиња
 • Машина за обележување на стаклени шишиња

Популарни пребарувања

26%

Купете ефтини етикети со лепило во Москва

24%

Осврти од сопствениците на машини за етикетирање

27%

Налепница за фармацевтски етикети

23%

Како да организирате бизнис за етикетирање?

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Машина за обележување шишиња YT-10

Машината за етикетирање е дизајнирана за еднострано обележување на стаклени шишиња, шишиња за инсталирање во шишичката линија на сирупи, тинктури, течности во стаклени шишиња. Автоматска машина за обележување за лепење на самолепливи шишиња за етикети и ампули. Економична и едноставна машина што се користи во фармацевтската, козметичката и прехранбената индустрија за обележување на лекови, козметика и пијалоци. Продуктивност 120 етикети во минута. Тежина 300 кг. Ние нудиме целосен опсег на услуги: инсталација, обука, старт-ап, поправка. Во согласност со GMP стандардот.

Ние нудиме детални упатства за поставување на овој модел на машината за обележување. Пред пратката, машините за налепници на етикетите се прегледуваат и тестираат во производство. Загарантирана е комплетноста и ефикасноста. Ние одржуваме залихи на делови и потрошни материјали во магацин. Цената е вклучена во царинските исплати во Русија и испорака до градот на купувачот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 17.000 УСД КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Машина за обележување YT-10

 • Означено како: Каталог на опрема Етикетирање Налепница етикета Самолепливи етикети Плукање со шишиња Амбалажа за шишенце Опрема за пакување Фармацевтска опрема Вијали Машина за обележување Етикета Машина за обележување

Популарни пребарувања

26%

Купете ефтини етикети со лепило во Москва

24%

Осврти од сопствениците на машини за етикетирање

27%

Налепница за фармацевтски етикети

23%

Како да организирате бизнис за етикетирање?

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Погледнете го видеото на Интернет

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) НАСТАВНИ ЛАБЕЛСКИ ТЕХНОЛОГИИ.
Обука за нашата опрема е можна пред купување. Тестирање на материјал. Ние нудиме совети за организација на означувањето, со целосен опсег на дополнителна опрема и материјали.
2) СОВЕLEУВАМЕ ФАРМАЦЕВТСКИ И КОНФЕКЦИОНЕРСКИ ПРОИЗВОД.
Во Русија, имаме автоматски и полуавтоматски машини за обележување кои им ги нудиме на клиентите. Секогаш можете да контактирате со нас со вашите идеи и барања.
3) ПОДНЕСУВАЕ НА ОПРЕМА ЗА САМО-лепила на лабели.
Производите се целосно во согласност со новите барања за ГМП. Производството на машини за обележување е придружено со строга контрола на квалитетот, верификација на целата документација, добро организирана услуга за пост-продажба на опремата.
4) СОБИРАЕ НА резервни делови
Компанијата за производство, исто така, може да понуди модел на машини за обележување, засновани врз целите и целите на клиентот. Ние ќе помогнеме во одржување и поправка на која било опрема за пакување. Сервисен центар во Русија за земјите од ЗНД.

Спецификации

Автоматска машина за етикетирање на лепливи етикети на шишиња „YT-10“
Продуктивност: Максимално 120 ампули за минута
Дијаметар на шишиња: 15-100 мм
Висина на кружни шишиња: 35-150 мм
Должина на етикетата: 25-210 мм
Висина на етикетата: 25-90 мм
Напојување: 220V, 50Hz,
Моќност: 1,1 kW
Вкусни димензии: 2000мм х 1150мм х 1650мм
Тежина: 220 кг
Тежина на испорака: 300 кг

Совети за нашите клиенти

Автоматски систем за напојување со ленти за подвижни ленти. Системот автоматски се вклучува и ја влече етикетата од ролната и ја притиска етикетата. Компактна структура и лесно ракување. Фотоелектрични контролни елементи, точност на етикетирање, функција „без предмет - стоп“, автоматска контрола на етикетата што недостасува. Главниот дел од етикетата е направен од не'рѓосувачки челик SUS304. Способност да се користат различни големини на етикети. Системот на притискање на етикетата на површината на шишето избегнува воздушни меури. Поднесување етикети од ролна со влечен електричен мотор. Доколку е потребно, можете да ја додадете функцијата за печатење на сериите, броевите и датумите на производство. Опремата и материјалите што се користат во производството на не'рѓосувачки челик и легури со легури на високо ниво ги исполнуваат барањата за производство на ГМП.

Прегледи на клиенти (6)

Ние произведуваме многу производи во стаклени шишиња и залепуваме различни етикети на нив. Опремата има напредни поставки.

Иван Георгиевич, Батајск

Оваа машина за етикетирање може да лепи етикети на стаклени шишиња со лекови. Тие вградија сирупи и тинктури во линијата за полнење и капацирање со алуминиумски капачиња.

ДмитријКострома

Се јавив до крајот на работниот ден, мислев дека никој нема да одговори, но на мое изненадување што ми одговорија, тие добро се советуваа за машината за обележување шишиња и мислам дека ќе се одлучам за YT-10, и нарачајте во истата компанија.

Светлана Коробова, Тајмен

Многу квалитетни машини за етикетирање шишиња, купив неколку за моето производство, задоволен сум со брзината на нивната работа.

Јури, Рјазан

Тие го модернизираа производството. Индивидуалниот пристап на менаџерот ни помогна во изборот. Машината за обележување на ампули е стабилна и не предизвикува дополнителни прашања. Ти благодарам за помошта!

Генадиј Раусов, Курск

Се соочивме со проблемот да најдеме опрема за обележување шишиња. Компанијата го најде најдоброто решение. Зголемен обем на производство на нова опрема. Дефинитивно повторно ќе ги користам услугите на оваа компанија.

Цветков Александар ВалеревичДОО „АнвиЛабс“, Саратов

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  етикета налепница машина yt-10 шишиња.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: