Се препорачува сигурна услуга

Машина за обележување ампула WT-10

402

921791
 • Машина за етикетирање за етикетирање стаклени ампули и ампули на пеницилин
 • Машина за етикетирање за етикетирање стаклени ампули и ампули на пеницилин
 • Машина за етикетирање за етикетирање стаклени ампули и ампули на пеницилин
 • Машина за етикетирање за етикетирање стаклени ампули и ампули на пеницилин
 • Машина за етикетирање за етикетирање стаклени ампули и ампули на пеницилин
 • Машина за етикетирање за етикетирање стаклени ампули и ампули на пеницилин
 • Машина за етикетирање за етикетирање стаклени ампули и ампули на пеницилин
 • Машина за етикетирање за етикетирање стаклени ампули и ампули на пеницилин
 • Машина за етикетирање за етикетирање стаклени ампули и ампули на пеницилин
 • Машина за етикетирање за етикетирање стаклени ампули и ампули на пеницилин
 • Машина за етикетирање за етикетирање стаклени ампули и ампули на пеницилин
 • Машина за етикетирање за етикетирање стаклени ампули и ампули на пеницилин
 • Машина за етикетирање за етикетирање стаклени ампули и ампули на пеницилин
 • Машина за етикетирање за етикетирање стаклени ампули и ампули на пеницилин

Популарни пребарувања

триесет%

Активна продажба на стаклени ампули, деловни идеи

29%

Купете ефтини шишиња со пеницилин во Москва

28%

Прегледи од реални луѓе за работата на машините за етикети

13%

Пронајдете упатства за налепници на етикетата

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Машина за обележување ампула WT-10

Машината за етикети е дизајнирана за кружно обележување на етикетите на стаклени ампули и шишиња од пеницилин за инсталација во линија за полнење и запечатување за ампули. Автоматска машина за етикетирање за лепење на самолепливи етикети на стаклени ампули и ампули. Економична и едноставна машина што се користи во фармацевтската, козметичката и прехранбената индустрија за обележување на лекови и козметика. Продуктивност 100 етикети во минута. Тежина 200 кг. Ние нудиме целосен опсег на услуги: инсталација, обука, старт-ап, поправка. Во согласност со GMP стандардот.

Ние нудиме детални упатства за поставување на овој модел на машината за обележување. Пред пратката, машините за налепници на етикетите се прегледуваат и тестираат во производство. Загарантирана е комплетноста и ефикасноста. Ние одржуваме залихи на делови и потрошни материјали во магацин. Цената е вклучена во царинските исплати во Русија и испорака до градот на купувачот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 13.000 американски долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Етикета машина WT-10

 • Означено како: Каталог на опрема Линија на шишиња Машина за полнење Етикетирање Налепница етикета Ампули на пенилин Самолепливи етикети Стаклени ампули Фармацевтска опрема Машина за обележување Етикета Машина за обележување

Популарни пребарувања

триесет%

Активна продажба на стаклени ампули, деловни идеи

29%

Купете ефтини шишиња со пеницилин во Москва

28%

Прегледи од реални луѓе за работата на машините за етикети

13%

Пронајдете упатства за налепници на етикетата

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) НАСТАВНИ ЛАБЕЛСКИ ТЕХНОЛОГИИ.
Обука за нашата опрема е можна пред купување. Тестирање на материјал. Ние нудиме совети за организација на означувањето, со целосен опсег на дополнителна опрема и материјали.
2) СОВЕLEУВАМЕ ФАРМАЦЕВТСКИ И КОНФЕКЦИОНЕРСКИ ПРОИЗВОД.
Во Русија, имаме автоматски и полуавтоматски машини за обележување кои им ги нудиме на клиентите. Секогаш можете да контактирате со нас со вашите идеи и барања.
3) ПОДНЕСУВАЕ НА ОПРЕМА ЗА САМО-лепила на лабели.
Производите се целосно во согласност со новите барања за ГМП. Производството на машини за обележување е придружено со строга контрола на квалитетот, верификација на целата документација, добро организирана услуга за пост-продажба на опремата.
4) СОБИРАЕ НА резервни делови
Компанијата за производство, исто така, може да понуди модел на машини за обележување, засновани врз целите и целите на клиентот. Ние ќе помогнеме во одржување и поправка на која било опрема за пакување. Сервисен центар во Русија за земјите од ЗНД.

Спецификации

Автоматска машина за лепење на лепливи етикети на ампули "WT-10"
Продуктивност: 80-100 ампули во минута
Дијаметар на ампула: 10-30 мм
Волумен на ампула: 1-20 ml mm
Должина на етикетата: 15-50 мм
Висина на етикетата: 15-40 мм
Напојување: 220V, 50Hz,
Моќност: 0,3 kW
Севкупни димензии: 1600мм x 600мм х 1250мм
Тежина: 200 кг
Тежина на испорака: 280 кг

Совети за нашите клиенти

Автоматски систем за хоризонтално хранење на шишиња на подвижна лента. Системот автоматски се вклучува и ја влече етикетата од ролната и ја притиска етикетата. Компактна структура и лесно ракување. Фотоелектрични контролни елементи, точност на етикетирање, функција „без предмет - стоп“, автоматска контрола на етикетата што недостасува. Главниот дел од етикетата е направен од не'рѓосувачки челик SUS304. Способност да се користат различни големини на етикети. Системот на притискање на етикетата на површината на ампулата избегнува воздушни меури. Поднесување етикети од ролна со влечен електричен мотор. Доколку е потребно, можете да ја додадете функцијата за печатење на сериите, броевите и датумите на производство. Опремата и материјалите што се користат во производството на не'рѓосувачки челик и легури со легури на високо ниво ги исполнуваат барањата за производство на ГМП.

Прегледи на клиенти (6)

Ние сме ангажирани во полнење и запечатување течност во стаклени ампули, а функцијата за обележување на ампулите беше потребна. Овој модел на опрема внимателно ги придвижува ампулите. Што е многу важно за нас.

Глеб Золотовски, Москва

Ампулите се ставаат во специјална лента, која е инсталирана под агол во машината за обележување. Специјални ролки ги поставуваат ампулите на подвижниот појас и последователно применуваат етикети.

Михаил Светлав, Кемерово

Што се однесува до цената, таа е прифатлива, иако може да биде помала. Нарачавме автомобил за етикетирање на ампули, доставен навреме, на удобен начин.

Фомин Р.Б.., Ростов

Ја најде оваа страница во Google. Имам една од машините што не успеаја, што го забави процесот на производство, нарача нова машина за обележување на ампули, ја донесе, инсталира, сè работи како што треба.

Ренат, Сиктивкар

Баравме нова опрема за обележување на стаклени ампули. Индивидуалниот пристап на менаџерот, ја реши задачата. Денес, машината за етикетирање работи успешно. Многу сме задоволни што се обративте кон оваа компанија!

Анастасија, Менаџер за испорака, Москва

Јас сум претставник на Нобеловиот Биоокаре. Беше неопходно да се произведе машина за обележување. Оперативната работа на Роман и помогна на нашата компанија. Квалитетот на опремата беше доста задоволителен за нас. Благодарност до компанијата MiniPress!

Колуга Прохор, Претставник на Нобело Биоокаре, Санкт Петербург

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  машина за етикетирање за ампули wt-10.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: