Се препорачува сигурна услуга

Каталог / Опрема за пакување / Автоматска машина за запечатување на индукција / Мембранска машина за заварување со мембранска FG-08

Мембранска машина за заварување со мембранска FG-08

395

921694
 • Индукција машина за заварување за алуминиумска мембрана
 • Индукција машина за заварување за алуминиумска мембрана
 • Индукција машина за заварување за алуминиумска мембрана
 • Индукција машина за заварување за алуминиумска мембрана

Популарни пребарувања

25%

Контрола на првото отворање на лекови

25%

Технологии и опрема за производство на мембрани

триесет%

Индукција запечатување во современото фармацевтско производство

20%

Упатства за запечатување на мембраните

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Каталог / Опрема за пакување / Автоматска машина за запечатување на индукција / Мембранска машина за заварување со мембранска FG-08

Мембранска машина за заварување со мембранска FG-08

Автоматска машина за индукција на заварување на алуминиумска мембрана за контрола на првото отворање на капачињата на пластични шишиња, за инсталација во линијата за пакување на капсули со желатин и таблети во пластични шишиња. Мембраните се претходно поставени во капаците, со кои се затнат шишињата со таблети или капсули, се движат по подвижниот појас. Продуктивноста најмногу 150 шишиња во минута. Тежината на опремата е 150 кг. Направено од квалитетен не'рѓосувачки челик според GMP стандардите.

Ние нудиме детални упатства за употреба на опрема за заварување со индустриско шише за заварување. Пред пратката до клиентот, машините се проверуваат и тестираат во производство. Загарантирана е комплетноста и ефикасноста. Ние одржуваме залихи на делови и потрошни материјали во магацин. Цената е вклучена за испорака до градот на купувачот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 11.000 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • На залиха
 • Гаранција: 1 година

Модел: Индукција заварување машина FG-08

 • Означено како: Капсули Каталог на опрема Капа за шишиња Апчиња Плукање со шишиња Амбалажа за шишенце Линија за пакување Машина за пакување Опрема за пакување Фармацевтска опрема Вијали

Популарни пребарувања

25%

Контрола на првото отворање на лекови

25%

Технологии и опрема за производство на мембрани

триесет%

Индукција запечатување во современото фармацевтско производство

20%

Упатства за запечатување на мембраните

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУКА РАБОТА СО МАШИНАТА ЗА ПРОИЗВОДСТВО ПРОДАБА на шишиња.
На сите наши клиенти кои купиле автоматска линија за полнење капсули и таблети во пластични шишиња, ви доставуваме литература за основите на пакувањето и капакот. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме услуги при спроведување на опрема за полнење капсули и таблети во ампули што биле во употреба.
2) КОМПЛЕТНИ ПРОИЗВОД НА КАПСУЛИ И ТАБЕЛИ.
Имаме широк спектар на додатоци за пакување таблети и капсули со желатин. На барање на клиентот, ќе избереме модел на машина за броење и полнење, машина за напојување на капачиња и плутање, опрема за запечатување на вратот на ампули со мембрани за прво отворање, машини за пакување кесички за отстранување на влага и опрема за обележување во ампули.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Соработуваме со производители на автоматски машини за индукциско заварување на мембрани за контрола на првото отворање на пластични шишиња, мануелни машини за маси за броење таблети и капсули, и доставуваме резервни делови за опрема за пакување таблети и капсули купени во нашата компанија.

Спецификации

Автоматска машина за индукција на заварување на мембрана во шише „FG-08“
Продуктивност: максимум 150 шишиња во минута
Дијаметар на вратот во шише: 15-60 мм
Производство на шише: ≥ 99%
Температура на воздухот: -10 ℃ до + 40
Влажност: ≤ 90%
Температура на вода за ладење: ≥ + 5 ℃; ≤ + 30
Медиум за ладење: прочистена или дестилирана вода
Големини на шишињата: 15-1000 ml
Напојување: 220V, 50Hz,
Моќност: 3 kW
Вкусни димензии: 1200мм 800мм х 1000мм
Тежина: 150 кг
Тежина на испорака: 220 кг

Совети за нашите клиенти

По обвивката, шишињата се префрлаат во машината со индукција на заварување на алуминиумска мембрана на вратот на пластични шишиња. Мембрани се претходно вметнати во капаците со десната страна. Опремата за капаци за прицврстување и навртки вклучува бункер за складирање, вертикални капаци на транспортерот, капаци на јазол и капаци на завртки за јазли, како и шишиња за хоризонтална подвижна лента.

Прегледи на клиенти (6)

Таквата опрема е дел од нашата линија за полнење капсули во пластични шишиња. Можно е да се користат капаци во кои мембрани се инсталирани однапред.

Тарас Јаценко, Волгоград

Индукцијата работи со голема брзина, запушените шишиња на подвижниот појас поминуваат автоматски. Висината на индукциското запечатување е прилагодлива.

Дмитриј, Тоболск

Пред неколку месеци тие лансираа ново производство, а единствената работа што недостасува беше автоматската машина ФГ-08, се сопна на вашата веб-страница и веднаш ја пронајдоа потребната опрема. Многу добра страница, особено за оние кои воспоставуваат фармацевтско производство.

Савlyев МихаилПенза

Многу квалитетни машини FG-08, купив неколку за моето производство, задоволен сум со брзината на нивната работа.

Григориј, Махачкала

Соочен со проблемот на наоѓање на индукциска мембрана заварување машина. Компанијата миниперис одговорно пристапи кон ова прашање. Сега сè работи брзо во нашето производство. Благодарам.

Прохор Крутов, Технолог, Курск

Имаше проблеми со инсталацијата, но брзо сè беше решено. Мембранската машина за заварување со мембрана работи правилно.

Анатолиј Федоровски, Јарослав

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  машина за заварување со мембранско заварување fg-08.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: