Се препорачува сигурна услуга

Опрема за автоматско полнење на десиканти SYM-11

7152

989339
 • Опрема за автоматско полнење на десиканти
 • Дехидрификатор
 • Опрема за автоматско полнење на десиканти
 • Дехидрификатор

Популарни пребарувања

33%

Како да започнете бизнис со кесички со силика гел?

23%

Пронајдете упатства за пополнување капсули

23%

Совети за технологија за апчиња за пакување

21%

Прегледи од сопствениците на линиите за пакување

Нов бизнис за Русија и ЗНД

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Опрема за автоматско полнење на десиканти SYM-11

Опремата за автоматско полнење на десиканти SYM-11 вклучува систем за контрола на PLC и интерфејс за човечка машина. Може да се прилагоди должината на торбата за сушен материјал, точните податоци може да се постават кога опремата е исклучена, а исто така можете да поставите и зачувате други параметри, како што е брзината. Компактна структура, лесно ракување, лесно одржување. Сите механички делови на машината обезбедуваат уреди за заштита, може да се реализира автоматско вчитување. Линеарен дизајн, стилски изглед, лавици од не'рѓосувачки челик, во согласност со барањата за GMP. Контролен систем со помош на технологија за дигитална контрола, линеарни компоненти на движење со употреба на линеарен водич со голема прецизност, R55E ознака за компанија во боја.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 25.110 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • На залиха
 • Гаранција: 1 година

Модел: Опрема за автоматско полнење на десиканти SYM-11

 • Означено како: Капсули со лесна желатин Капсули Каталог на опрема Саксија во прав Апчиња Капсули со тврд желатин Линија за пакување Машина за пакување Опрема за пакување Опрема за полнење Капсули со желатин за шиење

Популарни пребарувања

33%

Како да започнете бизнис со кесички со силика гел?

23%

Пронајдете упатства за пополнување капсули

23%

Совети за технологија за апчиња за пакување

21%

Прегледи од сопствениците на линиите за пакување

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Сите ние одговорност и ризици за испорака, осигурување и царина дозвола за стока во Русија. Понатамошен транзит кон земјите на ЗНД.
 5. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 6. По пристигнувањето во Русија испорака на опрема до врати.
 7. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 или направете барање во табулаторот "Побарајте повик" и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање за клиенти од Русија и други земји на ЗНД.


Погледнете го видеото на Интернет

ПОВОДНУВАМЕ ДА ГО ГОДИМЕ ДРУГИ ВИДЕОИ НА ОВОЈ МОДЕЛ:

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУКА СО ЛИНОТ НА ПОПОЛНУВА OFЕ НА ГЕЛАТИНСКИ КАПСУЛИ И ТАБЕЛИ.
На сите наши клиенти кои купиле автоматска линија за полнење капсули и таблети во пластични шишиња, ви доставуваме литература за основите на пакувањето и капакот. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да се решат потешкотиите во производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме услуги при спроведување на опрема за полнење капсули и таблети во ампули што биле во употреба.
2) ја комплетираме ПРОИЗВОДОТ НА ГЕЛАТИНСКИ КАПСУЛИ И ТАБЕЛИ.
Имаме широк спектар на додатоци за пакување таблети и капсули со желатин. На барање на клиентот, ќе избереме модел на машина за броење и полнење, машина за напојување на капачиња и плутање, опрема за запечатување на вратот на ампули со мембрани за прво отворање, машини за пакување кесички за отстранување на влага и опрема за обележување во ампули.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Соработуваме со производители на автоматски таблети и машини за полнење капсули со желатин, рачни машини за таблети за броење таблети и капсули, снабдуваме резервни делови за опрема за пакување таблети и капсули купени во нашата компанија.

Спецификации

Опрема за автоматско полнење на десиканти „SYM-11“
Продуктивност: 200 шишиња / мин.
Дијаметар: ≥ ¢ 14 мм.
Обем на шишето: 15-150 ml.
Десикант: 20 mm (W) × 50 mm (dl).
Моќност: 220V, 50Hz, 0,6 KW.
Големина со пакување: 1100 × 450 × 1650 мм.
Тежина: 100 кг.
Тежина со пакување: 150 кг.

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки до клиентите, помагајќи да се забрза решението на вашата задача за избор на автоматска опрема за полнење на дезинсекција SYM-11.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Опремата за автоматско полнење на десиканти може да биде или независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Прегледи на клиенти (5)

Веќе подолго време сме ангажирани во производство на силика гел. Дојдовме до решение - да го прошириме производството. Ова доведе до набавка на нова опрема. Консултантот ги зеде предвид сите наши барања и предложи соодветна автоматска машина за пакување шишиња од силика гел модел SYM-11. Ние го нарачавме овој модел и беа задоволни од компанијата и од опремата.

Болшакова Р., Иркутск

Набавивме автоматска машина за пакување кесички од силика гел во шише на веб-страницата и беа задоволни од соработката. Менаџерите брзо ги решија тешкотиите што се појавија со документите и гаранцијата и докажаа дека се подготвени да им помогнат на клиентите и да ги решат нивните проблеми индивидуално. Мислам дека ние ќе продолжиме да соработуваме - ако има исти добри цени.

Антонов Л.М.., Кабаровск

Тие планираа да набават автоматска машина за пакување на вреќи со силика гел во шишиња, и направија набавка во оваа компанија. Комплетна страница, технологија. поддршка. Тие работат брзо нарачка, нивниот менаџер се телефонираше, им понуди информации за испорака, веднаш разјасни сè што пречи.

Данилов Р.К., Јарослав

Главниот проблем е што оваа опрема користи само кесички во ролни, каде што има линии што ја одделуваат една кесичка од друга. За нас беше тешко да најдеме такви добавувачи на овој готов материјал со силика гел. И не е ефтино. Масовните кеси се поевтини.

Пан Алија ГригориевнаМахачкала

Ова не е прво купување опрема од оваа компанија. Само позитивни емоции.

Се скршил апаратот за пакување на силика гел во шише. Поради фактот дека тој веќе бил стар. Заедно со менаџерот, бевме во можност да се определиме за моделот SYM-11. И како што се испостави - вистинскиот! Благодарам!

Николаев Лидија, Новокузнецк

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  опрема за автоматско полнење на десиканти Sym-11.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: