Се препорачува сигурна услуга

Опрема за автоматско полнење на десиканти DWP-12Z

7153

989338
 • Опрема за автоматско полнење на десиканти
 • Купете опрема за амбалажи со кесички за пакување со сушен материјал во садови со таблети или капсули
 • Опрема за автоматско полнење на десиканти
 • Купете опрема за амбалажи со кесички за пакување со сушен материјал во садови со таблети или капсули

Популарни пребарувања

40%

Како да започнете бизнис за производство на кесички од силика гел во Москва?

20%

Производители на опрема за автоматско полнење на десиканти

20%

Совети за технологија за апчиња за пакување

20%

Прегледи од сопствениците на опрема за полнење на десиканти

Нов бизнис за Русија и ЗНД

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Опрема за автоматско полнење на десиканти DWP-12Z

Опрема за автоматско полнење на десиканти DWP-12Z е наменета за пакување на кесички со суво дезинфекција во контејнери со таблети или капсули за да ги заштити од влага. Влошки што апсорбираат влага од типот на лента. Систем за торбирање со десикант со сензори на допир. Две сечила ги сечат кесичките од лентата и торбата е точно натоварена во контејнерот. Сите делови во контакт со производот се изработени од SUS 304 и SUS 316 (опционално) или материјали одобрени од FDA. Машината ќе застане автоматски кога нема контејнери или подвижниот појас е заглавен. Транспортерот на шишето е опремен со варијатор на брзина. Рамката и каросеријата на машината се изработени од не'рѓосувачки челик SUS 304. Во согласност со GMP стандардот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 15.714 $ КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • На залиха
 • Гаранција: 1 година

Модел: Опрема за автоматско полнење на десиканти DWP-12Z

 • Означено како: Капсули со лесна желатин Капсули Каталог на опрема Саксија во прав Апчиња Капсули со тврд желатин Линија за пакување Машина за пакување Опрема за пакување Опрема за полнење Капсули со желатин за шиење

Популарни пребарувања

40%

Како да започнете бизнис за производство на кесички од силика гел во Москва?

20%

Производители на опрема за автоматско полнење на десиканти

20%

Совети за технологија за апчиња за пакување

20%

Прегледи од сопствениците на опрема за полнење на десиканти

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Сите ние одговорност и ризици за испорака, осигурување и царина дозвола за стока во Русија. Понатамошен транзит кон земјите на ЗНД.
 5. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 6. По пристигнувањето во Русија испорака на опрема до врати.
 7. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 или направете барање во табулаторот "Побарајте повик" и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање за клиенти од Русија и други земји на ЗНД.


Погледнете го видеото на Интернет

ПОВОДНУВАМЕ ДА ГО ГОДИМЕ ДРУГИ ВИДЕОИ НА ОВОЈ МОДЕЛ:

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУКА СО ЛИНОТ НА ПОПОЛНУВА OFЕ НА ГЕЛАТИНСКИ КАПСУЛИ И ТАБЕЛИ.
На сите наши клиенти кои купиле автоматска линија за полнење капсули и таблети во пластични шишиња, ви доставуваме литература за основите на пакувањето и капакот. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да се решат потешкотиите во производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме услуги при спроведување на опрема за полнење капсули и таблети во ампули што биле во употреба.
2) ја комплетираме ПРОИЗВОДОТ НА ГЕЛАТИНСКИ КАПСУЛИ И ТАБЕЛИ.
Имаме широк спектар на додатоци за пакување таблети и капсули со желатин. На барање на клиентот, ќе избереме модел на машина за броење и полнење, машина за напојување на капачиња и плутање, опрема за запечатување на вратот на ампули со мембрани за прво отворање, машини за пакување кесички за отстранување на влага и опрема за обележување во ампули.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Соработуваме со производители на автоматски таблети и машини за полнење капсули со желатин, рачни машини за таблети за броење таблети и капсули, снабдуваме резервни делови за опрема за пакување таблети и капсули купени во нашата компанија.

Спецификации

Опрема за автоматско полнење на дехидрификатор „DWP-12Z“
Продуктивност: 60-80 шишиња / мин.
Големина на контејнерот: 15-300 ml.
Напон: AC220V, еднофазен, 50Hz.
Моќност: 0,35 KW.
Потрошувачка на воздух: 0,18 m3 / час.
Димензии: 1100x500x1500 mm.
Големина со пакување: 1100x500x1500 mm.
Тежина: 200 кг.
Тежина на испорака: 260 кг.

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки до клиентите кои помагаат да се забрза решението за вашиот проблем при избор на автоматска опрема за полнење на дехидрификаторот DWP-12Z.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Опремата за автоматско полнење на десиканти може да биде или независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Прегледи на клиенти (5)

Главниот проблем е што оваа опрема користи само кесички во ролни, каде што има линии што ја одделуваат една кесичка од друга. За нас беше тешко да најдеме такви добавувачи на овој готов материјал со силика гел. И не е ефтино. Масовните кеси се поевтини.

Шеглова Анастасија Борисовна, Ижевск

Набавивме автоматска машина за пакување кесички од силика гел во шише на веб-страницата и беа задоволни од соработката. Менаџерите брзо ги решија тешкотиите што се појавија со документите и гаранцијата и докажаа дека се подготвени да им помогнат на клиентите и да ги решат нивните проблеми индивидуално. Мислам дека ние ќе продолжиме да соработуваме - ако има исти добри цени.

Лазарева ubубов МаратовнаТоглијати

Тие планираа да набават автоматска машина за пакување на вреќи со силика гел во шишиња, и направија набавка во оваа компанија. Комплетна страница, технологија. поддршка. Тие работат брзо нарачка, нивниот менаџер се телефонираше, им понуди информации за испорака, веднаш разјасни сè што пречи.

Данилов Р.К.Град Кострома

Веќе подолго време сме ангажирани во производство на силика гел. Дојдовме до решение - да го прошириме производството. Ова доведе до набавка на нова опрема. Консултантот ги зеде предвид сите наши барања и предложи соодветна автоматска машина за пакување на вреќи со силика гел на моделот DWP-12Z во шише. Ние го нарачавме овој модел и беа задоволни од компанијата и од опремата.

Власов ДмитријУлјановск

Ова не е прво купување опрема од оваа компанија. Само позитивни емоции.

Се скршил апаратот за пакување на силика гел во шише. Поради фактот дека тој веќе бил стар. Заедно со менаџерот, бевме во можност да се определиме за моделот DWP-12Z. И како што се испостави - вистинскиот! Благодарам!

Суслова Катерина, Иркутск

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  опрема за автоматско полнење на десиканти dwp-12z.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: