Се препорачува сигурна услуга

Каталог / Продажба од производители / Опрема за полнење и зачувување на оралните течности и вискозните материи со диспензерот / Опрема за автоматско полнење и запечатување за течности и вискозни супстанции XXM-4Y

Опрема за автоматско полнење и запечатување за течности и вискозни супстанции XXM-4Y

7175

1050160
 • Автоматска опрема за полнење и запечатување на течности и вискозни материи
 • Пакувани течности
 • Автоматска опрема за полнење и запечатување на течности и вискозни материи
 • Пакувани течности

Популарни пребарувања

триесет%

Купете опрема за флаширање и запечатување течности

дваесет%

Прилагодување опрема за флаширање во производството

дваесет%

Упатства за опрема за полнење и запечатување на течности

триесет%

Активна продажба на стаклени шишиња, идеи за бизнис

Нов бизнис за Русија и ЗНД

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Каталог / Продажба од производители / Опрема за полнење и зачувување на оралните течности и вискозните материи со диспензерот / Опрема за автоматско полнење и запечатување за течности и вискозни супстанции XXM-4Y

Опрема за автоматско полнење и запечатување за течности и вискозни супстанции XXM-4Y

Опрема за автоматско полнење и запечатување на течности и вискозни супстанции XXM-4Y се користи за пакување на течности, масла, козметика, оцет, шампони, антисептички лосиони и така натаму. Користејќи систем за контрола на PLC, машината има фотоелектрични функции за следење, постојано ниво на брзина, корекција на грешки, точно броење. Сообразува со стандардот на индустријата. Стабилен, лесен за управување и одржување, многу ефикасен.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 6,912 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 09/08/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Опрема за автоматско полнење и запечатување за течности и вискозни супстанции XXM-4Y

 • Означено како: Каталог на опрема Капа за шишиња Линија на шишиња Машина за полнење Опрема од Кина Ампули на пенилин Флаширање Течно полнење Шиширање и заградување Плукање со шишиња Фармацевтска машина Фармацевтска опрема Вијали

Популарни пребарувања

триесет%

Купете опрема за флаширање и запечатување течности

дваесет%

Прилагодување опрема за флаширање во производството

дваесет%

Упатства за опрема за полнење и запечатување на течности

триесет%

Активна продажба на стаклени шишиња, идеи за бизнис

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашата задача и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Сите ние одговорност и ризици за испорака, осигурување и царина дозвола за стока во Русија. Понатамошен транзит кон земјите на ЗНД.
 5. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 6. По пристигнувањето во Русија испорака на опрема до врати.
 7. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 или направете барање во табулаторот "Побарајте повик" и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање за клиенти од Русија и други земји на ЗНД.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУЧУВА BOЕ СО МАШИНИ ЗА ILИВОТ И СЕЛЕЕ.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние нудиме литература за основите на флаширање и плутање течности. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да се решат потешкотиите во производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош во спроведувањето на користената опрема за флаширање и заградување.
2) КОМПЛЕТНА ПРОДУКЦИЈА НА ПОПОЛНУВАЕ НА ЛИКОВИД.
Имаме широк спектар на додатоци за подготовка на течни производи. На барање на клиентот, ние ќе избереме модел за полнење и обвивка, опрема за мешање на течности, машини за миење и стерилизирање на пластични и стаклени шишиња, опрема за етикетирање.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на автоматски и полуавтоматски машини за полнење и полнење со течности, рачни машини за полнење на работната површина и се занимаваме со снабдување со резервни делови за опрема за полнење и опфаќање купена во нашата компанија.

Спецификации

Автоматска опрема за полнење и запечатување на течности и вискозни супстанции "XXM-4Y"
Примена: течности и вискозни супстанции.
Големина на пакет: Должина 30 ~ 110мм.
ширина 30 ~ 80 мм.
Продуктивност: 30 ~ 60 пакет / мин.
Опсег на полнење: 10 ~ 4 ml.
Моќност: 220V, 50Hz, 1,9 KW.
Димензии: 700 × 900 × 1800 мм.
Големина со пакување: 800 × 1000 × 1800 мм.
Тежина: 300 кг.
Тежина на испорака: 400 кг.

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки до клиентите да помогнат во забрзување на решението за вашиот проблем при избор на автоматска опрема за полнење и запечатување на течности и вискозни супстанции XXM-4Y.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Автоматската опрема за полнење и запечатување на течностите и вискозните материи може да биде независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Осврти на клиенти (4)

Ние користиме машина за полнење за полнење и запечатување на течности и вискозни супстанции XXM-4Y за медицински производи. Истураме 10 видови препарати во 5 типа пакувања. Сè е лесно да се реконфигурираат и користат.

Ерофеева В. С., Петрозаводск

Сè е мирно, без гужва, според работникот. Менаџерот ме контактираше, разговараше за проблемот, дознав каков вид на перформанси се бара. Го избравме вистинскиот модел на опрема (во принцип, ова беше планирано да се земе). Имаше мали проблеми со испорака, но нарачката пристигна во вистинското време за нас. Воопшто, сè. Задоволни сме? Секако. Дали има побарувања за компанијата? И, што би можело да биде побарувањето? Дали ќе ги советуваме пријателите? Мислам дека да - докажано е подобро од непротечено.

Ткачева Јарослава Павловна, Јакутск

Една стара машина за полнење и запечатување на течности и вискозни материи не успеа. Овој модел ги исполнува потребните услови и ја надминува нашата поранешна опрема во работењето. Нашата инвестиција се оствари. Драго ни е!

Ковалев Станислав Михајлович, Инженер, Град Кострома

Ние ја заменивме старата машина за полнење и запечатување на течностите и вискозните материи со нова. Машината за полнење и запечатување течности и вискозни супстанции XXM-4Y е достојна опција за нашите потреби. Квалитетот е добар, препорачувам!

Чистијакова Алина Григориевна, Владикавказ

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  ЈАС СУМ, , ,

  xxm-4y опрема за автоматско полнење и запечатување за течности и вискозни супстанции.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: