Се препорачува сигурна услуга

Опрема за полнење и запечатување на течности за течности за течности JFU

7206

989887
 • Орална течност за полнење и запечатување опрема
 • Пополнување шише
 • Орална течност за полнење и запечатување опрема
 • Пополнување шише

Популарни пребарувања

40%

Детален опис на процесот на запечатување на орални течности

20%

Каде да се најде специјалист за пополнување на орални течности во Русија?

триесет%

Добавувачи на опрема за полнење и запечатување на течноста за орални производи

25%

Упатства за употреба за линијата за полнење на усната течност

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Опрема за полнење и запечатување на течности за течности за течности JFU

Опремата за полнење и запечатување на течноста за течности JFU е нов производ, развиен според најнапредните технологии, вклучувајќи ги и најновите механики и електроника. Структурата на машината е едноставна, разумно позиционирана, осветлена, лесна за ракување и лесна за одржување и чистење. Клипната пумпа SS316L се пополнува со голема точност, погодна за пополнување на орални течности и течности со лесен вискозитет. Ова е компактен модел, со оптимален транспорт на шишиња, стабилен во работењето. Автоматски го запира протокот на течност во отсуство на контејнери. Конвертерот на фреквенција автоматски ја прилагодува брзината. Автоматско прикажување на статусот и броење. Ротациониот уред за запечатување има еден флексибилен нож со 12 ротирачки глави. Машината комбинира карактеристики како што се автоматско прием во шише, полнење, додавање капачиња и непречено запечатување. Целата машина е дизајнирана во согласност со GMP барањата.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 45.900 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Опрема за полнење и запечатување на течности за течности за течности JFU

 • Означено како: Запечатување на ампула Каталог на опрема Линија на шишиња Машина за полнење Опрема од Кина Флаширање Шиширање и заградување Стаклени ампули Амбала пакување Фармацевтска опрема

Популарни пребарувања

40%

Детален опис на процесот на запечатување на орални течности

20%

Каде да се најде специјалист за пополнување на орални течности во Русија?

триесет%

Добавувачи на опрема за полнење и запечатување на течноста за орални производи

25%

Упатства за употреба за линијата за полнење на усната течност

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Погледнете го видеото на Интернет

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУКУВА OFЕ НА ТЕХНОЛОГИИТЕ ЗА БОТЕЛ И ПРОДАБА.
Обука за нашата опрема е можна пред купување. Тестирање на материјал. Ние нудиме совети за организација на полнење и запечатување, со целосен асортиман на дополнителна опрема и материјали.
2) СОВЕLEУВАМЕ ФАРМАЦЕВТСКИ И КОНФЕКЦИОНЕРСКИ ПРОИЗВОД.
Во Русија, имаме машини за автоматско и запечатување и запечатување на работната површина кои им ги нудиме на клиентите. Секогаш можете да контактирате со нас со вашите идеи и барања.
3) Испорака на опрема за шише и заптивање.
Производите се целосно во согласност со новите барања за ГМП. Производството на опрема за запечатување е придружено со строга контрола на квалитетот, верификација на целата документација, добро организирана пост-продажна услуга на опремата.
4) СОБИРАЕ НА резервни делови
Производителот може да понуди и модели на автоматски машини за полнење и запечатување, засновано врз целите и целите на клиентот. Ние ќе помогнеме во одржување и поправка на која било опрема за запечатување. Сервисен центар во Русија за земјите од ЗНД.

Спецификации

Опрема за полнење и запечатување на орални течности „JFU“
Изведба:
2-5 ml - 15000-18000 шишиња / час
7-10 ml - 8000-12000 шишиња / час
10-25 ml - 7200-8000 шишиња / час
Применлив опсег за шишиња: 10-25мл
Извор на енергија: 220v 50 Hz
Потрошувачка на енергија: 1,6 KW
Глави за полнење: 12 со клипна пумпа (не'рѓосувачки челик, стакло или керамика)
Заптивки на главата: еден флексибилен нож со 12 ротирачки заптивки на главата
Толеранција на грешка во пополнувањето: ≤ ± 2%
Стапка на дефект: .50,5%
Стапка на автоматско опфаќање: .599,5%
Ниво на бучава: d70dB
Димензии: 2500 × 1000 × 1600 мм
Големина на пакетот: 2700x1000x1600 mm
Тежина: 1100 кг
Тежина на испорака: 1300 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки до клиентите да помогнат во забрзување на решението за избор на опрема за заптивање и заптивање на орална течност JFU.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Опремата за полнење и запечатување орални течности може да биде или независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Осврти на клиенти (4)

Корисен совет до купувачите на оваа опрема - изберете ги капаците што ќе ги користите и претходно испратете ги до производителот на опремата. Некои капаци се слабо рани.

Шеглова Г. С., Пенза

Ние ја користиме JFU усната течност за полнење и капацирање на производи за храна. Истурете 10 типа лековити тинктури во 5 типа шишиња. Сè е лесно да се реконфигурираат и користат.

Колосова Светлана Генадиевна, Липетск

Старата пластична амбалажа за полнење и затворање на шишињата е во ред. Моделот JFU ги исполнува барањата. Нашата инвестиција се оствари. Задоволни сме!

Авдеев Г. К., Киров

Променете ги пластичните шишиња за полнење и зачувување на машината. Машина за полнење и зачувување на пластични шишиња е достојна опција за нашите потреби. Квалитетот е добар, препорачувам!

Петровскаја Вероника Иванова, Чебоксари

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  jfu опрема за полнење и запечатување на усна течност.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: