Се препорачува сигурна услуга

Опрема за флаширање и опфаќање на орални течности JFG-12

7206

989847 година
 • Опрема за флаширање и опфаќање на орални течности
 • Плукање со шишиња
 • Опрема за флаширање и опфаќање на орални течности
 • Плукање со шишиња

Популарни пребарувања

50%

Добавувачи на опрема за пополнување и запечатување орални течности во Русија

45%

Упатства за поставување опрема за пополнување и зачувување на усните течности

триесет%

Упатства за опрема за пополнување и зачувување на усните течности

35%

Производители на автоматска опрема за пополнување и зачувување на усните течности

Нов бизнис за Русија и ЗНД

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Опрема за флаширање и опфаќање на орални течности JFG-12

Опремата за полнење и зачувување на усните течности JFG-12 е дизајнирана за мерено полнење на мали течности во прехранбената, хемиската и фармацевтската индустрија и автоматски го извршува целиот циклус на следниве активности: испорака на контејнери, нивно мерено полнење, хранење, инсталација и затегнување на капаци, потоа излез на готови производи. Платформата за движење на шишињата е поврзана со влезен уред, шишињата се транспортираат непречено по обработката. Шишењето е точно и без пена. Опремата автоматски престанува да го пополнува отсуството на контејнери или да се покрие во отсуство на капаци. Ножот со повеќе глави се затвора и цврсто запечатува. Главите за прицврстување се движат синхроно со кафезот на контејнерите, без да се лизнуваат на ротирачки шишиња. Контролен панел на екран на допир, контрола на брзината на инверторот, голема автоматизација и практичност.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 45.900 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Опрема за флаширање и опфаќање на орални течности JFG-12

 • Означено како: Каталог на опрема Капа за шишиња Линија на шишиња Машина за полнење Опрема од Кина Ампули на пенилин Флаширање Течно полнење Шиширање и заградување Плукање со шишиња Фармацевтска машина Фармацевтска опрема Вијали

Популарни пребарувања

50%

Добавувачи на опрема за пополнување и запечатување орални течности во Русија

45%

Упатства за поставување опрема за пополнување и зачувување на усните течности

триесет%

Упатства за опрема за пополнување и зачувување на усните течности

35%

Производители на автоматска опрема за пополнување и зачувување на усните течности

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Сите ние одговорност и ризици за испорака, осигурување и царина дозвола за стока во Русија. Понатамошен транзит кон земјите на ЗНД.
 5. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 6. По пристигнувањето во Русија испорака на опрема до врати.
 7. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 или направете барање во табулаторот "Побарајте повик" и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање за клиенти од Русија и други земји на ЗНД.


Погледнете го видеото на Интернет

ПОВОДНУВАМЕ ДА ГО ГОДИМЕ ДРУГИ ВИДЕОИ НА ОВОЈ МОДЕЛ:

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУЧУВА BOЕ СО МАШИНИ ЗА ILИВОТ И СЕЛЕЕ.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние нудиме литература за основите на флаширање и плутање течности. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да се решат потешкотиите во производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош во спроведувањето на користената опрема за флаширање и заградување.
2) КОМПЛЕТНА ПРОДУКЦИЈА НА ПОПОЛНУВАЕ НА ЛИКОВИД.
Имаме широк спектар на додатоци за подготовка на течни производи. На барање на клиентот, ние ќе избереме модел за полнење и обвивка, опрема за мешање на течности, машини за миење и стерилизирање на пластични и стаклени шишиња, опрема за етикетирање.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на автоматски и полуавтоматски машини за полнење и полнење со течности, рачни машини за полнење на работната површина и се занимаваме со снабдување со резервни делови за опрема за полнење и опфаќање купена во нашата компанија.

Спецификации

Опрема за полнење и зачувување на усните течности „JFG-12“
Продуктивност: 150 ~ 250 вртежи во минута
Волумен на контејнерот: 5 ~ 20 ml
Само-израмнувачки глави: 12
Заглавување глави: 12
Точност на пополнување: <± 1%
Фактор на квалитет: > 99%
Моќност: 2 KW
Димензии: 2345х1030х1570 мм
Големина на пакетот: 2700x1000x1600 mm
Тежина: 1260 кг
Тежина на испорака: 1350 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки до клиентите да помогнат во забрзување на решението за вашиот проблем при избор на опрема за пополнување и зачувување на усните течности JFG-12.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Опремата за полнење и запечатување орални течности може да биде или независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Осврти на клиенти (4)

Корисен совет до купувачите на оваа опрема - изберете ги капаците што ќе ги користите и претходно испратете ги до производителот на опремата. Некои капаци се слабо рани.

Трифонов К. Р. , Новокузнецк

JFG-12 усна машина за полнење и полнење со течност се користи од нас за прехранбени производи. Истурете 10 типа лековити тинктури во 5 типа шишиња. Сè е лесно да се реконфигурираат и користат.

Фадеева Мила Елисеевна, Рјазан

Старата пластична амбалажа за полнење и затворање на шишињата е во ред. Моделот JFG-12 ги исполнува потребните услови. Нашата инвестиција се оствари. Задоволни сме!

Сичева Вероника Дмитриевна, Астрахан

Променете ги пластичните шишиња за полнење и зачувување на машината. Машина за полнење и зачувување на пластични шишиња е достојна опција за нашите потреби. Квалитетот е добар, препорачувам!

Кондратова Наталија Давидовна, Набережне Челни

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  опрема за полнење и зачувување на усните течности jfg-12.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: