Се препорачува сигурна услуга

Опрема за полнење и пакување на течности БД-40

7206

989884
 • Опрема за течно полнење и пакување
 • Течно полнење
 • Опрема за течно полнење и пакување
 • Течно полнење

Популарни пребарувања

50%

Купете опрема за течности за флаширање и пакување

35%

Инсталација на опрема за флаширање и пакување на течности во производство

триесет%

Упатства за опрема за течности за полнење и пакување

45%

Производители на автоматска опрема за течности за полнење и пакување

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Опрема за полнење и пакување на течности БД-40

Опрема за полнење и пакување на течности БД-40 се користи за пакување на разни видови течни и вискозни материи, како што се сируп, мед, џем, кечап, шампон, течни пестициди и др во прехранбената, медицинската индустрија, хемискиот инженеринг и др. . Пополнувањето со волумен од 10-100 ml / циклус се мери со методот на волуменска пумпа капацитет; рачно полнење се користи за прилагодување на полнењето во контејнери со различна количина. Непречено прилагодување на бројот на циклуси и количината на полнење без ограничување. Ги исполнува здравствените стандарди. Миксер за нарачки за клиенти.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 5.400 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Опрема за полнење и пакување на течности БД-40

 • Означено како: Каталог на опрема Капа за шишиња Линија на шишиња Машина за полнење Опрема од Кина Ампули на пенилин Флаширање Течно полнење Шиширање и заградување Плукање со шишиња Фармацевтска машина Фармацевтска опрема Вијали

Популарни пребарувања

50%

Купете опрема за течности за флаширање и пакување

35%

Инсталација на опрема за флаширање и пакување на течности во производство

триесет%

Упатства за опрема за течности за полнење и пакување

45%

Производители на автоматска опрема за течности за полнење и пакување

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Погледнете го видеото на Интернет

ПОВОДНУВАМЕ ДА ГО ГОДИМЕ ДРУГИ ВИДЕОИ НА ОВОЈ МОДЕЛ:

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУЧУВА BOЕ СО МАШИНИ ЗА ILИВОТ И СЕЛЕЕ.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние нудиме литература за основите на флаширање и плутање течности. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да се решат потешкотиите во производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош во спроведувањето на користената опрема за флаширање и заградување.
2) КОМПЛЕТНА ПРОДУКЦИЈА НА ПОПОЛНУВАЕ НА ЛИКОВИД.
Имаме широк спектар на додатоци за подготовка на течни производи. На барање на клиентот, ние ќе избереме модел за полнење и обвивка, опрема за мешање на течности, машини за миење и стерилизирање на пластични и стаклени шишиња, опрема за етикетирање.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на автоматски и полуавтоматски машини за полнење и полнење со течности, рачни машини за полнење на работната површина и се занимаваме со снабдување со резервни делови за опрема за полнење и опфаќање купена во нашата компанија.

Спецификации

Опрема за полнење и пакување на течности „БД-40“
Метод на мерење: пумпа
Брзина на пакување: 20 - 50 пакет / мин (во зависност од материјалот и спецификациите)
Капацитет: 10 - 100 ml
Потрошувачка на енергија: приближно 0,2 KW, AC 220V
Големина на пакетот: 540 × 570 × 1100 mm
Тежина: 88 кг
Тежина на испорака: 100 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки до клиентите кои помагаат да се забрза решението за вашиот проблем при избор на опрема за полнење и пакување на течности BD-40.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Опремата за полнење и пакување на течностите може да биде или независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Прегледи на клиенти (3)

За полнење на пластични ампули користиме машина за полнење и пакување со течност БД-40. Истурете 10 видови на лекови во 5 типа ампули. Сè е лесно да се реконфигурираат и користат.

Ширјаева К.Т., Тула

Стара машина за полнење и пакување со течни BD-40. Моделот БД-40 ги исполнува барањата. Нашата инвестиција се оствари. Задоволни сме!

Матвеева К. Р., Балашиха

Ја смени машината за полнење и пакување на течности BD-40. Течна машина за полнење и пакување е достојна опција за нашите потреби. Квалитетот е добар, препорачувам!

Кондратиев Ц.Т., Улан-Уде

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  опрема за полнење и пакување на течности bd-40.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: