Се препорачува сигурна услуга

Автоматска опрема за полнење и пакување на течности BD-18

7157

989397
 • Автоматска опрема за полнење и пакување на течности
 • Пакување на течности во торба
 • Автоматска опрема за полнење и пакување на течности
 • Пакување на течности во торба

Популарни пребарувања

50%

Купете опрема за течности за флаширање и пакување

триесет%

Прилагодување на опрема за течности за полнење и пакување

десет%

Упатства за опрема за течности за полнење и пакување

десет%

Производители на автоматска опрема за течности за полнење и пакување

Нов бизнис за Русија и ЗНД

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Автоматска опрема за полнење и пакување на течности BD-18

Автоматска опрема за полнење и пакување на течности Д-18 - машина за пакување со микрокомпјутер - се користи за пакување на течности и вискозни супстанции како што се сирупи, мед, џем, кечап, шампон, течни пестициди, итн., И го извршува следниот циклус на операции: мерење на процесите, формирање торба, полнење во прав, запечатување на торбите, печатење и сечење на сериски броеви може да се изврши автоматски. Опремата може да спакува разни видови материјали, како што се гранули, прашоци, течности, таблети, итн. Во разни материјали за пакување: најразлични ламинирани филмови, како што се полипропилен / полиетилен, полиестер / алуминиумска фолија / полиетилен, полиестер / алуминиумска обвивка / полиетилен, најлон / полиетилен, полиестер / полиетилен. Опремен со процесор за контрола на секоја оперативна функција и конфигурирање на дијалогот на интерфејсот човекот-машина. Двојниот температурен канал се контролира хоризонтално и вертикално со интелигентен уред за контрола на температурата. Интелигентната саморегулирачка фотоцелија дискретно ја трансформира ориентацијата помеѓу светлината и сенката. Моќен анти-заглавување сигнализира аларм ако две пакувања се одложат на највисоко ниво на машината и создадат метеж. Брзината на пакувањето може постојано да се прилагоди во одредениот опсег. Пакувачот е многу точен. Опремата е лесна за ракување и е лесна за одржување. Дополнителни уреди (по избор): уредот за запечатување на топлина на торбите може да се замени на четиристран уред, уредот за печатење на марки на топол начин може да се инсталира на врвот на машината. Машините за течно пакување можат да бидат опремени со антисептичко мерење (за хемиската индустрија). Исто така, по нарачка на клиенти, може да се развие и произведе уред за производство на кеси со големина.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 8.370 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Автоматска опрема за полнење и пакување на течности BD-18

 • Означено како: Каталог на опрема Капа за шишиња Линија на шишиња Машина за полнење Опрема од Кина Ампули на пенилин Флаширање Течно полнење Шиширање и заградување Плукање со шишиња Фармацевтска машина Фармацевтска опрема Вијали

Популарни пребарувања

50%

Купете опрема за течности за флаширање и пакување

триесет%

Прилагодување на опрема за течности за полнење и пакување

десет%

Упатства за опрема за течности за полнење и пакување

десет%

Производители на автоматска опрема за течности за полнење и пакување

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Сите ние одговорност и ризици за испорака, осигурување и царина дозвола за стока во Русија. Понатамошен транзит кон земјите на ЗНД.
 5. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 6. По пристигнувањето во Русија испорака на опрема до врати.
 7. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 или направете барање во табулаторот "Побарајте повик" и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање за клиенти од Русија и други земји на ЗНД.


Погледнете го видеото на Интернет

ПОВОДНУВАМЕ ДА ГО ГОДИМЕ ДРУГИ ВИДЕОИ НА ОВОЈ МОДЕЛ:

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУЧУВА BOЕ СО МАШИНИ ЗА ILИВОТ И СЕЛЕЕ.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние нудиме литература за основите на флаширање и плутање течности. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да се решат потешкотиите во производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош во спроведувањето на користената опрема за флаширање и заградување.
2) КОМПЛЕТНА ПРОДУКЦИЈА НА ПОПОЛНУВАЕ НА ЛИКОВИД.
Имаме широк спектар на додатоци за подготовка на течни производи. На барање на клиентот, ние ќе избереме модел за полнење и обвивка, опрема за мешање на течности, машини за миење и стерилизирање на пластични и стаклени шишиња, опрема за етикетирање.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на автоматски и полуавтоматски машини за полнење и полнење со течности, рачни машини за полнење на работната површина и се занимаваме со снабдување со резервни делови за опрема за полнење и опфаќање купена во нашата компанија.

Спецификации

Автоматска опрема за полнење и пакување на течности „BD-18“
Должина на торбата: 50 - 120 мм
Ширина на торба: 60 ​​- 85 мм
Брзина на пакување: 40-60 ppm / min (во зависност од материјалот и спецификациите)
Метод на запечатување: тристран
Капацитет: 1 - 50 ml
Метод на мерење: клипна пумпа
Потрошувачка на енергија: Приближно 0,86 KW / AC380V
Големина на пакетот: 800 × 700 × 1600 мм
Тежина: 150 кг
Тежина на испорака: 200 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки до клиентите кои помагаат да се забрза решението за вашиот проблем при избор на автоматска опрема за полнење и пакување на течности BD-18.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Автоматската опрема за полнење и пакување на течности може да биде независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Осврти на клиенти (4)

Ние користиме машина за полнење и полнење на течноста БД-18 за прехранбени производи. Истурете 10 типа производи во 5 типа пакувања. Сè е лесно да се реконфигурираат и користат.

Дмитри Станиславич, Брјанск

Сè е мирно, без гужва, според работникот. Менаџерот ме контактираше, разговараше за проблемот, дознав каков вид на перформанси се бара. Го избравме вистинскиот модел на опрема (во принцип, ова беше планирано да се земе). Имаше мали проблеми со испорака, но нарачката пристигна во вистинското време за нас. Воопшто, сè. Задоволни сме? Секако. Дали има побарувања за компанијата? И, што би можело да биде побарувањето? Дали ќе ги советуваме пријателите? Мислам дека да - докажано е подобро од непротечено.

Буханкин В. Р., Москва

Старата машина за флаширање и опфаќање не е во ред. Овој модел ги исполнува потребните услови. Нашата инвестиција се оствари. Задоволни сме!

Gумбир К. Е., Инженер, Магнитогорск

Ние ја заменивме старата машина за полнење и опфаќање со нова. Машината за полнење и пакување на течности БД-18 во вреќи е достојна опција за нашите потреби. Квалитетот е добар, препорачувам!

Анисин К. Р., Менаџер за набавки, Твер

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  автоматска опрема за полнење и пакување на течности bd-18.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: